[SYMBION Mod]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[SYMBION Mod]

Postprzez zebredee11 w 15 Kwi 2009, 11:33

Witam. Przeglądając ruskie strony o Stalkerze, natknąłem się na Symbion mod. W jego skład wchodzą mody ( ABC+ AMK+SRP). Zainstalowałem go na polską wersję Stalkera 1.0005 (usuwając plik localization LTH.). Mod zapowiada się świetnie. Jestem dopiero w Kordonie. Samochód pancerny koło bazy wojskowej strzela do mnie. Gdy zaatakowałem żołnierzy pod mostem, przyleciał im na pomoc śmigłowiec.
Więcej informacji o tym modzie i download - http://www.gamerspedia.net
zebredee11
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Mar 2009, 20:03
Ostatnio był: 15 Wrz 2009, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: SYMBION Mod

Postprzez dorian w 15 Kwi 2009, 12:30

Jak cie tak zaatakowali w Kordonie, to narazie zaczął ci się bodajże AMK Mod, a to póki co nic nowego. Napisz więcej jak już pograsz trochę dłużej, czy jest stabilny i nie sypie kraszami i co dodaje nowego, jak walka i giwery, czy teksty są w j.pol., nowe mutanty i w ogóle. Chociaż dobrze wiedzieć, że jest taki mod tylko czy warto go ściągać...

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: SYMBION Mod

Postprzez caleb59 w 15 Kwi 2009, 16:21

Po pierwsze mod jest TYLKO pod patcha 1.0004 - autor dodaje razem fixa dla patcha 1.0005 bez wgrania ktorego jest wykop do pulpitu po wzieciu standardowego poczatkowego questa od Sidorovicza...

Gra w calosci english - mimo usuniecia localization.ltx tylko glowne teksty sa w PL a cala reszta zamienia sie w kaszane wiec lepiej nic nie usuwac i pozostac przy wersji english...

Po drugie - co to do k**wy nedzy za pe*alska moda by w kazdym modzie dodawac te debilne roslinki z Nature Moda?
Priboi, Rebalanced a teraz ten mod - nie da sie grac na statycznym jest max 20 fps i brak plynnosci - to naprawde frustrujace!
Nie polecam posiadaczom slabszych pc ze wzgledu na dodane Particle Enhancement P3 Mod, Sky4CE-SkyGRAPHICS_v1.78 Shaders oraz Nature/Nuclera spring Mod czy jak to tam sie nazywa i bozia wie czego jeszcze obnizajacego wydajnosc ogolna gry - drastyczny spadek fps uniemozliwiajacy granie - ku**a nienawidze jak modderzy dodaja te gow***ne mody do swoich paczek!Jestem wyczulony pod tym wzgledem od czasow go*****nego Priboia!
Jesli taka sama lipe odwali ekipa od Lost Alpha (czego sie spodziewam) lub AMK 2.0 (to juz bedzie masakra) to do d*py taka spolka bo z SoC robi sie wydajnosciowe bagno takie samo jak w przypadku Czystego Nieba (IMO brudnego)!
To moja subiektywna i prywatna opinia dotyczaca glownie mizernej optymalizacji ogolu i dzialaniu na sprzecie wymienionym w mojej sygnaturze i nie kazdy musi sie z tym zgadzac - napisalem to tylko po to by inni z podobnym configiem pc nie robili sobie zbytniego smaku...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: SYMBION Mod

Postprzez dorian w 15 Kwi 2009, 17:42

Jesli taka sama lipe odwali ekipa od Lost Alpha (czego sie spodziewam) lub AMK 2.0 (to juz bedzie masakra) to do d*py taka spolka bo z SoC robi sie wydajnosciowe bagno takie samo jak w przypadku Czystego Nieba (IMO brudnego)!


caleb, a może czas by już sprzęt zmodernizować choć trochę? Widać, że żal przez ciebie przemawia, ja się temu nie dziwię i zgadza sie to, że gry coraz bardziej zaawansowane i wymagające są i można sie sfrustrować, ale powstają i to coraz nowsze, z większymi bajerami, które już i tak powoli staja się standardem (np. hdr itp.). Tak już będzie i trzeba z tego wyciągnąć odpowiednie wnioski, czyli powoli lub szybciej, ale raz na te parę lat uzbierać kaskę na lepszy/nowszy sprzęt, bo tego już się nie zmieni i jednak na staroci już dzisiaj za bardzo nie pograsz, a nie się wkurzać, czy obrażać.
A dlaczego tak piszę?
Bo wedle mnie Priboi, Nature Mod, czy Rebalanced, albo Clear Sky to jednak nie są gówniane mody, czy gry.
Mam nadzieję, że Lost Alpha, AMK 2.0, czy ten własnie Symbion Mod będą co najmniej równie dobre, a że mogą wymagać sprzętu...

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: SYMBION Mod

Postprzez zebredee11 w 01 Lip 2009, 07:39

Witam. Chciałbym poinformować, że pod adresem podanym w pierwszym poście, pojawiła się nowa wersja moda Simbion. Zmian jest dość dużo, więc nie będę ich tu wymieniał. Zainteresowani, wszystkie informacje znajdą na stronie moda. Powiem tylko, że mod jest w wersji angielskiej. Usuwając plik localization ltx, główne zadania mamy po polsku a większość nowych po angielsku. Do moda dołączony jest instalator, w którym możemy wybrać 1 z 4-ech poziomów trudności. Jako ciekawostkę podam, że Wilk uzbrojony jest w miniguna. Warto zagrać.
zebredee11
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Mar 2009, 20:03
Ostatnio był: 15 Wrz 2009, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: SYMBION Mod

Postprzez Szatan w 01 Lip 2009, 20:34

Fajny mod ale rozwaliło mnie jak moja postać była głodna 10x w ciągu godziny;/// idzie to jakoś zmiejszyć ??

Znalazłem coś takiego : character_food

a w nim:

bread = 1, prob = 0.3 \n
kolbasa = 1, prob = 0.3 \n
conserva = 1, prob = 0.2 \n
vodka = 1, prob = 0.1 \n
energy_drink = 1, prob = 0.1 \n

Tyle ze nic z tego nie rozumiem czy to odpowiada za ratio głodu??
Ostatnio edytowany przez Szatan, 01 Lip 2009, 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Szatan
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 30 Cze 2009, 18:22
Ostatnio był: 02 Sie 2009, 20:38
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: SYMBION Mod

Postprzez zebredee11 w 01 Lip 2009, 21:12

Witam. Przyłączam się do prośby Szatana. Rzeczywiście przegieli z tym głodem.
zebredee11
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Mar 2009, 20:03
Ostatnio był: 15 Wrz 2009, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: SYMBION Mod

Postprzez The Witcher w 01 Lip 2009, 21:45

To nie to. Musicie otworzyć plik config/creatures/actor.ltx i znaleźć w nim linijkę:

Kod: Zaznacz wszystko
satiety_v            = coś tam


Domyślnie jest 0.000015, im większa wartość tym bohater częściej jest głodny. :wink:
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 13:20
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: SYMBION Mod

Postprzez Panczos w 06 Lip 2009, 13:02

Mod jest ciekawy z wyjątkiem ciagłych bugów :(
Do plusów zaliczam:
-ciekawe uzbrojenie (stare karabiny i pistolety nieżle zmodyfikowane)
-bardzo trudny poziom (chyba najtrudniejszy mod jaki grałem)
Do minusów:
-Ciągle latający smigłowiec wojska nad tobą (czyżby nigdy paliwo im sie nie skończy??)
-bugi!
Grałbym dalej tylko uniemożliwia mi to jeden z bugów mianowicie gdy chce dalej przejść do wysypiska to cały czas wywala mnie do pulpitu. :( tutaj jest log:

FATAL ERROR

[error]Expression : I != levels().end()
[error]Function : GameGraph::CHeader::level
[error]File : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line : 171
[error]Description : there is no specified level in the game graph : 47

niewiem o co tu chodzi
Zona is brutal and full of zasadzkas Sory za pisownie.
Core 2 DUO E8400 3.00GHz
2x2GB RAM DDR3 GoodRam 1333 MHz
Asus GeForce 9800GTX +
Windows XP Home Edition SP3
Awatar użytkownika
Panczos
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 27 Wrz 2008, 09:22
Ostatnio był: 28 Cze 2012, 11:53
Miejscowość: Gostyń Ślask
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 1

Re: SYMBION Mod

Postprzez zebredee11 w 06 Lip 2009, 19:11

Witam. By bezstresowo pograć w tego moda, potrzebny jest naprawdę dobry komputer. Mnie też wywaliło kilka razy. Pomogła zmiana oświetlenia na statyczne i przesunięcie suwaków w lewo. Śmigłowiec można strącić po zdobyciu rpg 7 w Agropromie, a swoją drogom, ten nowy Simbion jest świetny i po zmianie wymagań stabilny.
zebredee11
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Mar 2009, 20:03
Ostatnio był: 15 Wrz 2009, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: SYMBION Mod

Postprzez Panczos w 06 Lip 2009, 21:28

Co do sprzętu to zastrzeżeń nie mam, gra chodziła bez większy zacięć. A co do Agropromu to nie wiem bo nie mogłem wyjść z Kordonu z powody bug trapa o którym wspomniałem w poprzednim poscie. :arrowu:

PS. Aha przesunięcie suwaków w lewo i zmiana oświetlenia też nie pomogło :+:
Zona is brutal and full of zasadzkas Sory za pisownie.
Core 2 DUO E8400 3.00GHz
2x2GB RAM DDR3 GoodRam 1333 MHz
Asus GeForce 9800GTX +
Windows XP Home Edition SP3
Awatar użytkownika
Panczos
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 27 Wrz 2008, 09:22
Ostatnio był: 28 Cze 2012, 11:53
Miejscowość: Gostyń Ślask
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 1

Re: SYMBION Mod

Postprzez zebredee11 w 07 Lip 2009, 17:08

Witam. Mój komputer nie dorasta twojemu do pięt, a pomimo to mod jest stabilny. Gram na patchu 1.0004. Usunąłem plik localization ltx, zmieniłem udzwig postaci i głód. Na twoim miejscu zainstalowałbym Stalkera i Simbion mod odnowa. Sejwy można zostawić. Wgrać patche 1.0001, 1.0003 i 1.0004 PL. Zdefragmentować dysk i powinno hulać.

Wystarczy tylko 1.0004 - ludzie pojmijcie w koncu jedno - kazdy nowszy patch zawiera w sobie poprawki z poprzednich (oprocz chyba 1.0006 ale to i tak syf nie patch)... - caleb59
zebredee11
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Mar 2009, 20:03
Ostatnio był: 15 Wrz 2009, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości