[Droga do Prypeci] by razoromon

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Gizbarus w 28 Lip 2013, 12:54

Szukaj schowków z amunicją - przy pojawieniu się w tychże podziemiach (potem będziesz musiał tam wrócić), zamiast iść od razu w prawo, najpierw skieruj się w lewo. Na końcu korytarza leży plecak z nabojami 5.56, 12x70 i 9x39 w dość zadowalających ilościach. Ogólnie mod potrafi nagrodzić "szperaczy" - wszędzie można znaleźć poukrywane plecaki z ekwipunkiem, amunicją, kombinezonami, etc.

Ps - zombie atakować tylko nożem, a bibliotekarzy granatami.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Pangia w 28 Lip 2013, 13:08

Gizbarus napisał(a):Szukaj schowków z amunicją

Tak, to jest bardzo fajny aspekt moda - np. w Jantarze można znaleźć świeżutkiego LR-300 i 240 ppanc. naboi do niego. A w miejscu, o którym mówiłeś, jest Spas :) Pamiętałem o tej skrytce, bo wchodząc do podziemi uświadomiłem sobie, że... w tamtym roku na YouTube widziałem video z tego moda właśnie z tej lokacji. Z tamtego video zapamiętałem 3 rzeczy: schowek, własną reakcję na grę kolesia ("Masz strzelbę, to po jaką cholerę strzelasz do watahy snorków z M4A1?!") i okrzyki bólu protagonisty - jak obrywał, to krzyczał coś w stylu "Ah, swołocz!" "Cziort!", a teraz to okrzyki bólu brzmią jak pojękiwania z rozkoszy (abstrahując od tego, że prawie ich nie słychać) :/
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Gizbarus w 28 Lip 2013, 14:20

Ja oglądałem gameplay jakiegoś typa, acz po angielsku - mod różnił się znacząco modelami, dostępnymi egzemplarzami broni i pancerzy. Może Cell dał lipny link do dopy... Tak czy siak - jak ktoś lubi szukać, to znajdzie niezłe wyposażenie. A o Spasie zapomniałem, ano ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Pangia w 28 Lip 2013, 16:19

OK, kolejna porcja spostrzeżeń:
- wejście do Magazynów jest umieszczone w najgłupszym możliwym miejscu,
- wróciłem do Jantaru za questem z jakimś pojemnikiem z trującym gazem w podziemiach - oczywiście go nie znalazłem, a kryjąc się przed bibliotekarzem niechcący wyszedłem sobie z mapy,
- te dźwięki bólu, o których było mówione jednak istnieją, tylko że przeplatają się z jęknięciami - nie wiem, czemu, bo są o wiele lepsze od tych drugich
- autorowi moda za bardzo spodobały się zombie (przy drugiej wizycie w podziemiach w korytarzu tych "wyciętych" było chyba ze 40, zaś te normalne tj. uzbrojone mają chyba jeszcze lepszą celność niż wcześniej - śmiało może ci wpakować przynajmniej 8 hitów na 10 strzałów ze 150 metrów)
- ubranie kombinezonu Czystego Nieba zamienia Szarego (protagonistę) w starego i (nie)lubianego majora Terminatorowa Diegtiarowa z wanilii,
- użyte modele broni są w większości naprawdę ładne - najbardziej podoba mi się zdecydowanie Steyr AUG A1 i AKS-74U (M14 też dobrze wygląda, ale ma lustrzany model) - ładne modele, niebrzydkie animacje (zwłaszcza przeładowanie małego AKS-a - takie normalne i proste, a nie świrowanie à la Wezwanie do Podatku jak w Shokerze) - czego chcieć więcej? Może Abakana z poprawnym modelem, bo jest lustrzany :mad: Spas także obszedłby się bez kolby (przy zmienionym przybliżeniu przy celowaniu "widać przez tekstury") i ma źle ustawione ręce na modelu (broń trzymana palcami), LR-300 mógłby dostać przynajmniej naprawiony model by gosuke
- karny ku♥as za lunety - luneta z Sako TRG-22 wygląda jak mikroskop, siatki są niewygodne w celowaniu, a Susata nie da się zamontować na żadną z broni - za to ACOG wchodzi na... MP40 (tak, ten SS-mański pistolet maszynowy z II wojny światowej), a Leupold (w grze chyba nazwany Leopold, ale nie jestem pewien) tylko na M14 (i to jedna, bo dla drugiej też nie znalazłem broni)
- a, no i jest dziwny błąd w grze - startowa forsa powinna wynosić 100 rubli, patrząc na characters_desc_general.xml, tymczasem na starcie masz 10100,
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Gizbarus w 28 Lip 2013, 16:23

Ten cały pojemnik z gazem jest w jednej z alków na niższym poziomie - tam, gdzie zaczynasz. Jakoś niedaleko drabiny powinna leżeć taka mała, czerwona butla.

Ps - protagonista zmienia się w Diegtiarowa nie tylko przy założeniu kombinezonu CN. To samo dzieje się przy Sevie, innych nie miałem okazji sprawdzać (albo w nich ginąć...).
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Pangia w 28 Lip 2013, 16:31

O widzisz, ja myślałem, że to gdzieś wyżej będzie, po kątach nie zaglądałem. Dzięki.
A co do kombinezonów to po prostu mam zbindowane klawisze na 3-osobowy widok. Przypomniałem sobie, że w CS-3a było widać głowę majora, to z ciekawości zobaczyłem, jak to będzie wyglądać.

Kolejna uwaga: nie dawajcie Siga 550 do mechanika - wywali wam BugTrapa bez logu, bo ktoś spieprzył w nim drzewko ulepszeń.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez StalkerCell w 28 Lip 2013, 22:19

Trochę pograłem (ale nie wyszedłem poza Kordon :caleb: ) i podam kilka wqurwiających mnie rzeczy.
1.Niestety, trzeba grać na oświetleniu wyższym niż statyczne,
2.Model Kontrolera ssie paue (jeszcze szopa na czole i Presley murowany :caleb: )
3.Celowanie przez M16A ileśtam ,
4.Lustrzane modele.
5.Modele postaci z Metra (czytaj punkt 1),
6.Luneta Sako,

No niestety, modzik na razie ssie, ale idzie grać. Zobaczę jak na innych mapach jest i kur*a, może w końcu rozczytam tą cyrylicę i dokończę to spolszczenie :caleb: .
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Pangia w 29 Lip 2013, 20:31

Zaczyna mnie denerwować ten mod. Jak jest gdzieś stado mutantów, to OK, mogę zrozumieć 5, 6 sztuk, ale nie ku♥wa 20 :/ Snorki mnie zaciukały, bo zdjąłem chyba z 5, a zza pagórka koło bazy Wolności wyskoczyła następna dziesiątka. A już totalny fail to zachowanie mutantów - po prostu nie mają żadnej potrzeby utrzymywania terytorium i jeśli zauważą gracza, będą biegły za tobą, dopóki im nie znikniesz z oczu. Np. burer z posterunku wojskowego w Kordonie. Wiecie, dokąd za mną pobiegł? Do przystanku koło stacji pojazdów i zdechł dopiero po wpieprzeniu się w Elektro.
Anomalie to też przeginka. Chociażby ww. Elektro - wyraźnie widać, że jest na przystanku. Podejdziesz na 5 metrów widząc, że na pewno nie ma szans, żebyś wdepnął w anomalię - JEB, kopnęło cię. No jak, ku♥wa, ja się pytam, no jak?
StalkerCell napisał(a):3.Celowanie przez M16A ileśtam ,

Polecam przełączenie w configach linijki zoom_hide_crosshair na false, bo większość broni jest po prostu źle ustawiona.
I jedna ciekawostka: która broń ma najlepszą celność? SWD? AWP? Sako? Barrett? Nie. Saiga. Dodaj do tego zasięg 150 metrów, śrutową amunicję i otrzymujesz broń, która jest w stanie zabić nibyolbrzyma dwoma magazynkami.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez StalkerCell w 29 Lip 2013, 22:45

Aha, jeszcze jedno - kupiłem nowe M16, to z taką 'ząbkowaną' kolbą, myślę NATO'wskie to i celne, a tu wielka koopa. Na dwa magazynki tylko dwa, góra trzy pociski trafiły w 'kropkę'...
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Gizbarus w 29 Lip 2013, 23:34

Ja tam na Natowską broń nie narzekam - przy czym śmieszna sprawa, że AUG A1 i A3 nie mają praktycznie żadnej różnicy w osiągach. Na razie najlepszym wyborem jest chyba XM-8, jeśli idzie o uszkodzenia/celność.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez Pangia w 30 Lip 2013, 12:10

I w dodatku jest jedną z tańszych broni. AUG A1 ma minimalnie niższą celność, ale jest chyba z 10000 RU droższe.
Mnie zdziwiła celność L85 - nawet wrzuciłem własny config (czyli celność przynajmniej dwa razy niższa od pozostałych broni, bo tej nie zmieniałem), a tu niespodzianka - prawie wszystko wpadało dokładnie tam, gdzie celowałem. Jakby kuźwa inna broń :D
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Droga do Prypeci] by razoromon

Postprzez StalkerCell w 30 Lip 2013, 17:48

Witam, mógłby ktoś zangielszczyć, ew. spolonizować te pliki? Robię spolszczenie, ale ruskiego nie znajet niestety.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości