Rosyjska Strefa Zero

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Rosyjska Strefa Zero

Postprzez Scihy w 19 Cze 2007, 20:42

Jak w temaciku. Informacje i debata na temat jednego "dziwnego" miejsca w Rosji, ktore poniekad ma duze wspolnego ze S.T.A.L.K.E.R.E.M :D . Rizne dziwne rzeczy sie tam dzieja...

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=4483
Awatar użytkownika
Scihy
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 14 Cze 2007, 22:48
Ostatnio był: 22 Lip 2007, 00:58
Miejscowość: Bydgoszcz
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez MCaleb w 19 Cze 2007, 23:40

Nawet ciekawe. Mam nadzieje, że temat nie umrze tak po prostu. ;)

Jakby kogoś to interesowało, to tu jest mapa z google. Po prawej widać, jak coś sie pali.

Ale skupiając sie na tamtejszym artykule - pioruny kuliste (czy też coś podobnego) powstają na skutek tarcia skorupy ziemskiej. To, że wychodzą one z podziemi tylko mnie w tym utwierdza.
Samospalenie może dokonać się wszędzie i jest rzadkie, lecz powszechne. ;)
Mgła na pewno zawiera jakieś ciekawe związki, przez co zostawia ślady (szkoda, że nie pisze czy zmywalne, czy też nie).

Mimo wszystko jednak takie nagromadzenie anomalii musi coś znaczyć. Szkoda tylko, że to prawie dwa razy dalej, niż do Czarnobyla, inaczej z chęcią bym się tam wybrał.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Scihy w 19 Cze 2007, 23:47

No Rosja to jednak kraj pelen tajemnic. Naprawde bardzo duzo rzeczy mozna znalezc w necie na temat przeroznych dziwnych zjawisk zachodzacych na wschodzie. Nie zaglebialem sie dalej anizeli do lektury tego tekstu, zamieszczonego na forum, ktorego adres podalem aczkolwiek jest to dosc ciekawe i na pewno bede dalej szperal.

Jesli chodzi o zdjecie to wyglada mi to na jakies sezonowe wypalanie traw. Jednak mimo, ze dokladnie wszystko przejzalem nie zauwazylem zadnej obecnosci czlowieka. Niewatpliwie jedak cos sie tam pali...
Awatar użytkownika
Scihy
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 14 Cze 2007, 22:48
Ostatnio był: 22 Lip 2007, 00:58
Miejscowość: Bydgoszcz
Kozaki: 0

Postprzez RogueTrooper w 20 Cze 2007, 08:07

Ja mam kilka hipotez na ten temat:
1. Może uznacie mnie za niedowiarka ale chyba ten artykuł jest nieco "podrasowany". Czy to przez miejscowych czy nie. W dodatku takie lekkie zamieszanie wokół takich jest ostatnio dość "modne" (zachodni dziennikarze szaleją na temat niezwykłości Związku Radzieckiego, dla nich to po prostu egzotyka).
2. Oczywiście nie można wykluczyć tajnych wojskowych eksperymentów (trójkątne obiekty-tajne, niewykrywalne myśliwce). Samozapłon, nowa śmiercionośna bomba. Jaskinie, nad którymi latają pioruny kuliste tajne działa jonowe itp.
3. Jednak moja stalkerska (chociaż na co dzień jestem racjonalistą) natura każe mi wierzyć, że jest to pozostałość po jakimś nieudanym eksperymencie! Cała puszcza czeka na odkrywców pełna tajemnic (ARTEFAKTÓW!). Na tą myśl maska p-gazowa i płaszcz anty chemiczny same się pakują to toreb.


PS
Nie bierzcie tego posta tak na serio :D
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez piranninja w 20 Cze 2007, 17:37

Jechał bym tam powiem szczerze. Szkoda że mam dopiero 14 lat ;(
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1

Postprzez Rain w 20 Cze 2007, 20:01

Ja sie zastanawiam dlaczego naukowcy i inne stwory tylko gdybają co tam może być..nie łatwiej jest zebrać ekipę naukowców pod eskorta wojska i władować sie tam buldożerami i dzwigami? Tydzień intensywnej roboty i dowiedzieliby się czegoś. A tak domysły i przypuszczenia...na początku gdy Amerykanie zaczęli testować "stilta" ludzie myśleli że to ufo! Fakt że anomalii może tam być niespotykanie dużo ale nigdy nic nie jest w 100% naturalne i bez udziału człowieka..zwłaszcza na ziemi ;)
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez raosek w 09 Lip 2007, 21:19

Ciekawe II wojna światowa ma dużo tajemnic ROSJA jeszcze więcej .
Nauczycielka w 6 klasie opowiadała nam o piorunach kulistych ale raczej one były tak małe że mogły wlecieć do mieszkania przez dziurkę od klucza.
Ciekawe coraz bardziej mnie to wkręca może kiedyś wybiorę sie do takiego miejsca (Stalkerzy robimy drużynę i do badań) Tak na serio to bardzo interesujące te wszystkie paranormalne rzeczy no ale ile w nich prawdy ?? Jedyne co mamy to parę zdjęć i artykuł !
Awatar użytkownika
raosek
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 05 Lip 2007, 18:06
Ostatnio był: 13 Sie 2007, 15:24
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 0

Postprzez Terminus w 09 Lip 2007, 21:45

Pioruny kuliste podobno potrafił wytwarzać laboratoryjnie genialny konstruktor Nicola Tesla (1856-1943), twórca między innymi radia (Marconi wykorzystał jego rozwiązania i opatentował), pilota bezprzewodowego i sterowanych robotów, a także autor prac teoretycznych o bezprzewodowym przesyłaniu energii, broni energetycznej i samowystarczalnych źródłach energii.

Ponoć zachowały się zdjęcia pokazujące te pioruny Tesli -ale mogę się mylić. Pamiętam to jeszcze z ze starej "Sondy" Kurka i Kamińskiego.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez raosek w 09 Lip 2007, 22:02

Co do kulki błyskawic http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun_kulisty
A jeśli ktoś chciałby zrobił własną syczącą kulkę http://www.myzlab.pl/eim/pkulisty/

Co z tą mikrofalówka to pewnie kit (rodzice by mnie zabili jakbym rozwalił mikrofale xD)
Kto stworzy własny piorun kulisty w mikrofalówce coś dla prawdziwych stalkerów.
Może jakiś artefakt wyskoczy z tej anomalii xDD (LOLZ artefakty własnej domowej roboty)
Awatar użytkownika
raosek
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 05 Lip 2007, 18:06
Ostatnio był: 13 Sie 2007, 15:24
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 0

Postprzez piranninja w 09 Lip 2007, 22:04

nie wiem czy bym tam zasnoł. Pioruny kuliste są troszku niebezpieczne, takie latające 250000 płaskich baterii podanych w formie piłki plażowej. Zwęgli cię zanim powiesz "O f*** " Co do tej mgły to przypomina mi troche skutki chmury z której powinien spaść wyjątkowo kwaśny deszczyk. Mgła jest przecierz chmurą
Image
BORN TO SPAM
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1

Postprzez raosek w 10 Lip 2007, 15:36

Hmm ciekawe chyba aż tak wielkiego napięcia taki piorun nie ma ponieważ na Wikipedii pisze ze w razie czego można taki piorun odepchnąć kartką papieru .... (!!!) Ciekawe jak reaguje taka latająca kulka na człowieka ( człowiek ją przyciąga czy dopycha) Pisze tam że takie coś powstaje gdy błyskawica uderzy w wodę i ona wyparuje (ee??)
W Polsce takich piorunów niema (albo jest ich bardzo mało) albo są one brane jako złudzenie optyczne jak pisze na Wikipedii
Awatar użytkownika
raosek
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 05 Lip 2007, 18:06
Ostatnio był: 13 Sie 2007, 15:24
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 0

Postprzez piranninja w 10 Lip 2007, 16:25

milion a może nawet miliard V odepchnąć kartką, hmmm ? A człowiek na pewno taki piorun przyciąga bo elektryczność zawsze szyka najbliższej drogi do ziemi
Image
BORN TO SPAM
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość