[Optimizer textures]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Optimizer textures]

Postprzez Woland w 31 Maj 2013, 20:38

Zainteresował mnie ten oto program: http://skyrim.nexusmods.com/mods/12801//?
Zainstalowałem to, zoptymalizowałem Skyrima i jest świetnie. Większa płynność gry, mniej miejsca gra zajmuje, mniej obciąża komputer w zamian za... NIC. W grze wizualnie NIC się nie zmienia. A użyłem tylko domyślnych opcji, sam nic dodatkowo nie zaznaczałem (dla bezpieczeństwa ;) :P ). Widać poprawę teraz a co dopiero jakby ktoś w pełni sobie dostosował opcje programu do swoich potrzeb?

Ale zaraz. Co tu takiego Woland wolanduje. Coś mu zeżarło mózg (eee, że co zeżarło?!)... ?
Nie, spokojnie, wszystko ze mną w porządku... jak na Wolanda ;)
Co ma Stalker do programu do Skyrima i modów do niego? To iż choć jest na skyrim nexus to nie jest to narzędzie tylko do Skyrima.
Ze strony moda:
Textures Check, Fix, Compress, Improves Perfomace. Extra: Optimizer BSA.
Games: Skyrim, Fallout 3 & NV, Stalker, Oblivion, Morrowind, GTA4, Mount & Blade and others.


Nie podano który (pewnie wszystkie) więc wrzucam do Cienia Czarnobyla jako do symbolu serii.

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Optimizer textures?

Postprzez Luqass w 31 Maj 2013, 22:24

I jak to teraz użyć?
Luqass
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 25 Maj 2013, 19:44
Ostatnio był: 13 Cze 2013, 20:23
Frakcja: Powinność
Kozaki: 0

Re: Optimizer textures?

Postprzez kubu k w 31 Maj 2013, 23:05

Wiem, że offtop. Po co ten monolog. Może jakieś fakty, jakieś potwierdzenia tego czegoś. Woland pisze, że to działa, chociaż nie potrzeba mi czegoś takiego. Mi to nie wystarcza. Kto w to uwierzy. Może to jest kolejny, bezsensowny, nabity post. Sorry Stary. Nie bierz tego do siebie. Ale udowodnij, że to działa.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Optimizer textures?

Postprzez Woland w 31 Maj 2013, 23:31

Dałem link do moda.
1948 endorsów.
77 tysięcy pobrań.

Odnośnie Skyrima bardzo pozytywne komentarze jak np. to:
lucen15:
"I cant believe it actually works, my game would constantly crash every other hour or so and freeze up now it is barely noticable and the framerate has also been greatly improved.

Shut up and take my endorsement! "

runrandyrun :
"God bless you for making this, mate. My VRAM usage goes down from around 2k to around 1.5k on average."

geekboys :
"after using this i can use enb now ever my weak cpu =) i get 30+ fps outside so not bad "

Jeśli w Skyrimie działa a może to robić i dla stalkera to efekt powinien być podobny albo taki sam gdyż wykonywane roboty do Skyrima i do Stalkera to jedno i to samo.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Optimizer textures?

Postprzez kubu k w 31 Maj 2013, 23:39

Poproszę o jakieś fakty, a nie pomówienia typu ilości pobrań i komentarzy, które ktoś sobie sam napisał. Zastanów się nad tym co piszesz lub kopiujesz z jakieś strony www.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Optimizer textures?

Postprzez Woland w 31 Maj 2013, 23:53

77 tysięcy pobrań oznacza iż pobrało to 77 tysięcy osób.
1400 endorsów że 1400 "dziękuje" za ten mod (pamiętaj że nie każdy klika endorsa).
Jest to pod względem endorsów w dziale utilities jeden z wyżej stojących modów.

Na moim kompie po przerobieniu tylko textures (tylko!) spadło z lekka zużycie ramu, komp trochę ciszej pracuje, 4 stopnie mniej na karcie graficznej temperatury.
I widoczny wzrost fps.

Dziś częściowo już zrobiłem to resztę jutro dokańczam. Co? .bsa teraz robię. I tu przykład efektów:
Corner of Skyrim (mod) swoim plikiem .bsa ważył 3mb. Teraz waży... 995kb!
UNB boots 2.bsa ważył 9mb a teraz waży 5mb.

Po przerabianiu .bsa nie patrzyłem jednak jeszcze Skyrima.
Mój test efektów tylko po przeróbce zakładki Textures.
Co mam zrobić?
Wziąć backupa którego program zawsze robi (jak ktoś nie chce można odhaczyć), nagrać wyniki bez tego programu frapsem, wziąć i posiedzieć kupę czasu nad przerabianiem textures co dziś zrobiłem i jutro co zrobię z .bsa i na nowo zabawę z tym robić i nagrać najnowsze wyniki?

Ty chyba po prostu trollujesz.

BTW. "jakiejś strony www" ty albo trollujesz albo słabo jesteś zorientowany z internetem ale nexus mod to chyba jedna z bardziej znanych stron z modyfikacjami w internecie.

Mod kompresuje tekstury. Na przykład teksturę 80kb kompresuje do 64 kb. Teksturę 150kb do 124, 260 do 256, 520 do 512.
I tyle. Zmniejsza wagę plików znacząco a tym samym bez zmiany jakości tekstur odciąża komputer bo mniej ma roboty.

EDIT:
Stalkera nie patrzyłem jeszcze gdyż i tak już w go nie gram. Jutro przetestuję na Zewie Prypeci jak tam efekty będą ;)
Ostatnio edytowany przez Woland 01 Cze 2013, 00:07, edytowano w sumie 2 razy
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Optimizer textures?

Postprzez kubu k w 01 Cze 2013, 00:02

Wypowiadasz się jakbyś kopiował coś z wikipedii i tłumaczył w google translator. Nic dziwnego, że nikt nie rozumie tego co piszesz.

Za ten post kubu k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Krzysu_Pl, Voldi, Kudkudak,
Negative Woland.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Optimizer textures?

Postprzez scigacz1975 w 01 Cze 2013, 02:43

Wypróbowałem na tym - http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p ... 10#p186285 - postanowiłem znów się pobawić z TT2 i trochę przy nich pogrzebać. Rzeczywiście nie ma straty na jakości, chociaż za dużo nie urwało - zbiło raptem o 300MB (na prawie 4 GB grafiki) - z tym że nie traktowałem jej za ostro - pewnie przy mocniejszych parametrach urwie więcej, wtedy jednak jest ryzyko utraty jakości. Ale jest poprawa w płynności gry i zużyciu ram. Zobaczę jeszcze jak zadziała na CS i COP.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Optimizer textures?

Postprzez kubu k w 01 Cze 2013, 03:12

Image
Nie wiem czy to coś pomoże. To wyżej moja konfiguracja laptopa:p nie mam problemu z żadną wersją stalkera.
dodam, że asus niskiej klasy.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Optimizer textures?

Postprzez Woland w 01 Cze 2013, 07:59

Scigacz a robiłeś co? Tylko textures czy .bsa też? Które opcje pozaznaczałeś?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Optimizer textures?

Postprzez scigacz1975 w 01 Cze 2013, 13:43

Same tekstury.

@kubu - w moim przypadku 5-6 GB tekstur w modzie zaczyna być problemem. Tyle że ja mam kompa 5-cio letniego.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Optimizer textures?

Postprzez Luqass w 02 Cze 2013, 12:06

kubu k napisał(a):Image
Nie wiem czy to coś pomoże. To wyżej moja konfiguracja laptopa:p nie mam problemu z żadną wersją stalkera.
dodam, że asus niskiej klasy.


Nie chcę cie obrazić... ale jesteś idiotą ;_; pokazałeś swój identyfikator systemu ;_;

a co do tematu to jak mam to użyć? po prostu nie wiem jaki folder wybrać...
Luqass
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 25 Maj 2013, 19:44
Ostatnio był: 13 Cze 2013, 20:23
Frakcja: Powinność
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości