[SZUKAM] Mody po polsku i zmianiające fabułę

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[SZUKAM] Mody po polsku i zmianiające fabułę

Postprzez Poldzer w 27 Gru 2013, 18:37

Witam!
Szukam modów do Soc-a które są przetłumaczone i zmieniają fabułę. Bo fabryczna mi się na razie przejadła. Wszelkie zmieniające tekstury nie wchodzą w gre ze względu na mój wiekowy komputer.
Z góry dzięki za pomoc!
P.S: ol, priboy story mam za sobą, a zew monolitu się kończy :-) .
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Reklamy Google

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez ZiomB w 27 Gru 2013, 18:49

Radzę ci przejrzeć stalkerteam.pl
Jest tam masa przetłumaczonych modów zmieniające fabułę.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez Kudkudak w 27 Gru 2013, 18:50

Jeśli Zew Monolitu Ci podpadł, możesz spróbować Ukryte Ścieżki 2.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez Poldzer w 27 Gru 2013, 19:18

Właśnie mam zew monolit ukryte ścieżki ale chyba jedynke chyba. Mod sam w sobie fajny tylko na początku w tych teleportach nie mogłem się połapać. Za dużo tego trochę. Jeszcze jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez igla2008 w 27 Gru 2013, 19:23

[STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" - według mnie najlepszy mod.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez ZiomB w 27 Gru 2013, 19:49

No to chyba mało w te mody grałeś, skoro jest on dla ciebie najlepszy. :/
Ja polecam 4 mody zrobione przez tę samą osobę - Zaurusa:
Apokalipsa,
Poszukiwacze,
Powinność - Filozofia Wojny,
Upadła Gwiazda.
Mało ważą, bo mało jest bajerów, praktycznie tylko fabuła zmieniona.
Jeżeli nie zależy ci na nowych broniach, duperalach itp. to są one w sam raz dla ciebie.

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez Adam w 27 Gru 2013, 19:49

Priboi Story 1.1 jest po polsku, a także czteroczęściowa seria modów autorstwa Zaurusa z wciągającą fabułą. Znajdziesz je na konkurencyjnym forum ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez Poldzer w 27 Gru 2013, 19:58

Priboya już jak mówiłem mam za sb.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez igla2008 w 27 Gru 2013, 21:37

ZiomB napisał(a):No to chyba mało w te mody grałeś, skoro jest on dla ciebie najlepszy. :/
Ja polecam 4 mody zrobione przez tę samą osobę - Zaurusa:
Apokalipsa,
Poszukiwacze,
Powinność - Filozofia Wojny,
Upadła Gwiazda.
Mało ważą, bo mało jest bajerów, praktycznie tylko fabuła zmieniona.
Jeżeli nie zależy ci na nowych broniach, duperalach itp. to są one w sam raz dla ciebie.


Cóż pogratulować mogę, to chyba najgorsze mody w jakie grałem. Nie dosyć że połowa lokacji pustych. To prawie od zaraz masz najlepszy karabin którym wybijasz wszystko co się rusza. Zadania na zasadzie przynieść, znajdź nudzą po 15 minutach grania a innych nie uświadczysz w tym modzie.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez ZiomB w 28 Gru 2013, 00:23

W takim razie ja pogratulować mogę gustu by mod który wysypuje się co 15 min/przy przejściu z lokacji na lokacje można by było uznać za najlepszy. Owszem, długość można uznać za dużą zaletę, jednak by przejść cały ten mod trzeba mieć nerwy z tytanu. Już nie wspomnę o loading screenach które na prawdę długo trwają w porównaniu do czyściocha (jak i w sumie do większości innych modów) oraz masie innych pierdół i zbędnych bajerów zamulających tylko grę (przykład: wszędzie nasrane nowymi anomaliami które różnią się tylko kolorem). Na prawdę nie warto grać w Soljankę gdyż więcej jest zgrzytów i psucia sobie nastroju niż radochy.

igla2008 napisał(a):Nie dosyć że połowa lokacji pustych.

Cóż.. widzę, że ktoś tu nie grał w Apokalipsę. :E

igla2008 napisał(a):To prawie od zaraz masz najlepszy karabin którym wybijasz wszystko co się rusza.

Te mody mają przykuć gracza przede wszystkim opowieścią i wciągnąć go w nią a nie przysłowiową "napier*alanką" jak w Soljance, stąd też masa w nim ułatwień, choćby ten karabin lub zwiększona pojemność plecaka.

igla2008 napisał(a):Zadania na zasadzie przynieść, znajdź nudzą po 15 minutach grania a innych nie uświadczysz w tym modzie.

Ty na pewno grałeś w TE mody? No dobrze przyznam jest tam kilka takich momentów ale żeby od razu przez całą grę? o_O
Z resztą jakby na to nie patrzeć czysty Stalker w większości czasu również jedzie takim schematem więc nie wiem o czym mowa.

Ze wszystkich modów jakie grałem najlepiej wspominam między innymi te, ciekawych motywów jest tu dużo jak chociażby akcja nad Jantarem w Apokalipsie albo przedszkole w Prypeci w Poszukiwaczach (nie wiem dlaczego, ale ciary mi wtedy przeszły i to ostro, do teraz patrzę ze skrzywieniem na to miejsce :/ )

Za ten post ZiomB otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gorianov, Adam.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez Gorianov w 28 Gru 2013, 00:58

Szczerze ? Znam mało osób które przeszły soljankę w całości, mówię tutaj o przejściu tego moda ''dogłębnie''. Czyli wypełnienie każdego zadania jakie można znaleźć ( a jest ich, sami wiecie że nie mało )
Poza tym nie oszukujmy się, soljanka jest najbardziej kapryśnym modem, wyloty są częste.
Dlatego Akurat tego moda bym nie polecał komuś kto jest ''zielony'' w stalkera, nie dość że szybko utknie w fabule, a łatwo się pogubić bądź coś źle zrobić, szczególnie grając bez poradnika, to jeszcze w dodatku rozłożą go różne błędy techniczne.

Zaś trylogia Zaurusa..no cóż. @ZiomB wszystko opisał.
Dodam od siebie że przeszedłem kilka razy każdą z części, mod nie jest jakiś bardzo wymagający, w szczególności pierwsza część. Ale nie każdemu przypadnie ona do gustu, chociażby to że w pewnym momencie gry mamy super ultra hiper giwere która rozwala wszystko i wszystkich.
Ale taki jest urok tego moda, niema on mieć 1000 nowych broni, lokacji czy innych bajerów. Zaurus postawił na fabułę, i moim zdaniem wyszła mu całkiem nieźle.

w Prypeci w Poszukiwaczach (nie wiem dlaczego, ale ciary mi wtedy przeszły i to ostro, do teraz patrzę ze skrzywieniem na to miejsce :/ )

Nie tylko ciebie ;)

Ale co tu dużo się rozpisywać.
@poldozer
Wejdź sobie jak piszą niektórzy, na stalkerteam. Tam masz modów tyle że nie będziesz wiedział który zainstalować.
Tylko ostrożnie wybieraj, bo niektóre są fajne pokroju Tajnych Ścieżek a inne.. no cóż.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Mody po polsku i zmianiające fabułę.

Postprzez Adam w 28 Gru 2013, 01:28

Zgadzam się z panami powyżej. Zaurus świadomie nie wykonał zbyt wielu zmian w teksturach, kombinezonach i karabinach. Dał nawet masę ułatwień na całą rozgrywkę, aby gracz skupił się na poznaniu perfekcyjnie pokazanej historii. Stabilność moda po prostu zmusza fanów serii, aby po ukończeniu vanilli zabrali się za te świetne tytuły.

Soljanka? Weź nawet nie przypominaj tego chłamu... Do dziś mam senne koszmary :/
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości