[SZUKAM] Gdzie znajdę HUD ?

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[SZUKAM] Gdzie znajdę HUD ?

Postprzez oldi w 24 Sie 2013, 11:08

Witam Wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne wskazówki.
Skończyłem ostatnio granie w "Tajne ścieżki 1" i Tajne ścieżki 2" i chciałbym kontynuować przygodę ze światem Zony. Mój wybór padł na moda "Narodnaja Soljanka".
Mam parę pytań związanych ze sposobem instalacji tego moda i dodatków.

Chciałbym przeprowadzić instalację tak jak w schemacie który znalazłem w jednym z postów czyli:

1...Podstawka SoC w wersji 1.004 (mam oryginał z serii Ekstra Klasyka
po polsku w wersji 1.006 ale wiem jak zrobić wersję 1.004
2...Soljanka 19.04.10
3...Dopełnienie 14.08.10
4...Patch 20.08.10
5...Patch 03.09.10
6...DMX wersja 1.3
7...Patch do DMX 1.3.4
8...Spolszczenie- SOLPL 24 12 11 REPACK + patch 08.04.13 (takie ustawienie instalacji znalazłem na stalkerteam.pl}
9...Autumn Aurora Compilation Mod
10.Desolate Land vol 1 Autumn Aurora Patch
11.Desolate Land Vol. 2 by Vandrerer16-09-2011
(takie ułożenie Autumn Aurora udało mi się doinstalować do 'Tajnych ścieżek 1' (do 'Tajne ścieżki 2" już nie)
Do takiego ułożenia kolejności instalacji NS zainspirował mnie film na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=CviUTCf-mS4


Jak dla mnie super ustawienie kolorów "nie kapią z ekranu"

PYTANIE 1: Może ktoś wie jak osiągnąć taki efekt

I druga rzecz która bardzo mi się podoba to HUD widoczny na tym filmie, gdzie prostokątna mapka jest na dole po lewej stronie ekranu. Wyczytałem, że tak wygląda oficjalny HUD stalkerteam.pl. z tym, że linki do pobrania tego HUDa wygasły prosiłbym o aktualne namiary.

Pytanie 2: Czy HUD o którym piszę powyżej będzie działał na takim zestawieniu modu i dodatków ?
Chodzi mi o punkt 8 instalacji gdzie instaluje Spolszczenie- SOLPL 24 12 11 REPACK + patch 08.04.13

Pytanie 3: Po którym punkcie instalować ten HUD
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i ewentualne odpowiedzi.

p.s. Pytania te zadałem również na stalkerteam.pl ale jak na razie nikt nie odpisał a chciałbym już zacząć grać.
oldi
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 05 Sie 2011, 23:42
Ostatnio był: 29 Maj 2018, 18:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [SZUKAM] Gdzie znajdę HUD ?

Postprzez oldi w 08 Wrz 2013, 12:10

Witam.

Szukałem rozwiązania problemu i to jest podsumowanie tematu.
Poprawne uruchomienie Soljanki takiej jak na filmie powyżej nie jest możliwe z żadnym z DMX.
Udało mi się ustawić Soljankę tak jak chciałem (tzn. tak jak na filmie) spędzając wiele godzin sprawdzając wiele wariantów instalacji i dzięki jednemu zdaniu które do mnie napisał (odnaleziony po trudach) autor filmu.

Mój sposób instalacji:
01. соль 19.04
02. дополнение от 14.08.10
03. патч 20.08.10
04. новый патч 3.09
05. SOLPL_24_12_11_REPACK (tu jest HUD taki jak na filmie)
06. Autumn_Aurora_Compilation_Mod_by_Vandrerer
07. S.T.A.L.K.E.R._-_Desolate_LandAutumn_Aurora_Patch
08. Desolate_Land_Vol._2_by_Vandrerer16-09-2011

Może ktoś zapyta po co grać w starą wersję zamiast z DMX (z DMX większa stabilność, więcej map itd..).

Grałem w Tajne Ścieżki 1 i zaraz potem w Tajne Ścieżki 2.
Gdybym zagrał najpierw w 2 a potem w 1 to przy jedynce bym się nudził na szczęście grałem po kolei. Właśnie największą frajdą było poznawanie różnic, nowych lokacji itd. .

Co do stabilności modów jak dla mnie jest to loteria.

Tajne Ścieżki 1 z doinstalowanym Autumn Aurora działały u mnie bez problemu natomiast Tajne Ścieżki 2 (nie dało się doinstalować tekstur Autumn Aurora - lub nie umiałem - doinstalowałem z tylko dźwięki) często wyrzucały mnie na pulpit np. nie mogłem robić save w Czerwonym Lesie czy w podziemiach X-18. Save się nie wczytywały i lądowałem na pulpicie.

Kolega z którym razem jako fani STALKERA wędrujemy po Zonie grając na swoim kompie (sprzęt mamy prawie identyczny - mamy różne karty dźwiękowe) i wgranej mojej gamedata miał na odwrót. Sypała mu się "jedynka" a "dwójka" nie sprawiała kłopotów.

Podsumowując i żeby nie przynudzać z chęcią dwa razy zagram w Soljankę. Raz z takim ustawieniem jak teraz a drugi raz z DMX + nowa Autumn_Aurora :)

Pozdrawiam All
oldi
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 05 Sie 2011, 23:42
Ostatnio był: 29 Maj 2018, 18:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości