Linux - serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Gra w brydża stała się nudna odkąd Łysy wpadł do Galarety. Iwan wciąż dochodził do siebie po Karuzeli.

Linux - serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Postprzez szczesciu w 31 Gru 2008, 01:41

Witam
Jestem początkującym i pierwszy raz korzystam z forum. Staram się postępować zgodnie z zaleceniami ale widocznie ktoś tu ma za małe ego. Dostałem już pare razy jakieś ostrzeżenia ale nie wiem za co.

Interesuje mnie czy komuś udało się postawić serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl na systemie Linux.
Jeżeli tak to prosiłbym o jakieś wskazówki jak to zrobić ? Znalazłem już taki temat na forum ale jakoś odpowiedzi na niego nie znalazłem.
Domyślam się, że serwery które można znaleźć na listach nie stoją na Windows.
Nie chcę grać na Linux ale chcę postawić serwer. Do tego chyba klucz nie musi być potrzebny.
Grę np Quake, AmericasArmy, Unreal, itp da się postawić na Linuxa i klucz wcale nie jest wymagany.
Nie interesuje mnie żadne VPN i system Windows.
Proszę mi nie pisać, że da się jeżeli odpalę grę w Wine lub innym programie emulującym Windows.
Dzięki za pomoc.
szczesciu
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 27 Gru 2008, 21:17
Ostatnio był: 27 Mar 2010, 21:00
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Linux - serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Postprzez Czaro w 31 Gru 2008, 13:39

szczesciu napisał(a):Jestem początkującym i pierwszy raz korzystam z forum. Staram się postępować zgodnie z zaleceniami ale widocznie ktoś tu ma za małe ego. Dostałem już pare razy jakieś ostrzeżenia ale nie wiem za co.

Dokładnie Ci wyjaśniłem za co dostałeś ostrzeżenie (jedno nie pare), więc mi tu nie pisz, że nie wiesz za co. Uczymy się czytać :mad:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Linux - serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Postprzez szczesciu w 31 Gru 2008, 13:56

Nie wiem co to znaczy double post(to nie w naszym języku). Domyślam się, że pewnie chodzi, że już taki post gdzieś był na forum. Niestety tamte zabiegi co były opisane nie przyniosły skutku więc założyłem nowy temat.
Ciesze się, że uczysz się czytać. Mam nadzieję, że to wszystkim wyjdzie na dobre. Dobrze byłoby gdyby jeszcze oprócz czytania rozumiało się to co się czyta...
Dostałem ostrzeżenie i się z nim zgadzam. Postaram się na przyszłość nie popełniać tych błędów.
Z tego co zauważyłem "piszemy" nie na temat ...

Wiem o tym i dlatego kończymy. Wyjaśnienie - double post to napisanie jednego posta pod drugim swoim postem. - C16
szczesciu
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 27 Gru 2008, 21:17
Ostatnio był: 27 Mar 2010, 21:00
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Linux - serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Postprzez maciekt w 13 Sty 2009, 19:41

szczesciu napisał(a):Proszę mi nie pisać, że da się jeżeli odpalę grę w Wine lub innym programie emulującym Windows.

I na razie właśnie chyba jedynym rozwiązaniem jest niestety użycie WINE albo jakiegoś emulatora.
Jest projekt OpenSKY - klik, ale z tego co widzę, to dopiero startuje albo zatrzymał się tuż po starcie. Wychodzi więc na to, że wszystkie serwery stoją na windzie.

//edit
Trzeba jeszcze dodać, że projekt jest/był kierowany w stronę Czystego Nieba, aniżeli SoC.
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Re: Linux - serwer S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl

Postprzez Czaro w 13 Sty 2009, 19:44

Niestety ale prawda jest zabójcza. Wszystko stoi na windzie i super szybkim necie. Na Linuxie raczej nie Postawisz. Temat uważam za upadły. Jeśli Ktoś ma jeszcze coś do dodania to PW :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24


Powróć do Multiplayer

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości