Oko Moskwy

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Oko Moskwy

Postprzez Freezen360 w 07 Paź 2008, 17:38

Trochę nie na temat ale co tam, obiło mi się o uszy kiedyś że pod koniec zimnej wojny USA i ZSRR zawarły pakt dzięki któremu oba kraje miały by ochronę ponieważ w przypadku gdyby ZSRR wysłało by choć jeden pocisk w stronę USA odwetem by było zbombardowanie ładunkami jądrowymi wszelkich krajów związku radzieckiego przez USA i na odwrót. Dlatego raczej żaden z narodów nie posuną by się do tak radykalnych czynów.
Freezen360
Tropiciel

Posty: 254
Dołączenie: 08 Cze 2007, 16:08
Ostatnio był: 19 Gru 2016, 20:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Oko Moskwy

Postprzez bufi w 10 Paź 2008, 07:06

Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez PoulN w 23 Paź 2008, 10:30

Oko Moskwy aka Kukułka aka Dzięcioł/ Woodpeaker

To nic innego jak jeden z największych na świecie "Radarów Pozahoryntalnych Dużej Mocy"
Wszystkie teorie spiskowe tłumaczące, że niby miał służyć jako broń psychotrniczna itp z racji rzekomej mkożliwości "nadawania" na częstotliwości 4,75Mhz - jest mitem.
Oko "patrzyło" odbijało fale, ...moc nadawcza była znikoma,... w porównaniu z jego wielkościa.
Prawidłowa Antana zwrotna - czyli nadawcza znajodwała się/ znajduje sie na terytorium obecnej Białorusi - nie pamiętam miejscowości - jak tylko odszukam - to zaktualizuje.

Podobnie jak tezy, że Elektrwnia została wybudowana do zasilania Oka, również Mit - Oko zużywało ~1% całkowitej mocy znamionowej elektrowni.

Teoria że Elekrownia była tarcza dla Oka również sa błędne...
Elektrownie atomowe buduje się w bliskim otoczeniu zbiorników wodnych oraz na określonym dokładnie podłożu tektonicznym - dlatego m.in. k/ rzeki Prypeć.

Choć Tutaj należy przyznać że samoistnie elektrownia takową tarczą przy potencjalnym ataku się stała,...
W tamtych czasach nie było tak dokładnych systemów naprowadzania... szczególnie w 1977 roku gdy elektrownia zaczęła funkcjonować.

Obecnie Okiem Moskwy "zaopiekowało" się NATO i z tego też powodu nie udało Nam się do niego nawet zbliżyć... podczas dwóch ostatnich moich wypraw do strefy...
Na wiosnę spróbujemy jeszcze raz,... Tym razem z powietrza
http://pripyat.com/en/news/journal/2008/08/26/1942.html
;)
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez lejt w 26 Paź 2008, 14:16

prawie jak oko moskwy! :D

Image
Awatar użytkownika
lejt
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 23 Paź 2008, 17:53
Ostatnio był: 04 Lis 2008, 21:04
Miejscowość: moskwa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez Quinn w 26 Paź 2008, 16:37

PoulN napisał(a):Choć Tutaj należy przyznać że samoistnie elektrownia takową tarczą przy potencjalnym ataku się stała,...
W tamtych czasach nie było tak dokładnych systemów naprowadzania... szczególnie w 1977 roku gdy elektrownia zaczęła funkcjonować.


Jakiś dowód na podparcie tego?
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: Oko Moskwy

Postprzez lejt w 26 Paź 2008, 17:10

Quinn napisał(a):
PoulN napisał(a):Choć Tutaj należy przyznać że samoistnie elektrownia takową tarczą przy potencjalnym ataku się stała,...
W tamtych czasach nie było tak dokładnych systemów naprowadzania... szczególnie w 1977 roku gdy elektrownia zaczęła funkcjonować.


Jakiś dowód na podparcie tego?


Jedyną możliwością ataku na Oko Moskwy były rakiety dalekiego zasięgu, a te nie były na tyle dokładne, aby wykluczyć ryzyko trafienia elektrowni, a wyobraź sobie co by się stało gdyby Amerykanie doprowadzili do katastrofy w Czarnobylu... 3 wś gotowa :)
Awatar użytkownika
lejt
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 23 Paź 2008, 17:53
Ostatnio był: 04 Lis 2008, 21:04
Miejscowość: moskwa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez Brian w 26 Paź 2008, 20:54

Lejt....były dokładne. To zostało już uzgodnione - wcześniej w tym temacie.

Wracając do teorii spiskowych - zadziwia mnie mnogość dopasowanych pod Oko. Niektórzy (naukowcy) twierdzą, że to Amerykanie zniszczyli elektrownię. Zaczęli (a jakże by inaczej) ruscy. Przypierdzielili z rakiety w jankeskiego Chellenger'a i zestrzelili go. USA odpowiedziało...przyrżnęli w elektrownie laserem. Ja się pytam : To była kuźwa noc. To co? Nie widzieli promienia? No i się widocznie zbłaźniłem, ponieważ mój znajomy, który interesuje się takimi kwestiami stwierdził, że laser nie musi być widoczny (co według mnie przeczy jego nazwie). Jest to po prostu wiązka elektromagnetyczna. Możliwe, że ów strumień był przez chwilę widoczny ale jako delikatna smużka. Niemal nie do spostrzeżenia.

Podsumowywując : Nie wiem na ile ta teoria jest prawdziwa i jakie ma szanse na przetrwanie ale sądzę, że coś w tym jest. Niby są dowody. No i dużo ludzi tą tezę popiera. Sądzę, że dostarczyłem kolejny materiał do sporu.
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez PoulN w 27 Paź 2008, 13:06

Elektrownia -> Oko -> Laser

Żartujecie prawda :?: :?: :o :D
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez Brian w 27 Paź 2008, 22:26

PoulN. Powiedz do dziesiątkom - być może setkom - ludzi, którzy w tą teorię wierzą to cię za*eb*ą. Laser? Pff... Powszechnie wiadomo, że wehikuł czasu wynaleziono już w latach 90. Niemcy używali w czasie drugiej wojny sprzętów repulsorowych :P . Nie...nie jestem wariatem. Po prostu to co wciskają nam masowe środki przekazu to kit. Bułka z goblinem :wink:
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez PoulN w 29 Paź 2008, 09:35

@Brian - tak się składa, że byłem w Zonie dwa razy, a w kwietniu jade trzeci raz...

Moje Info nie pochodza z mediów - tylko od Sergieja Wiktorowicza Akulinina - opratora turbiny reaktora nr.2 ucztstnika akacji likwidacji skutków katastrofy...

Facet jest tam swojego rodzaju "Guru" - jeżeli chodzi o organizację i "znajomości", do których np. zalicza się dowódca pobliskiego poligonu k/ Slawutycza.

Ludzie dorabiali już różne tezy,... z trzesieniem ziemi jako przyczyną katastrofy włącznie :|
Jeżeli chcecie nakręcać się mitami dla lepszego wczucia w gre, bo pewnie to bez znaczenia na tym forum nie jest - legendami, że oko było mózgozwęglaczem, że elektrownie potraktowali laserem - to proszę bardzo! :D
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez Brian w 30 Paź 2008, 02:25

@Panie Pouln. Myśli Pan, że ten człowiek powiedział wszystko co wie? Albo czy wie cokolwiek, więcej ponad tyle ile wystarczy do obalenia tej tezy?

Ja nie jestem pewien czy elektrownia oberwała laserem, ale wiele osób potwierdza tą teorię.

Mówią, że elektrownia działała tylko by utrzymywać Czarnobyl-2, ponieważ ten zużywał wielkie ilości energii. Obaliłeś to, więc podpisuję się pod ostatni post Quinna w tym temacie.
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy

Postprzez PoulN w 30 Paź 2008, 11:26

@Brian - bardziej wierze Jemu niż plotkom z dziesiątej ręki - zresztą niczym nie poparte... :wink:

Oko Moskwy zużywało max ~1% mocy znamionowej elektrowni...

Obecnie do radaru nie można podjechać ponieważ zaopiekowało się nim NATO.
Prowadzą jakieś testy/ modyfikacje - jest to wkońcu po dziś dzień całkiem użyteczna kupa żelastwa :wink:
Popraciem tego jest słyszalny od-czasu-do-czasu głos "Kukułki" (bo tak radar nazywali krókofalowcy) w eterze w postaci krótkich powtarzajacych sie "stukań" z tąd też określenie "Woodpeaker" - w momencie pracy - jest słyszalna na np: 24Mhz w okolicach kanałów wywoławczych "Echo-Brawo" - jak i na wielu innych pasmach z racji, że Oko rozsiewa dużo fal "odbitych" od jonosfery.
Radiowcy, którzy fascynowali się antenami "kierunkowymi",... mieli straszne życie, po skierowaniu anteny w kierunku Północnej Ukrainy :wink:
Kiedyś było bardzo często słyszalne i zatruwało życie krótkofalowcom na całym świecie,... dziś jest to żadkość.

Nie będe Cię przekonywał - bo wiem jakie to jest trudne...
Jako przykład dam: To tak jak Ty byś chciał mnie przekonać, że w WT w 2001 walneli terroryści :) :D
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości