Wolnosć <-->Powinność

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Grave w 07 Lis 2011, 16:17

Weteran150- Widzisz, tutaj chodzi o błąd twórców. Powinność walczy na krótkich dystansach i mają broń szturmową. Wolność, uzbrojona w daleko dystansową broń podczas gdy nie może jej właściwie wykorzystać przegrywa. Właśnie to mnie denerwuje najbardziej gdy ludzie wybierają jakąś frakcje ponieważ ta ma lepszy sprzęt. Tutaj chodzi o ideologię, a nie kto ma lepszy sprzęt.
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image

Za ten post Grave otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kolokolo98.
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Reklamy Google

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez kolokolo98 w 07 Lis 2011, 22:11

UP
Dokładnie :D .
Jak w S.T.A.L.K.E.R. 2 poprawią inteligencję gościów ze snajperami, to szansę walka Powinność vs. Wolność się wyrównają, bo może Wolność np. zacznie im sadzić headshoty z dużej odległości ze snajperek, a ci nie będą wiedzieć co się dzieje :D .
Aktualnie to jest tak, że Wolnościowiec z potężną snajperką SVD podbiega pod Powinnościowca z ciężkim opancerzeniem i super szybkostrzelnymi giwerami jak Tunder. I kto wygra? :D. Jak nie SVD, to jakiś IL-86 czy inny szajs + pancerz nastawiony na anomalie :P .
Powinność ma lepsze uzbrojenie, ale Wolność ma fajniejsze poglądy i jest przede wszystkim wyluzowana i wesoła . I za to ich lubie :) .
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Wentix w 20 Gru 2011, 10:29

Jak juz dochodziło do ustawek to przynajmniej u mnie Powinność walczyła i wygrywała . Nigdy nie widziałem żołnierza Wolności z SVD. U mnie mieli tylko AK i strzelby. Nic dziwnego, ze przegrywali. Jakby zrobić walkę w stylu Wojowników Wszech Czasów to Powinnoś by wygrała.
- Powiedzmy, egzoszkielet Wolnosci jest slabszy od PSZ-9d (dobrze :sjdhfujshdfj: )
- Co ci da snajperka, jak w Zonie nie ma tyle miejsca by jak najlepiej ją użyć
- Dyscyplina usprawnia możliwości bojowe a marycha raczej nie
- Jak się nie szuka Artefaktów to ma się czas na samodoskonalenie

Wolność tez ma dobre strony
- Nie mogę oszukiwać. Maja fajny klimat (żarty i konwersacje Jara i Aszota)
- Zarabiają na Artefaktach

To tyle i to tylko moje zdanie, ale i tak jestem Wolnym Stalkerem.
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Pijawol w 20 Gru 2011, 14:58

Wentix - Egzoszkielet Wolność i Psz 9d są praktycznie takie same, egzo ma minimalnie lepszy pancerz, a Psz 9d ma odrobinę lepszą ochronę przed anomaliami. Co do snajperek: gracz łatwo może się nimi efektywnie posługiwać, ale SI Stalkera jest zaprojektowane do walki na dość krótkie dystanse.

Powinność gorą! :D

( Aczkolwiek i tak wolę samotników :E )

Za ten post Pijawol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szweminek999.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 12:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Gizbarus w 20 Gru 2011, 15:55

Cóż, osobiście zawsze wolałem Wolność, choć to racja że w grze w starciu z Powinnością nie mają szans - jak choćby (ShoC) atak z Łukaszem i jego ludźmi na domek w którym siedzieli Czacha i inni powinnościowcy czy potyczka Powinności z Wolnością po wyłączeniu Mózgozwęglacza i udaniu się w kierunku Prypeci (także ShoC).
Co do uzbrojenia, to jak powiedział Pijawol, AI nie jest nauczone posługiwania się bronią długodystansową... Choć obrywać też nie umie :E Pamiętam ile razy wystrzelałem patrole wroga z takiego dystansu, że nawet nie wiedzieli że ktoś do nich strzela... :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez franki w w 06 Sty 2012, 20:44

ja to wole stalkerów ale

wolnośc anarchisci którzy nie umieją sie posługiwać swym dobrym sprzętem zawsze ci z egzoszkieletami i svd siedzą w
magazynach a do ataku posyłają 50% ludzi z ak 47 prawie co jakiś atak nie umieją sobie poradzić z nawet 3 członkami powinności ale i tak ich lubie i polecam do nich przejście dobry sprzęt słabe wyszkolenie :D

Powinność ludzie którzy są świetnie wyszkoleni dobry sprzęt ci z egzo i ckm wychodzą z bzay co 6 członek prawie 55%
powinnosci chodzi w panczerzu psz 9d i obokanem z celownikiem ich odziały dobrze radzą sobie z wolnością ci co mają
ten słabszy kombinezon powinności to zostają w bazie słabo radzą sobie z monolitem tak samo jak wolność :|
więc tez polecam do nich dojść najpierw dają słabszy kombibezon ale potem psz 9d i najlepsze na końcu :D
jak pomogłem to chyba nie pożałujesz kozaczka :)

Za ten post franki w otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Nieogarniający, jaro16, Pijawol, Catham.
franki w
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 01 Sie 2011, 18:28
Ostatnio był: 07 Sty 2012, 16:01
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Wilczy Kieł w 23 Sty 2012, 16:28

Wolność umożliwia graczowi wstąpienie w swoje szeregi. Jest to grupa anarchistów uważających, że dostęp do Strefy powinien mieć cały świat, a nie tylko wojsko i naukowcy. Jakkolwiek doskonale wyposażeni (posiadają broń snajperską i granatniki) to wewnętrzna organizacja oraz wyszkolenie są dużo gorsze niż w Powinności. Są w ciągłym konflikcie z frakcjami Powinność, Monolit oraz wojskiem. Swoją główną kwaterę mają w Magazynach Wojskowych. Do gracza są nastawieni neutralnie (wrogo, jeżeli gracz należy do grupy Powinność). Jednak gdy zaprzyjaźnimy się z chłopakami z Wolności to moim zdaniem pomimo tego iż są słabiej wyposażeni czy wyszkoleni będziemy stanowić grupe nie do rozwalenia dodam jeszcze iż cechuje ich wielka determinacja i dązenie do własnego celu czyli aby każdy człowiek mógł poznać Zone a nie tylko wybrani.
Jak byś mógł to daj Kozaka, nic cię to nie kosztuje. :D

Wilczy Kieł
Wygnany z Zony

Posty: 21
Dołączenie: 23 Sty 2012, 14:46
Ostatnio był: 24 Sty 2012, 13:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 3

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Werewolver w 23 Sty 2012, 16:33

:arrowu: nie musisz opisywać frakcji, chyba każdy wie czym w Stalkerze jest Wolność :facepalm:
ps. To jest temat o Czystym Niebie, a tam Wolność nie ma bazy w Magazynach...
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Szweminek999 w 30 Maj 2012, 19:39

Ja ostatnio próbowałem postąpić wbrew swoim przekonaniom i chciałem pomóc Wolności (No co jak co, ale egzo Wolności to już coś!). I co słyszę? "Kiedy ustaną ataki...". No to pomagam Wolności, zabijam najemników i co słyszę tym razem? "Nie mamy miejsc, damy znać jak będą..." (Czy coś w tym rodzaju.). Teraz nie wiem, jest to błąd gry czy dołączyć można dopiero później? Wgl to tą Wolność to do Prypeci bez ochrony psionicznej bym wysłał. Monolit by się ucieszył i podesłał jakiś czołg do Powinności... :E
Druga sprawa: Nie rozumiem pisania "Powinność na złe uzbrojenie!" Przecież tundery (szczególnie z powiększonym magazynkiem) to dobra broń, a AK jest wręcz znakomite w wprawnych rękach ich żołnierzy. Bez obrazy, Wolnościowcy, wasza frakcja jest całkiem w porządku, ale jak udowadnia przykład Czachy, oddział Powinności może zaorać całą bazę Wolnych prawie bez strat.
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Pijawol w 31 Maj 2012, 08:33

Do Wolności będziesz mógł dołączyć po zalaniu Podziemi Agropromu.

PS. Nie dołączaj do nich, bo to banda narkomanów i alkoholików. Powinność lepsza!

Za ten post Pijawol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szweminek999.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 12:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Szweminek999 w 31 Maj 2012, 19:58

Pewnie, że Powinność lepsza! Dzięki za pomoc, daję :wódka:
S.T.A.L.K.E.R.

Za ten post Szweminek999 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Xen.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Pangia w 01 Cze 2012, 18:38

Poglądy kierują mnie ku Wolności, ale Powinność ma dużo lepszy sprzęt, dlatego najlepiej być stalkerem i nie podpaść nikomu :E Albo wstępować do frakcji na zakupy - ja poszedłem do Wolności, żeby sprzedać trochę chłamu za lepszą forsę i żeby dostać SG 550 (przy okazji kupiłem SWU i ulepszyłem na maksa), teraz jestem u stalkerów i przymierzam się do skoszenia bandytów - przynajmniej dobry artefakt można dostać (Bąbel), poza tym stalkerzy w ogóle są jacyś przyjemniejsi :) No i człowiek sobie wrogów przynajmniej nie robi (Powinność koło chaty Leśnika, Wolność w magazynach wojskowych)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości