S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez LeCzarny w 06 Lip 2011, 00:53

Jak ktoś robi dobrą grę, a nie chłam, to możecie być pewni... ryzyko piracenia jest znikome. Pierwszą część, żeby nie powiedzieć brzydko, pożyczyłem. Call of duty, NFS, czy co tam jeszcze... przejdziesz, baa! pójdziesz tak jak każe droga i nie waż się zmieniać trasy! odłożysz na półkę i... pustka, a Stalkera poleciałem kupić do sklepu, bo WARTO! Na taką grę właśnie czekaliśmy. Nie idę na rympał walić w Niemców, Arabów, czy kogo tam Ameryka i historia nie lubi, tylko skupiam się wychodząc zza rogu, by przypadkiem nie wlecieć wprost pod nogi Kontrolera. No i te znajdywanie i ulepszanie sprzętu... Na pohybel tępym, liniowym grom!

PS. Niech twórcy gier (innych) się nie spinają, tylko zastanowią się jak zrobić porządną grę... bo jak się robi g* to się zarobi g*! (To dlatego do niektórych gier nie ma dem :) wiecie co mam na myśli?).
Dobrze mi się wydaje, że właśnie to czytasz?

Za ten post LeCzarny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stierłok, Wisnia74.
LeCzarny
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 27 Lip 2009, 11:23
Ostatnio był: 26 Cze 2012, 17:56
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Stierłok w 18 Lip 2011, 20:04

mam pytanie czy oddział włóczęgi można dołączyć tylko do wolności albo powinności czy nie tylko :?: :polska:
Stierłok
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 18 Lip 2011, 10:42
Ostatnio był: 23 Lip 2011, 09:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez cep_bojowy w 18 Lip 2011, 20:20

Tylko do Wolności lub Powinności.
Awatar użytkownika
cep_bojowy
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 18 Lip 2011, 12:52
Ostatnio był: 14 Lip 2014, 23:08
Miejscowość: R'lyeh
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Eff3ctiv3 w 30 Cze 2012, 15:34

Witam,
właśnie ukończyłem grę i muszę stwierdzić, że na pewno ta część Stalkera jest lepsza od Czystego Nieba.
Niestety jeśli chodzi o długość gry, to nic się w tej kwestii nie zmieniło, jest krótka. Fabuła była bardzo dobra, klimat wciąż ten sam, jest na wysokim poziomie. Walki w nocy były bardzo trudne , bo kompletnie nic nie widać na dalsze odległości, oczywiście plus za realizm gry. Szkoda że przeciwnik prezentuje niesamowitą precyzję w strzelaniu(dla mnie przesadzoną). Na plus za bohatera, który się odzywa, a przecież znamy gry , w których jest nijaki, i który przez całą grę nie wypowie choćby słowa.
Liczę na kolejną część, ale tym razem o wiele dłuższą i z postacią neutralną, a nie żaden agent czy żołnierz.

Uwagi moderatora:

Dobra, ale widzisz datę ostatniego posta? - Wheeljack
Eff3ctiv3
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 30 Cze 2012, 15:20
Ostatnio był: 17 Cze 2013, 18:49
Miejscowość: Варшаве
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez MeZZerschmitt w 22 Sty 2013, 17:41

Hmmm... nie chcę żeby wskazywano mnie palcem i mówiono: patrz to ten co odgrzewa tematy sprzed pół roku ponad. Ale nie wiem gdzie o tym napisać:).
Otóż moje zdanie o Zew Prypeci było pozytywne do wkroczenia w podziemia Jupitera czy tam przejście do prypeci jak zwał tak zwał.
Grą zachwyciłem się za bardzo i podniecenie szybciutko opadło:).
To chyba przyzwyczajenie do PDA i samej rozgrywki w Clear Sky.
Zew Prypeci nie jest dla mnie. Pusta zona... a ja chcę zabijać i łapać ciekawe ekwipunki:). a jak już zaczynam to robić to nikt ze mną nie walczy bo i tak są dalej neutralni (bandyci chociażby).
Doszedłem do Prypeci i myślę sobie:
zaraz... ja mam zwiedzać wirtualnie ukraińskie miasto czy grać w grę STALKER.

Ja wiem. Ci co chcą mieć real world in game są zachwyceni i w sumie się nie dziwię bo ja Kopaczi i Jupiterem byłem zachwycony.
Ale ja chce grać, zabijać, brać artefakty i... chyba poleciałem trochę psychopatycznie:).
No cóż dla mnie ZEW PRYPECI leci do kosza po dojściu do PRYPECI hehe.
Chociaż bardzo bym chciał spotkać Strieloka to jednak miejska gra mnie nie bawi.
Chyba specjalnie go dali do ostatniej lokacji mówiąc sobie:
" - Ty, wiesz że nie mam pomysłu jak zakończyć ten cholerny Zew Prypeci...
- Pie....ol to i tak siano jest...dajmy im Strieloka! Pomyśl jaka to gra psychologiczna, chociaż niektórzy powiedzą że lipa to i tak tam dotrą żeby zobaczyć i spotkać gościa którym sami grali:)"

Serio dla mnie to tak wygląda.
Ta gra ma wspaniałe lokacje jak Zaton i Jupiter ale wejscie do Prypeci... puszczam baka i wyłączam grę po zadaniu z najemnikami.
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Lebrenekka w 09 Mar 2013, 17:21

Nie wiedziałem gdzie dokładnie o to zapytać więc piszę tu. Mam problem z dwoma schowkami w jupiterze. Dokładniej w kompleksie przeciwlotniczym wolkow jest 2 schowki, jeden za budynkiem, a drugi obok tego jeepa i wskazuje na to że jest gdzie w tym drugim aucie, nigdzie nic nie mogę znaleźć. Drugi schowek jest nad kamieniołomami, tam gdzie w podziemiach ukryta była broń (morgan itd) niby schowek jest gdzieś na tej koparce, ale nic nie ma. Za pomoc poleci :wódka:
Darz Bór!
Awatar użytkownika
Lebrenekka
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 27 Lut 2011, 13:31
Ostatnio był: 04 Wrz 2019, 12:04
Miejscowość: Polska
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Gizbarus w 09 Mar 2013, 17:29

Schowek w kamieniołomach? Albo po drzewie wskocz do pogłębiarki i zajrzyj do pomieszczenia kontrolnego, albo w wypadku koparki zajrzyj do kabiny, za siedzenie, jeśli dobrze pamiętam. W kompleksie P-lot nie pamiętam, gdzie to było, ale czasem nie w tunelach pod ziemią?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Lebrenekka w 09 Mar 2013, 17:33

Właśnie w tym problem że w koparce ni chu chu, kabinę spenetrowałem całą, a w kompleksie nie można iść podziemiami we wskazane miejsce. Może to być przez moda? gram na Misery... teraz już i 3 schowek znalazłem i jest pusty, trochę to dziwne.
Chyba że będzie problem w tym, że ja po prostu nie odblokowałem tych schowków w grze poprzez fabułę? prawie wszystkie inne działają nawet jeśli są nie pokazane na mapie, więc mam nadzieje że nie w tym problem.
Darz Bór!
Awatar użytkownika
Lebrenekka
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 27 Lut 2011, 13:31
Ostatnio był: 04 Wrz 2019, 12:04
Miejscowość: Polska
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Gizbarus w 09 Mar 2013, 18:13

W Zewie akurat schowki zawsze są pełne, także nie w tym rzecz. To fakt - część schowków w Misery została albo usunięta, albo mocno ograniczona. Stąd też może wynikać fakt, że tam po prostu nic nie ma. Mogłeś pytać w temacie moda ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lebrenekka.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez eXZab w 11 Mar 2013, 22:42

Powiem, że to bardzo dopracowana część. Niepowtarzalna i niesamowita gra bierze się z przeplataniem misji pobocznych. Fabuła b. dobra + genialne i rozbudowane misje poboczne. Najlepiej podobała mi się możliwość
powrotu z Prypeci (końcówka gry) do Zatonu (początek gry) w celu zbadania broni Gaussa.
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Kristof w 06 Kwi 2013, 10:06

Momi zdaniem, jesli chodzi o frajde z gry, CoP nie wielu błedów poprzednich części. Spodobał mi sie początek. Lądujemy z Zonie wyposażeni jak typowy stalker. Wielu tutaj krytykowało takie rozwiązanie... Bo dlaczego major nie ma wypasionego ekw. ?
A mnie się to własnie podoba. Diegtiarow miał zinfiltrować społeczność stalkerów. Ostatecznie bez ich pomocy nie nie wykona zadania. I właśnie wtedy dawało sie poczuc klimat Zony. Zostawiamy na chwilę główny quest i angażujemy się w pomoc innym szperaczom. Zdobywamy ich zaufanie. Zdobywamy kasę i coraz lepszy sprzęt.
A to, że zadania niektóre głupie... Co z tego :) Przecież to nie są nasze zadania! My mamy odkryć co się stało ze śmigłowcami. I mamy też wniknąc do społeczności Zony. Więc jeśli Traper zleca nam zabijanie róznych mutantów, Sowa kradzież kompa najemnikom, a jajogłowi - dokonanie pomiarów to są przecież ich interesy. Nie nasze. MY tylko najmujemy się do roboty :) Różni są stalkerzy. Niektórzy maja ważne sprawy, a inni są po prostu ciotkami ;) (zlecenie odzyskania fantów ze skrytki, bo ich właściciel boi się kilku snorków...)
I to było fajne w klimacie gry. Niektórzy bawili się grubo inni mysleli, że będzie fajnie i się srogo zawiedli. A my pracujemu dla jednych i drugich, bo wszyscy dobrze płacą :)
- Niech Cię zona pochłonie!!!
- Już pochłonęła :)
Awatar użytkownika
Kristof
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 13:45
Ostatnio był: 30 Lis 2014, 19:13
Miejscowość: Polanica-Zdrój / Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Cover w 15 Kwi 2013, 12:43

Mi Zew Prypeci także bardzo przypadł do gustu. Jest mało bugów. Ukończenie gry zajęło mi dokładnie 24 godziny z prawie wszystkimi zadaniami pobocznymi. Po przegraniu 6 godzin musiałem jednak zaczynać jeszcze raz, ponieważ sprzedałem PDA Morgana Sowie, a chciałem zostać przyjacielem Wolności. Zadania poboczne są ciekawe, fajnie skonstruowane (szczególnie zadania dla naukowców :D ). Fajnie, że dodali nowe mutanty, jednakże w mojej opinii trochę za ciężko jest zabić pijawkę, gdyż przez chwilę staje się całkowicie niewidzialna. W SoC mogliśmy dostrzec jej ,,zarysy,, . Prypeć elegancko odwzorowana ( można sporo pozwiedzać :) ). Ale są też minusy. Według mnie najpoważniejszym minusem jest to, że nie baz poszczególnych frakcji (Powinność, Wolność) oraz brak jakichkolwiek wojen między nimi (z wyjątkiem misji Magazyny Powinności). Bardzo podoba mi się możliwosc ulepszania oraz naprawiania broni i kompinezonów oraz spania. Pod względem rozgrywki dla mnie to najlepszy Stalker (pod względem fabuły wybieram SoC) Mam nadziejęm że moja opinia komuś się przyda :]
Cover
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 15 Kwi 2013, 12:29
Ostatnio był: 15 Kwi 2013, 13:35
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość