Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez djcycu w 09 Mar 2010, 23:40

Stary... nie zalejesz tego od tak betonem... Wiesz ile sprzętu i ludzi od tego padło? A potem ilu umierało? To nie jest takie hop żeby to wykonać ze względu na ogromne promieniowanie. Kto by tam dłużej dał rady przebywać? Głównie chodziło o pospieszne zmniejszenie emisji promeniowania. Teraz cały sarkofag się rozpada bo jest osłabiony i to główna przyczyna jego wiecznych remontów. Mieli opracować i zacząć robić ten półokrągły ale czy to jest w trakcie jakich kolwiek prac? Sam nie wiem.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez WheeljackSPW w 10 Mar 2010, 17:10

Wiem widziałem gdzieś ten projekt z tą kopułą, ale mogli ją zamkną od razu (elektrownie) i nie czekać aż minie 20 lat i mieć tylko 10 lat w zapasie. Tak jak mówię zalać betonem w cholere. Na ten sarkofag co już zrobili mogli jeszcze nałożyć z 1 metr ołowiu to mieliby spokój na trochę dłużej.Wiem, że to olbrzymie koszty, ale czytałem, że USA i Francja i jeszcze jakiś kraj ma się dołożyć kilka miliardów $ więc..

Apropos tego projektu z kopułą na co oni czekają z budową??
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Adam w 11 Mar 2010, 16:57

Mieli tam przecież wybudować tą wielką kopułę nad Sarkofagiem. Podobno górnik zjadł tam ziarenko piasku i od razu umarł :|
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez WheeljackSPW w 11 Mar 2010, 17:07

Też to słyszałem, ale to było w 86r.
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Microtus w 11 Mar 2010, 19:56

Postanowiłem w końcu odpowiedzieć bo pierdoły wypisujecie straszne.

Z tym ziarenkiem piasku to jakieś kocopoły...

Wheeljack napisał(a):Wiem widziałem gdzieś ten projekt z tą kopułą, ale mogli ją zamkną od razu (elektrownie) i nie czekać aż minie 20 lat i mieć tylko 10 lat w zapasie. Tak jak mówię zalać betonem w cholere. Na ten sarkofag co już zrobili mogli jeszcze nałożyć z 1 metr ołowiu to mieliby spokój na trochę dłużej.Wiem, że to olbrzymie koszty, ale czytałem, że USA i Francja i jeszcze jakiś kraj ma się dołożyć kilka miliardów $ więc..

Apropos tego projektu z kopułą na co oni czekają z budową??


Od początku, w 86r. nie było technologicznej możliwości (przypominam to było ZSRR) zbudowania kopuły.
Zrobiono to na szybko, bo przecież nie mogli się zastanawiać co robić zalali betonem i tyle.

Sytuacja z sarkofagiem jest o tyle nieciekawa, że nie wystarczy zalać betonem, bo beton z którego jest zbudowany eroduje. I możliwe jest że dojdzie do wycieku od spodu. Do tego przez korozję zaczęło się parowanie i uwalnianie radioaktywnej pary na zewnątrz.

Kopuła ma zostac wybudowana po to żeby można było w niej przeprowadzić prace mające zabezpieczyć miejsce.
Kopuła ma być wyposażona w specjalne filtry powietrza, które będą miały zadanie nie wypuszczać promieniowania na zewnątrz.

Wszystko to są działania prewencyjne. Na razie wzmocniono konstrukcje całego bloku wzmocniono je stalą i betonem (w astronomicznych ilościach).

Dopiero za jakiś czas ma ruszyć budowa (nie wiem dokładnie jak jest w tej chwili ale mieli ponoć problemy techniczne (bo to ogromne przedsięwzięcie).

A Polska też łozy pośrednio na to pieniądze, cały projekt finansowany jest przez 28 państw. G8 plus cała Unia Europejska. A kwota zebrana na ten cel to miliard dolarów (ale ma wzrosnąć).
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Adam w 11 Mar 2010, 20:32

Skoro nauczycielka chemii, która pracowała przed 86r. (I nadal pracuje!) stwierdziła, że to z ziarenkiem jest prawdą, to tutaj nawet czytanie miliona książek o Czarnobylu nic ci nie da. To była mała anegdotka, a nie wielka afera (Rywina).
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Microtus w 11 Mar 2010, 22:15

To nie wiesz jeszcze , że nauczyciele kłamią?
Dla mnie to że ktoś uczy kilkadziesiąt lat chemii nie oznacza, że nie lubi przekoloryzować.
Nigdy na taką informację nie natrafiłem a poza tym brzmi ona jak wymysł 6 latka. Po pierwsze co go zabiło promieniowanie? To wystarczy że podnosił piasek i już by go napromieniowało, myślcie trochę.

Podczas akcji gaśniczej zginęło wiele osób a nawet piasku nie jedli, wystarczyło że latali nad płonącym reaktorem...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez djcycu w 11 Mar 2010, 22:56

No ten piasek mnie rozwalił poprostu :D No ale do rzeczy... Moi znajomi też mówią że by zalali betonem i był by spokój święty już wtedy kiedy to się stało... Ale można im tłumaczyć. Wszyscy narzekają że się wtedy nie postarali ale wy młode pokolenia łącznie z moim... Nie narzekajcie tylko dziękujcie tym ludziom bo gdyby nie oni to może byśmy się nie urodzili. Chyba wiecie że starano się zapobiec spotkaniu wody spod reaktora z paliwem? Sama emisja promieniowania to byłby pryszcz w porównaniu z tym...

Tam w pierwszym poście zabrzmiało pytanie po co remontują elektrownię... Jeśli chodzi ci o to czemu remontują całość to nie wiem... Możliwe że dla ładu i składu aby nie było tam żadnych problemów i utrudnień. Dobrze że nikt tej elektrowni nie wyburzył od razu pozostawiając sam sarkofag. (Rosja zdolna do tego aby tuszować jak najwięcej). Świat teraz ma największy przykład, pomnik największych niedopatrzeń i skąpstwa bo jak wiecie reaktor ma posiadać dwie pokrywy zabezpieczające... A większość reaktorów tego typu co ten w Czarnobylu miały jeden... powód? Tańsze koszty budowy... Przecież 2000 ton betonu trochę kosztuje prawda?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez WheeljackSPW w 11 Mar 2010, 23:54

Jak sobie pomyśle to mi łeb urywa. Ci ruscy gnoje takiego kitu w tedy nawciskali ludziom no, że to sie we łbie nie mieści. Była jakaś tam dawka promieniowanie od której mieli zapewnione leczenie. I co?? Ci gnoje podnieśli "limit" napromieniowania żeby oszczędzić na ludziach. Wszyscy nagle ozdrowieli...
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Michu33 w 12 Mar 2010, 13:22

Jest taki film "Bitwa o Czarnobyl" i tam górnicy, którzy pracowali przy kopaniu tunelu pod elektrownią mówili jak jeden połknął ziarenko piasku i od razu trup -.-
Шэjdź do sтгэfy śmїeгcї! Hoггoг Czaгnobyla гozpoczął się w pїąтeк 13 кшїэтnїa 2007 гoкu!
Тuтај człoшїэк sтшогzył рїэкłо
Awatar użytkownika
Michu33
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 13 Cze 2007, 20:33
Ostatnio był: 29 Sty 2024, 00:23
Miejscowość: Karczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Adam w 12 Mar 2010, 13:51

djcycu i Microtus zostali spaleni.
Mnie ciekawi, że po kiego grzyba stawiali tyle tych pomników? Turystów bardziej ciekawi miasto i Sarkofag.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Dlaczego do dzisiaj remontują sarkofag????

Postprzez Microtus w 12 Mar 2010, 14:18

Adam napisał(a):djcycu i Microtus zostali spaleni.
Mnie ciekawi, że po kiego grzyba stawiali tyle tych pomników? Turystów bardziej ciekawi miasto i Sarkofag.


Adam - dla mnie potwierdza to nieprawdziwość historii bo popatrz obiektywnie:
Ty relacjonujesz, że Twoja nauczycielka powiedziała coś co było w filmie opowiadane przez górnika. I może jeszcze mi powiesz, że wierzysz, że to prawda. LOL

No i na dokładkę wykazujesz całkowity brak zrozumienia i ignorancję tragedii jaka się tam wydarzyła. Po tego grzyba się stawia pomnik żeby coś upamiętnić w tym przypadku śmierć ludzi. Bo jak stawiano te pomniki to raczej nie myślano o tym jako o atrakcji turystycznej...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości