Alone in the Zone 1 & 2

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Kpuc w 15 Lis 2013, 21:51

O! 3 stówki za zdjęcie :E to nie dla mnie, fanatyk weźmie bez zastanawiania jak przeczyta że to limitowane zdjęcia z pieczątką i autografem, ale ja jednak się wycofam, za tę kwotę można mieć takie 4 sztuki. Myślałem że zawoła max 100zł wtedy z rabatem wziął bym 2, no cóż :(


frosth napisał(a):do kiedy ta przedsprzedaż jest? bo teraz stoję przed wyborem AitZ 1+2 albo Metro:LL, cholera i choć wiem co powinienem zrobić to się waham.



do 6.12.2013 r. http://www.podniesinski.pl/portal/alone-2-orders/
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive frosth.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez echelon w 15 Lis 2013, 22:44

Pierwsza część bardzo mi się podobała, ale nad zakupem drugiej jeszcze się waham. Zwiastun filmu powinien zachęcać do obejrzenia pełnego metrażu, ale tym razem niewiele zobaczyłem nowego i zastanawiam się czy autor nie wyczerpał pomysłu w pierwszej części i w swoich relacjach na stronie.
Prypeć już widzieliśmy i chociaż można ją oglądać z wielu różnych ujęć, to jednak już ją oglądaliśmy. Oko Moskwy robi wrażenie i z dołu, i z góry, ale to już też było (z wyjątkiem wizyty w sterowni radaru). Chłodnia kominowa była tylko z dołu, ale z góry pewnie i tak lepszego widoku nie będzie niż ten z Oka czy z niedokończonego bloku nr 5, który oglądaliśmy w Alone 1 (swoją drogą ujęcia bloku od środka były zaje*iste); tak samo zresztą jak cmentarzysko maszyn, które było później cały czas usuwane. Wpół zdemontowaną sterownię bloku nr 4 można już było obejrzeć w relacji z tej wizyty zamieszczonej na stronie autora.
Wszystkie te rzeczy zostały zapowiedziane w zwiastunie Alone 2. Oczywiście są też nowe smaczki jak wizyta w fabryce Jupiter czy znalezienie fragmentu paliwa w Czerwonym Lesie czy rozmowy albo samosiołami. Podniesiński twierdzi, że sfilmował rzeczy i miejsca, których jeszcze nie widzieliśmy i do których dostęp ma bardzo niewiele osób i ja chcę mu w to wierzyć, ale zwiastun nie do końca za tym przemawia.
Ostatnio edytowany przez echelon, 16 Lis 2013, 00:30, edytowano w sumie 1 raz
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Kpuc w 15 Lis 2013, 23:42

Masz 2 wyjścia, albo kupić i samemu się przekonać, albo poczekać na opinie czyli połowa grudnia i wtedy się zastanowić nad kupnem, tylko stracisz bonus w postaci rabatu.

Zawsze możesz się wstrzymać aż powstanie Alone 3 i kupić trio :D
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez APOD w 22 Lis 2013, 01:08

echelon napisał(a):Pierwsza część bardzo mi się podobała, ale nad zakupem drugiej jeszcze się waham. Zwiastun filmu powinien zachęcać do obejrzenia pełnego metrażu, ale tym razem niewiele zobaczyłem nowego i zastanawiam się czy autor nie wyczerpał pomysłu w pierwszej części i w swoich relacjach na stronie.


W drugiej części filmu wszystkie miejsca są nowe. W zasadzie nic się nie powtarza, a jeśli nawet wracam do starych, tak jak Czarnobyl-2 to aby zobaczyć/zrobić zupełnie coś innego np. zobaczyć tajny wojskowy kompleks (którego w Alone 1 nie zdążyłem zbadać) albo do Jupitera aby odszukać i zbadać radioaktywne próbki . W Alone 2 będą bardzo ciekawe cerkwie, obóz dziecięcy, noc w Prypeci, blok 4 elektrowni, Czerwony Las, składowiska odpadów w Buriakivce, Rosoce, będzie północna, mało zniszczona i rzadko odwiedzana część Prypeci, będzie wywiad z ostatnimi mieszkańcami I strefy, będzie można zobaczyć strefę z helikoptera, z drona, a dla fanów ekstremalnych rzeczy będą wspinaczki na chłodnię (filmowaną również z drona) oraz najwyższy w strefie dźwig i jeszcze coś ale nie będę psuł niespodzianki :) Ja mogę być nie obiektywny bo dużo włożyłem w film pracy i serca ale kilka osób oglądało już film na prapremierze w Prypeci oraz pracowało nad filmem (grafik, kompozytor, tłumacze) i wszyscy zgodnie twierdzą że Alone 2 jest lepszy od Alone 1 - dlatego że jest więcej miejsc (prawie 30), są bardziej urozmaicone, więcej jest miejsc niedostępnych dla innych, rzadziej odwiedzanych i bardziej ekstremalnych. Dlatego też są 2 płyty.

Pudzianos napisał(a):Mam pytanie. Zastanawiam się nad kupnem wydania obu tytułów w wersji HD na DVD, stąd wątpliwości:
1. Czym różnią się wersja polska od wersji wielojęzykowej? Przy opisie wielojęzykowej widnieje nawias "(film i dodatki)". Czy wobec tego w wersji wcześniejszej nie ma dodatków?
2. Czy dodatki ograniczają się tylko do zdjęć i mapy? Czy także są to dodatkowe rozdziały, których brak w wersji tańszej? 60zł piechotą nie chodzi, a szkoda przepłacać ;)
3. Nie do końca zrozumiały jest dla mnie opis wersji HD na DVD, zwłaszcza to zdanie "Wersji HD na DVD nie da się odtworzyć na odtwarzaczu stacjonarnym DVD". Co to oznacza? Czy tylko to, iż nie odtworzę tego poza komputerem?

Liczę na rychłą odpowiedź ;>


chodzi o to, że wersja wielojęzykowa ma przetłumaczone wszystko tj. film i dodatki :-)
Zarówno wersja polska jak i wielojęzykowa ma te same dodatki.
Szczegółowe porównanie wszystkich wersji jest tutaj: http://www.podniesinski.pl/portal/wp-content/uploads/WERSJA-FILMU-1.jpg


AP
APOD
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 22 Mar 2011, 23:04
Ostatnio był: 22 Gru 2013, 13:02
Kozaki: 3

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez frosth w 29 Lis 2013, 14:46

Arku czy przy płatności zwykłym przelewem, poza tymi dwoma emailami(potwierdzającymi zamówienie) na coś jeszcze mam czekać czy już tylko na przesyłkę?
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Kpuc w 29 Lis 2013, 15:44

Co prawda nie mam na imię Arkadiusz ale gdzież na stronie wyczytałem że tym razem wszystko jest upakowane na płytach więc wychodzi na to że nie będzie linku da dodatkowej paczki jak w przypadku jedynki.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Universal w 29 Lis 2013, 19:59

Właśnie, dodatkowa paczka. Przy okazji pierwszej części filmu nie ściągnąłem tych materiałów ani z pierwszego linku, ani z drugiego. Właściwie film obejrzałem dopiero w tym roku, kiedy wyciągnąłem zakurzone pudełko z odmętów półki z płytami. Znalazłaby się dobra dusza, która odpaliłaby mi tę paczkę, jeśli ktoś ma ją zachowaną?

Dowód na to, że posiadam film :caleb: :
Image
Na doskonałym tle mojego doskonałego planu doskonałego opowiadania.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Kpuc w 29 Lis 2013, 21:35

Mam tą paczkę ale... no właśnie... Najlepiej jak byś napisał do pana Podniesińskiego o nowy link, a jak nie będzie mógł udostępnić w co wątpię ale się zgodzi to mogę ją ci udostępnić.
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez frosth w 30 Lis 2013, 12:16

@Kpuc, bardziej chodziło o jakieś potwierdzenie zapłaty/zaksięgowanie coś w ten deseń. Ale nie spędza mi to snu z powiek więc luzzz :)
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Kpuc w 16 Gru 2013, 12:01

Takie o to linki rozesłał na email'e dziś pan Podniesiński, można zobaczyć np. jak wygląda pudelko i płyty z czego rozumiem że ma już to gotowe i dniach może zacznie je rozsyłać :)

http://www.podniesinski.pl/portal/alone-zone-2-kulisy/
http://www.podniesinski.pl/portal/czarn ... -szlakiem/


Ed.

Sprawdźcie emaile "Twoje zamówienie zostało wysłane." W emailu który dostaliśmy są dodatkowe instrukcję, szykuje się bonus :D
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez Voldi w 16 Gru 2013, 17:22

Ech, przed chwilą pojawił się człowiek z poczty... Niestety, jakiś łaszek mamie przywiózł. No ciekawe, czy do świąt uda się paczuszkę otrzymać.

I jestem ciekaw bonusów ;>
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Alone in the Zone 1 & 2

Postprzez marcel w 16 Gru 2013, 17:38

Ja już mam, niestety przez brak czasu obejrzę najpewniej dopiero w weekend.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość