Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Amoniak w 21 Lip 2009, 09:17

@Naukowiec

Oj, oj, od Diatłowa to się odczep. Test Bezwładnościowy turbogeneratora na energobloku nr 4 został przeprowadzony z najwyższymi normami bezpieczeństwa. Zawiodła konstrukcja reaktora sama w sobie, a raczej pręty SUZ wypełnione borem, które były częścią procedury AZ-5. Wniosły do reaktora u górze ujemny współczynnik reaktywności mocy, jednak u dołu reaktora zaczął tworzyć się miejscowy reaktor nadkrytyczny. Ruscy dobrze o tym wiedzieli, ale tak jakby... konstruktorzy reaktora siedzieli na najwyższych komisjach w NIKIET, więc jakby nie skazali Fomina, Briukchanowa i Diatłowa, to na kogo spadła by wina? No właśnie... ZSRR...

@Ra-serafin

Zbudowanie elektrowni atomowej, to niekoniecznie same zyski. Finansowo, może was zdziwię, ale czas użytkowania w porównaniu za tą samą cenę elektrowni konwencjonalnej jest znacznie krótszy. Ale... Ma to i tak się nijak o astronomicznych kwot za produkcję energii z elektrowni wiatrowych, geotermalnych i innych... Niestety. A Polska taka bogata nie jest. Poza tym... Budowa wiąże się z wytyczeniem terenu na odpady, a ludzie nieco bardziej wyedukowani boją się, że Polska zapłaci za to, iż bogatsze kraje za rozsądną cenę będą ich odpady z elektrowni składować u nas. Wizja jak najbardziej przerażająca, ale... Unia nie takie rzeczy wetowała :wink:

@Rayan

Hm, o tej białoruskiej nie słyszałem. Moje źródła podają, że wszystkie elektrownie RBMK w ZSRR zostały zmodernizowane po wypadku (zwłaszcza procedury obronne). Mógłbyś podać więcej informacje, bo to ciekawe? I tej o Pile też nie słyszałem. Wiadomo mi tylko o legendarnym Żarnowcu i gdzieś w zachodniej Polsce (Piła jest na zachodzie? Nie wiem, ja nie geograf...). Chociaż największa w Europie to ona nie będzie, mamy patenty na elektrownie WWER, które są mega-bezpieczne, ale za to mniej wydajne.
Ostatnio edytowany przez Amoniak, 21 Lip 2009, 10:06, edytowano w sumie 1 raz
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Ra-serafin w 21 Lip 2009, 11:54

Rayan nie tylko twoim zdaniem natura uporała się ze skutkami promieniowania. CZarnobyl wraz z całą Zoną i terenami pobliskimi to jeden z największych rezerwatów w Europie - Białoruski Poleski Rezerwat Radiacyjno-Ekologiczny i jakaś strefa Ukraińska Bezpieczeństwa czy czegoś tam , nie pamiętam. Jak wszyscy wiedzą występują tam gatunki które są już na skraju wymarcia takie jak np. Koń Przewalskiego. Roślinność odzyskała wsie i miasta, a zwierzęta tam się zagnieździły. Sama zona przypomina w 100 % przypomina wizję świata przedstawioną w książce Świat bez nas - Alan Weismana.

Filmik o przyrodzie w czarnobylu - odrazu mówie że nie po polsku http://ifun.ru/view/46170
Urodzeni by walczyć , szkoleni by wygrywać . Dragon Fight Club Sochaczew
Image
Awatar użytkownika
Ra-serafin
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Lis 2008, 20:53
Ostatnio był: 28 Lip 2009, 17:27
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Naukowiec w 21 Lip 2009, 12:29

Ej a tak apropo to można sobie pojechać do Prepeci i tam na luzie pochodzić????
Bo mam takie plany jak dorosne...:) Bo widzicie jak by nie było można to na YT nie było by filmików a widziałem filmiki jakiś dziciaków, nie było by samego stalkera.
Jezu jak ja chce tam pojechać...:/
Naukowiec
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 14 Lip 2009, 11:40
Ostatnio był: 24 Gru 2009, 16:56
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 0

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Amoniak w 21 Lip 2009, 13:55

@Naukowiec

Są dwie metody wjechania do Zony. Pierwsza, legalna, albo faksem do Czarnobylinteinforum (dobrze napisałem?) albo bezpośrednio z ręki urzędnika w Iwankowie. Druga, nielegalna, pół litra na granicy, ale nie będziesz miał dokumenciku, żeby szpanować, jak Cię białoruskie złapią, to masz darmową żywą lekcję historii pt. Metody przesłuchań NKWD. Można jeszcze przez biura podróży, ale 700$ za ultrakontrolowany dzień w Zonie... To nie dla mnie. Poza tym, zobaczenie samej Prypeci... Jak ja miałbym jechać, to wziął kogoś, kto dobrze zna ukraiński lub rosyjski (w 5 osób chyba się najlepiej jedzie), załatwił jakoś sobie pokój w motelu w Czarnobylu i na tydzień, pałętać się po ukraińskich terenach. Bo Białoruś to całkiem inna bajka.

@Topic

Ha! Jednak nie wszystkim gatunkom wyszło to na dobre. Populacja bociana białego zmalała do zera :wink:
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Rayan w 21 Lip 2009, 18:16

Niektóre gatunki zwierząt jak i roślin nie przystosowała się do tamtych warunków.A jeżeli chodzi o tą budowę atomowej elektrowni koło Piły to dokładne miejsce budowy to miasteczko Klempicz.Ta budowa miała się zacząć 20 lat temu ale przez wybuch elektrowni w Chernobylu ludzie protestowali budowie.
Region koniński określany jest jako największy truciciel środowiska w Wielkopolsce. Tymczasem okazuje się, że w naszym regionie jest też miejscowość, która może powstrzymać niszczenie natury. Chodzi o Klempicz. To właśnie w tej wsi ma stanąć pierwsza w Polsce elektrownia atomowa. I choć wcześniej miejscowi sprzeciwiali się tej inwestycji, to obecnie są za budową reaktorów w Klempiczu.

– Ostatnie oficjalne informacje o planach związanych z Klempiczem były niemal 20 lat temu. Wtedy jednak, po katastrofie w Czarnobylu, ludzie protestowali przeciw budowie reaktorów w Polsce – mówi Adam Furier, sołtys Klempicza. – Gdyby się okazało, że faktycznie plany budowy elektrowni w naszej wsi powrócą, to teraz już protestować nie będziemy – przyznaje. 20 lat temu nie mieliśmy świadomości tego, jak taka inwestycja jest potrzebna dla środowiska. Wtedy zakazywano nam rozbudowy własnych gospodarstw, bo w ich sąsiedztwie miały stanąć budynki zaplecza socjalnego.

Rzeczywiście, mieszkańcom proponowano wówczas wysiedlenia w rejony Wronek, Szamotuł lub Czarnkowa. Później pojawił się pomysł, że gdzieś w Polsce wybudują drugi Klempicz i tam przeniosą ludzi z Wielkopolski.
Awatar użytkownika
Rayan
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Sty 2009, 18:38
Ostatnio był: 10 Cze 2013, 01:31
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Naukowiec w 21 Lip 2009, 18:53

OOO *o* troche kijowo a raczej faksu nie dostane z pozwoleniem....chyba ze pojedzie ze 30 osób to raczej tak...:)
700$ i kontrola...ble ja bym chciał dostać sie do różnych miejsc i poczuc "moc" tego miejsca.
Podobniez to jest park narodowy...do którego żeby sie dostać trzeba zabulic zzzzaaaallll
0,5l to kusząca propozycja NKWD tez bym miał coś jak ścieżka zdrowia...:)

Tak serjo to masakra....zal totalny....

Dziwnę aby dostęp do miejsc zastrzeżonych był darmowy. BTW: wiesz co to w ogóle ścieżka zdrowia? - F360
Naukowiec
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 14 Lip 2009, 11:40
Ostatnio był: 24 Gru 2009, 16:56
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 0

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Amoniak w 21 Lip 2009, 21:43

@Naukowiec

Żal, nie żal... Administracja Zony ma coraz większą dziurę budżetową. Trzeba jakoś łatać. I chyba lepiej, że robi to w taki sposób, a nie np. zezwala na nielegalna działalność gospodarczą na terenach skażonych. Cena też odstrasza potencjalnych stalkerów (tak moi drodzy, muszę was rozczarować, stalker w realnej Zonie to nic innego niż zwykły złodziej, szabrujący pozostawione materiały) i wandali typu: O, walnę se na pamiątkę graffiti! i tych nowobogackich, co nawet po sobie nie posprzątają papierka po McBurgerze. A co do faksu... Oni Ci podają dokładny plan wycieczki, spotykasz się z nimi bodajże w Kijowi, a 15 minutową kontrole masz na miejscu Strefy Alienacji (oficjalna nazwa ukraińskiej części Zony, nie podoba mi się, ale cóż...).

@Rayan

Troszkę mnie nie zrozumiałeś... Ta emotikonka, którą tam wstawiłem, symbolizowała drugie dno. Bocian biały występuje tam, gdzie jest człowiek, taki dżołk.

A, Klempicz! To znam, no przecież. Nie skojarzyłem, gdzie jest Piła. Ale jednak Żarnowiec ma przewagę nad Klempiczem i to raczej nad morzem będzie pierwsza elektrownia w Polsce (jak w ogóle wybudują, w co szczerzę, niestety, wątpię).
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Rayan w 21 Lip 2009, 22:08

Aha xD myślałem ze piszesz serio a tego znaczka nie widzę.
Awatar użytkownika
Rayan
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Sty 2009, 18:38
Ostatnio był: 10 Cze 2013, 01:31
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Amoniak w 21 Lip 2009, 22:22

No, w gruncie rzeczy pisałem na serio. Ale to dziwić się, że nie ma tam bocianów białych to tak, jakby się dziwić, że tam teraz buraki cukrowe i pszenica nie rośnie. Aha... Dlaczego piszesz Chernobyl?
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez PiterForce5 w 21 Lip 2009, 22:44

Nie napalajcie się na budowę elektrownia atomowej w Polsce. Zanim wogule zostanie uruchomiona to do użytku wejdzie antymateria... "Polski rząd zrobi wszystko by opóźnić tą inwestycje" Korupcja przeniknie w szeregi polityków i inżynierów związanych z tym projektem, wyimaginowany brak funduszy opóźni budowę, pojawią się "Obrońcy Przyrody" z którymi rząd kiepsko sobie radzi a media nagłośnią sprawę do tego stopnia że społeczeństwo odwróci się od inwestycji. Gwoździem do trumny będzie wyznaczenie miejsca składowania wypalonego paliwa jądrowego.
Nadwyrężony fundusz RP będzie musiał także pokryć wydatki na sam materiał rozszczepialny. Ewentualnością będzie ponowne otwarcie kopalni uranu na Śląsku ale w to już wątpię.
Ostatnio mówi się o funduszach z Unii Europejskiej które wspomogły by tą budowę-bzdura! Może i dostalibyśmy takie fundusze ale to nie pokryłoby nawet połowy wydatków.

Ci co marzą o taniej elektryczności jeszcze trochę poczekają! :(

:soviet:
Awatar użytkownika
PiterForce5
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 02 Lut 2009, 12:11
Ostatnio był: 08 Sie 2011, 10:37
Miejscowość: Rzeszów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Amoniak w 21 Lip 2009, 22:53

Z tego co mi wiadomo, mamy dobre kontakty z Francuzami. Oni nam pomogą w budowie, a my im wyślemy naszych specjalistów. Interes niby dobry... Ze społeczeństwem też nie jest tak źle, radiofobia jest słabsza od chęci posiadania tańszych rachunków za prąd :) Najgorsze jest to, że do nadzorowania prac, przez rząd został wytypowany człowiek, który uważa, że nie trzeba nam tak szybko elektrowni. Więc sobie poczekamy...
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Katastrofy Jądrowe-ich skutki grożą tylko ludziom!

Postprzez Rayan w 22 Lip 2009, 11:52

Piter a zdziwił byś jak bym ci powiedział ze budowa elektrowni ma zająć mniej niż 3 lata ?
Awatar użytkownika
Rayan
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Sty 2009, 18:38
Ostatnio był: 10 Cze 2013, 01:31
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości