Chronologia wydarzeń w Stalkerze

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez MCaleb w 23 Wrz 2007, 23:07

Nie wydaje mi się, by wtedy Monoliciarze go pochwycili. Jestem pewien co do takiej kolejności:
-Byli koło Sarkofagu, po czym wrócili,
-Znów się wybrali i doszli do Monolitu, Striełok się napromieniował i musiał odchorować,
-Monolit nie dawał Striełokowi spokoju, więc ten wybrał się do niego samotnie i wtedy został schwytany.
Połączyłem chorobę popromienną Striełoka z drugim punktem. Oczywiście to nie musiał być wcale Duch, ale jakoś taki rozwój wypadków jest bardziej dla mnie trafny.
Przy okazji - mógłby ktoś znaleźć ten filmik na youtubie? (ja obecnie nie mogę z braku czasu)
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Reklamy Google

Postprzez Kane w 24 Wrz 2007, 07:02

Czy to ten?

http://pl.youtube.com/watch?v=15ySkZUUY8U

Bo innych pasujących nie ma. A przynajmniej nie mogłem znaleźć.

A jeśli to nie ten, to i tak zwróćcie uwagę na to jak się kończy. Czyżby w tym samym miejscu i czasie Doktor stał podczas prawdziwego złego zakończenia (tego z przyłączaniem się do Świadomości C czy jak to tam jest)??

Sława!
W imię tych, którzy odeszli, trzymając w rękach broń, naszej wojowniczej sile, składamy dzisiaj hołd, oni stoją tu, przed nami, ich dusze tutaj są, coraz większy płonie ogień, coraz silniej bije dzwon...

You talk about anarchy?
Well, i'll show You some!
You won't last one minute,
If the real thing comes!
Awatar użytkownika
Kane
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Sie 2007, 21:37
Ostatnio był: 09 Lis 2007, 16:35
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Postprzez Nieznany w 24 Wrz 2007, 17:31

Czytałem też coś tutaj o mogile Kła.Osobiście jej nie znalazłem,ale Kła spotkałem(a właściwie to tylko słyszałem go,bo sam byłem na wpół przytomny)

A jeszcze jest jedna sprawa MCaleb jeśli Twa chronologia opiera się na snach Striełoka to gdzie się podział pierwszy sen ze szczurami,przecież też musi byc jakoś połączony z przeszłością Striełoka(mniej lub bardziej znaczącą).A tak właściwie to też uważam że najpierw było napromieniowanie Striełoka,a potem przechwycenie przez Monolitian,ale to ostatnie musi miec powiązania z trzecim snem,tylko dochodzę jeszcze skąd to promieniowanie i tu dopuszczam w pewnym stopniu pierwszy sen.
Ostatnio edytowany przez Nieznany, 20 Sty 2008, 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez MCaleb w 24 Wrz 2007, 19:28

Tak, tak. Ale to ze szczurami ciężko gdzieś przypasować. Musiało być to jednak podczas pierwszej lub drugiej wyprawy (nie samotnej), gdyż Monoliciarze na pewno nie znali Striełoka.
Co do pochwycenia, to podaj mi dobry argument, że to nie Duch czy Kieł go wynieśli (prędzej Duch, bo Kieł mógł nie mieć tyle krzepy). Bardzo możliwe, że Striełok zdołał o własnych siłach dojść do psorka, a pochwycili go właśnie ci ze Świadomości, lecz i w jednym i w drugim nie mamy wystarczających dowodów. Jak już powiedziałem - moja chronologia opiera się tylko i wyłącznie na moich domysłach, spostrzeżeniach i przemyśleniach. Co innego gdybym dysponował skryptem wydarzeń sprzed SoC, może CS rzuci więcej światła na te wydarzenia.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Polski zolnierz w 24 Wrz 2007, 20:10

Hmm bardzo ciekawie to przedstawiliście, ale powiem tak: po co się nad tym głowic skoro wszystko ma wyjaśnic Clear Sky? Ja się tu zgodze z poprzednikami, to z monolitem to było tak, że on był..hhmm jak to nazwac..pozbawiany mózgu przez Świadomośc Z i wtedy padł, tamci go zbarali (Kieł i Duch- pamiętacie tą rozwome kiedy prof. przy pomiarach pada i budzimy się w autobusie?), o tym świadcza np. (tak twierdze) te teksty, z autobusu przed x18: Kieł musimy go zostawic. - Nie nie zostawie go tutaj.
No dalej to sie niby zgadza. A przewodnik to raczej faktycznie jeden z pierwszych stalkerów, który dokładnie zna Zone i większośc szych w Zonie. Powiem tyle, z samego powodu fabuły jest po co czekac na Clear Sky!
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Nieznany w 24 Wrz 2007, 20:50

Zapewne chodziło Ci o autobus z przed x16,a nie x18 no i Kieł nie mógł rozmawiac tam z Duchem,gdyż ze wcześniej znalezionych notatek Ducha dowiadujemy się,że Kieł nie żyje (więc Duch nie był do końca poinformowany),a poza tym Duch już wtedy nie żył,nie mogę się domyślic z kim Kieł wtedy rozmawiał.Sorki za poprawki,a tak z innej beczki to faktycznie nie ma co dochodzic ,bo twórcy pewnie sami tego nie domyślili tworząc grę.
A wracając do właściwego tematu to moja chronologia jest następująca
1.Powstanie grupy Striełoka
2.Pierwszy wypad do elektrowni i przyniesienie cennych artefaktów z centrum[fragment drugiego snu(swoją drogą ciekawe jak omijali Mózgozwęglacz)]
3.Kolejny wypad tym razem aż do Sarkofagu-odnalezienie zaszyfrowanych drzwi
4.Wypad z postanowieniem znalezienia Spełniacza Życzeń-atak masowy szczurów (pierwszy sen) Striełok zostaje ciężko ranny
5.a.Kuracja u doktora (fragment drugiego snu)
5.b.Kieł kończy dekoder do drzwi i wybiera się wraz z Duchem do Sarkofagu
6.Kieł zostaje ranny,Duch myśli,że nie żyje (ten jednak żyje i zdołał uciec)
7.a.Duch zostawia wiadomości z wyprawy dla Striełoka w jego kryjówce w tym to ,że Kieł nie żyje
7.b.Striełok żegna się z doktorem mówiąc że idzie na północ,zmierza do Monolitu
8.Dostaje się do Sarkofagu i gdy ma wypowiedziec życzenie traci przytomnośc (trzeci sen)
9.Goście z Świadomości-Z tatuują mu napis S.T.A.L.K.E.R. i wrzucają na "Trupiarkę"
Ostatnio edytowany przez Nieznany, 20 Sty 2008, 20:28, edytowano w sumie 1 raz
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez KroMag w 02 Paź 2007, 20:57

A co z szczurami (1 sen) bo co Striełok by krzyczał "Striełok" Nie rozumiem tego! :mad:
W zonie nie obejdzie się bez 2 par oczu.

Image
Awatar użytkownika
KroMag
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 02 Wrz 2007, 12:49
Ostatnio był: 02 Paź 2007, 18:40
Miejscowość: Strefa
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 02 Paź 2007, 21:18

A nie miałeś nigdy snu, że krzyczysz sam na siebie? Ja też nie.
Nie zapominaj, że to tylko sen. Mógł oznaczać, że Naznaczony, widząc Striełoka woła go. Twarzy nie dostrzegł, bo zobaczyłby siebie i po zabawie. ;)
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Nieznany w 02 Paź 2007, 21:31

Spokojnie panowie ani razu nie słyszałem,żeby padło stwierdzenie,by to Striełok krzyczał,mógł to być Duch albo Kieł,naprawdę nie wiem na jakiej podstawie sądzicie,że to Striełok do siebie krzyczy.
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez Tengu w 02 Paź 2007, 21:32

A kto powiedział że to Naznaczony do Striełoka krzyczał :?: Jeśli tak by było ,znaczyłoby to że Naznaczony w jakiś sposób poznał w tym śnie Striełoka co wykluczałoby to że nie wiedział ze on sam jest Striełokiem (logicznie myśląc).Chyba że zobaczył jakąś postać w pobliżu sarkofagu i uznał ja za Striełoka ale...
Awatar użytkownika
Tengu
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 29 Wrz 2007, 09:20
Ostatnio był: 04 Paź 2007, 19:45
Kozaki: 0

Postprzez swatu w 02 Paź 2007, 22:35

Nieznany napisał:
2.Pierwszy wypad do elektrowni i przyniesienie cennych artefaktów z centrum[fragment drugiego snu(swoją drogą ciekawe jak omijali Mózgozwęglacz)]

Z tego co mi wiadomo to Mózgozwęglacz opanował Striełoka.
swatu
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 14 Sie 2007, 20:41
Ostatnio był: 04 Lip 2008, 21:24
Miejscowość: x12
Kozaki: 0

Postprzez SithLord w 03 Paź 2007, 13:43

no opanował ale przewodnik(?) mówił że duch znał przejście do centrum.
Image

Stalker Clear Sky <- Nadzieja na lepszego stalka
Awatar użytkownika
SithLord
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 04 Wrz 2007, 20:50
Ostatnio był: 08 Lip 2008, 16:48
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości