AI

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez shadow-face w 16 Lip 2007, 18:37

AI w pewnych momentach zostawia troszke do zyczenia.
Wczesniej pisalem o pewnym myku, ze po uratowaniu Kreta, mozna wrocic sie i wykonczyc wojsko. Dziwi mnie to, ze z uporem maniaka wlaza do mnie drabinkami, skoro mogliby zajsc od strony rur, albo sukcesywnie zdjac z schodow awaryjnych na przeciwko.

Tak samo jest w kryjowce Dzika. Durnie gniezdza sie po calym budynku, ale wystarczy zajac jedna miejscowke i spokojnie czekac. Tak czy siak przyleza:D:D

Na zlomowisku, podczas odpierania szturmu ( stacja kolejowa) zawsze mialem o wiele mniej roboty bo tumany ustawialy sie jeden przed drugim i zdejmowali siebie nawzajem.

Poza tymi kilkoma miejscami... gra jest naprawde wypas jesli chodzi o intelignecje"botow".
W życiu jest tylko jeden poziom trudności... HARD
Awatar użytkownika
shadow-face
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 20 Cze 2007, 10:43
Ostatnio był: 13 Lis 2014, 00:05
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez Sargoth w 31 Lip 2007, 14:20

AI w STALKERZE jest dziwne...
Czasami zaskakuje, a czasami doluje...
Podoba mi sie bardzo, ze przeciwnicy w miare ze soba wspolpracuja, flankuja i uzywaja innych tego typu taktyk, ale czasami potrafia sie nawzajem pozabijac...
A ostatnio rozwalila mnie pewna sytuacja...
Mianowicie... Wychodze z Yantar z tunelu, gdzie uciekalo sie z Lab X16 i tam krazyly dwa helikoptery i wymiataly z rakiet... Nagle patrze jeden podlatuje pod drugiego i JEB!
Strzelil w kumpla. :D No dobra se mysle - Rosjanie. :D
Image
Awatar użytkownika
Sargoth
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 30 Lip 2007, 23:15
Ostatnio był: 23 Sie 2007, 06:43
Miejscowość: Z cmentarza...
Kozaki: 0

Postprzez shadow-face w 31 Lip 2007, 17:48

Zwroc uwage na to co dzieje sie kolo elektrowni. Masz troszke roboty, by utrzymac sie przy zyciu, ale to co pozniej sie dzieje, do chwili gdy na zegarze uplynie polowa czasu ... cud miod i ssanie orzeszkow.


Polecam zostac dla samej polewki. odszukac dobre miejsce przy workach z piaskiem.
W życiu jest tylko jeden poziom trudności... HARD
Awatar użytkownika
shadow-face
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 20 Cze 2007, 10:43
Ostatnio był: 13 Lis 2014, 00:05
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Postprzez Sargoth w 31 Lip 2007, 17:56

Hmm... No sieka. :D
A tak z innej beczki...
Z ciekawosci zostalem na pozycji startowej i czekalem co sie stanie.
Odziwo nic. Czerwone niebo troche ognia, a ja nadal zylem. :D
Image
Awatar użytkownika
Sargoth
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 30 Lip 2007, 23:15
Ostatnio był: 23 Sie 2007, 06:43
Miejscowość: Z cmentarza...
Kozaki: 0

Postprzez RogueTrooper w 31 Lip 2007, 19:40

Ja poczekałem aż licznik się wyzeruje, wtedy to się dopiero DISCO-INFERNO zaczyna. Takiego promieniowania to w STALKERZE nigdy nie spotkacie.

O dziwo po schowaniu się do rury (tak powinno się robić podczas zwarć, przynajmniej na Jantarze działało) inni NPC też próbowali się tam schować.
Ostatnio edytowany przez RogueTrooper, 31 Lip 2007, 19:55, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez Kreitos w 31 Lip 2007, 19:51

Według mnie AIP w S. jest dobrze zrobiony co nadaje rozgrywce realistyczności. Próbują mnie zajść od tyłu i świetnie chowają sie za czym popadnie. :P
Awatar użytkownika
Kreitos
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Lip 2007, 13:18
Ostatnio był: 31 Sie 2007, 13:13
Miejscowość: Z tamtych
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 31 Lip 2007, 21:00

Co tu dużo mówić... AI w STALKERze jest bardzo dobre tymbardziej biorąc pod uwagę inne gry... Wziąć przykład botów z Counter Strike'a... Chodzące nieporozumienie :]
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Terminus w 31 Lip 2007, 21:13

Kreitos napisał(a):świetnie chowają sie za czym popadnie. :P

A niektórzy szczególnie upodobali sobie chowanie się w beczkach.

Płonących...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez swatu w 31 Sie 2007, 00:10

No AI jest dobre... taaaaaa tylko czasem bandyta wsadzi karabin, w bramę albo raz wczytując sawe-a bes zaczoł latac w to i z powrotem i strzelac w ścianę w ogóle mu sie amunicja nie kończyła, a no i npc wogule nie zwracają uwagi na anomalie i promieniowanie lezą jak święte krowy a potem to leża barany jedne, i zawsze po wczytaniu save-a npc bodnoszą sie wyciągają broń przebiegną sie raz do okoła i siadają, no czasem ktoś utkwi w ścianie, i goście z duty przepuszczają żołnierzy a ci zabijają nam najważniejsze osoby w barze mógłbym na ten temat jeszcze pisac i pisac i pisac...
swatu
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 14 Sie 2007, 20:41
Ostatnio był: 04 Lip 2008, 21:24
Miejscowość: x12
Kozaki: 0

Postprzez Polski zolnierz w 31 Sie 2007, 10:26

Poprostu AI jest dobre, ale ma bugi. Taką dobrą sytuacją jest kiedy np. jest się już w Czarnobylu lub Prypeci, to najbardziej doświadczeni stalkerzy stawiali mi ogień zaporowy!! Fakt faktem są bugi i czasami zabawne a czasami wnerwiające. Z tyc śmiesznych to sytuacja: Ostatnich 3 trepów z placówki (Kordon) zaczęło zmierzać w stronę wioski, stalkerzy ni zwąd i ni stąd zauważyli to i zaczęli wszyscy się cisnąć by im przygrzać z broni...no ta tylko, że oni zamiast wyjść za płot czyli wioskę to wszyscy pchali się nawzajem w róg płotu i nic nie widzieli...a np. kontroler w opuszczonej wiosce (Magazyny) zaczął iść przedemną na drugiego stalkiera, który z kolei stał za mną....ten mnie olał i chciał tamtego zaatakować, no to ciach nożem, a ten...odwrócił się i ,,uciekł'' (odszedł). Nie wiedziałem, że można spotkać takie dzieci kontrolerów, bo może chciał się pobawić, a tu go już nożem :D
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Legion w 31 Sie 2007, 12:20

Ja z kontrolerem stoczyłem tylko jedną groźną walkę (taką w której zmuszony byłem użyć loada bo mi mózg usmażyło ;) ) – chodzi o pierwszego kontrolera jakiego spotkamy, w podziemiach agropromu. Przeciwnik atakuje w wąskim korytarzyku gdzie nie za bardzo jest się gdzie schować, w rękach dzierżyłem tylko obokana, na dodatek przez atrakcje, jakie wyczyniały mi się na ekranie nie mogłem go trafić. To był dopiero czad, musiałem podkulić ogon i wiać na górę ;)

Nie wiem czemu, ale każdy kolejny napotkany kontroler (wioska, jantar, X16) praktycznie mnie nie atakował (poza rąbaniem mi ekranu), mogłem do niego spokojnie podejść i zadźgać nożem.
Szkoda, bo to szalenie klimatyczna bestia i chętnie stoczył bym z nią jeszcze kilka takich walk jak z tym w podziemiach agropromu ;)
Legion me imię, albowiem jest nas wielu.
Awatar użytkownika
Legion
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 05 Sie 2007, 14:50
Ostatnio był: 21 Lis 2007, 23:29
Miejscowość: Krakuf
Kozaki: 0

Postprzez Michu w 31 Sie 2007, 13:17

Kontroler,zagrozenie: Bardzo Duże.
To nie prawda,nigdy nie mialem z nim klopotow,zawsze podbiegałem do niego i pakowałem kilka naboi w łeb.Bardzo słabo,powiem już,że czasami nibypsy sprawiaja mi wiecej klopotow-a Szkoda.

Jedyny problem miałem z nim jak grałem 1-szy raz w podziemiach :).
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości