Promieniowanie: nadludzka siła,czy tylko zagrożenie?

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Postprzez Malar w 28 Paź 2007, 22:05

Sądzę że żadna nauka nie jest destruktywna jeśli potrafi się ją odpowiednio kontrolować i wykorzystywać. Promieniotwórczość między innymi pozwala nam walczyć z rakiem. Iluż to ludzi na niego gine każdego roku. Jesli dalej będzie wydłużać się średnia życia ludzi to każdy zostanie zabity prędzej czy później przez raka więc trzeba nauczyć się wyeliminowac choćby tą chorobę. Promieniotwórczość to dar.
Image
Awatar użytkownika
Malar
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 28 Paź 2007, 20:58
Ostatnio był: 06 Kwi 2008, 17:10
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Glock 17 w 19 Lis 2007, 01:19

HA - promieniowanie w walce z rakiem - coś o tym wiem, najeździłem się swego czasu z rodziną po szpitalach, bywałem na niejednym oddziale onkologicznym, na szczęście to nie ja byłem chory. Nie jest tak różowo jak myślisz. Naświetlanie nie niszczy tylko komórek nowotworowych, niszczy wszystko wokół. Więc ma to swoją cenę. Po takiej terapii człowiek nie czuje się najlepiej, wygląda również niezbyt dobrze. Prawie wszyscy chorzy na raka, których znałem i byli naświetlani już nie żyją, a Ci nieliczni, którzy żyją, albo bardziej - wegetują są wrakami. Gdybym ja zachorował i musiałbym się poddać długotrwałemu i wielokrotnemu naświetlaniu, albo chemii to wolałbym przeżyć te kilka tygodniu lub miesięcy ciesząc się życiem a potem godnie umrzeć niż w straszliwych męczarniach walczyć z chorobą by potem po 2-5 latach umrzeć z powodu dewastacji organizmu i wyczerpania.
9x19mm

"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć!"
Awatar użytkownika
Glock 17
Stalker

Posty: 108
Dołączenie: 24 Sty 2006, 23:59
Ostatnio był: 31 Sty 2008, 14:19
Miejscowość: Łapy
Kozaki: 0

Postprzez Brian w 12 Mar 2008, 08:50

Promieniowanie jest SZKODLIWE ! :!: Radioaktywność to właściwość niektórych pierwiastków ( a raczej ich jąder ) do samorzutnego rozpadu w lżejszy pierwiastek. Proces ten najczęściej jest związany z emisją cząstek alfa, cząstek beta oraz promieniowania gamma (promieniowanie elektromagnetyczne o bardzo dużej energii). Jak zapewne wszyscy wiedzą promieniowanie "niszczy komórkę" i zmienia ją doprowadzając do pojawiania się następnych innych dla danej materii - Mutacja.
Jak ktoś chce sobie "pooglądać" zdjęcia mutantów (ostrzegam, że niektóre są drastyczne) to podaje tu link pewnej strony, na której można znaleźć również wiele zdjęć Czarnobyla i Prypeci.


http://www.insomnia.pl/Katastrofa_w_Cza ... 0-s23.html
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość