RedHorizontStudio: Niewygodny Świadek(2013) Film Amatorski

RedHorizontStudio: Niewygodny Świadek(2013) Film Amatorski

Postprzez pronx18 w 01 Wrz 2013, 21:38

Zapraszam do oglądania naszego nowego filmu. Film opowiada o trzech gangsterach Timie, Stanleyu i Franku.
Mam nadzieję, że wam się spodoba. Piszcie swoje opinie, na temat filmu.


PS. O jeszcze zapomniałem dodać wpadki z tego filmu :D
"Nie da się tu żyć bez gorzałki..."
Awatar użytkownika
pronx18
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 21 Mar 2012, 18:02
Ostatnio był: 10 Maj 2020, 14:15
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: RedHorizontStudio: Niewygodny Świadek(2013) Film Amators

Postprzez Regot w 10 Wrz 2013, 18:13

Nie jest źle. Jeśli będziecie coś jeszcze kręcić więcej czasu poświęćcie audio. Jak macie scenę na ulicy (4:30) w której nie ma dialogów to po co sobie psuć efekt takimi szumami? Rozdzielcie obraz i dźwięk, umożliwia to każdy program do montażu. poza tym przydała by się nutka w tle, albo przynajmniej dźwięki tła które można pobrać z neta. Chodzi o to by nie było takiej głuchej ciszy jaka tu momentami wychodzi. Generalnie fajnie możecie popracować dalej i wyrobić sobie z czasem jakiś warsztat. Możecie po googlować po internecie poradniki dla młodych filmowców itp. generalnie jest z czego czerpać.
Jeśli chodzi o obraz to jakość jaka jest, taka jest i nic z tym nie zrobimy. Ale jest parę rzeczy na które warto zwrócić uwagę na przyszłość.

3:09-3:35 -Jest już fajnie, dynamicznie i coś się dzieje na ekranie.
1:57-2:11- Tu natomiast żadnej akcji. nawet jak nic się nie dzieje można dać zbliżenia na twarze, zagrać emocjami między oprawcami i ofiarą. Ewentualnie skupić się na jedynej osobie która coś robi czyli zakręca kanister i go odkłada, ale jedyna akcja jaką mamy wychodzi z ekranu.
2:09-2:10 - Chodzi o przejście. mamy taki mały "skok w bok" który nic nie wprowadza. Na obu kadrach ci sami panowie, pod innym katem. Jaki cel ma to przejście? dodam że celem nie może być przejście samo w sobie :)
Poza tym obraz jest monotonny, długie ujęcie są dobre ale trudne w realizacji. Trudne bo łatwo je zepsuć i mogą być nudne. Wiem na czym się inspirowaliście, ale na razie sądzę że lepsze będą dla was krótsze ujęcia. Zamiast machać kamerą w czyjąś stronę zrobić cięcie ustawić się i nagrywać kwestie.
W garażu kamera skacze dookoła, rozstawienie ludzi jest proste i niewiele się zmienia więc widz się nie pogubi. Gdy jednak umieszczamy oprawcę po prawej stronie ekranu to staramy się tego trzymać, przynajmniej puki nie zrobimy przejścia wewnątrz kadrowego (nie zmienimy kadru podczas ujęcia) lub nie wyjdziemy na inny plan. W tym przypadku aż tak mnie to nie bolało, ale radzę zwrócić na to uwagę. Wyobraźcie sobie dialog a-b gdy kamera nagle przeskakuje na drugą stronę i robi nam się b-a wprowadza pewną dezorientację, co nie?

Dałbym wam 3+/6
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe - Albert Einstein

Za ten post Regot otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive pronx18.
Awatar użytkownika
Regot
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 20 Gru 2007, 15:30
Ostatnio był: 01 Mar 2014, 01:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: RedHorizontStudio: Niewygodny Świadek(2013) Film Amators

Postprzez pronx18 w 10 Wrz 2013, 22:24

Dobra, piszesz tylko o tym jak słabo to jest nakręcone i itd. Ale może coś by o scenariuszu napisać? Dodam, że scenariusz został napisany tylko do sceny w samochodzie. Reszta była wymyślana na bieżąco. Aktorstwo? O tym też nie wspomniałeś. Wypisałeś nam tylko błędy techniczne o których dobrze wiemy. Złe ujęcia mogą być spowodowane tym, że każdy z nas to kręcił. Każdy z nas inaczej widzi jak ten film ma być nakręcony i wyszedł "techniczny frankenstein". Polecam zerknąć na nasze poprzednie filmy. Robiliśmy wcześniej film o stalkerze i tam udało nam się nakręcić to lepiej. Film jest pod tytułem "STALKER: Serce Zony" na YouTube. Bardzo doceniam twoją krytykę i bardzo się cieszę, że ktoś zechciał dać nam kilka porad.
PS. Żadnych poradników dla "młodych" filmowców nie będę czytał. Mi wystarczy odpalić jakiś dobry film i oglądać. W tedy to jest dopiero szkoła filmowa :). Aha i jeszcze, kamerujemy kamerą dvd, czyli z poprzedniej epoki. Dodatkowo bateria starcza zazwyczaj na 1h lub 30min(po naładowaniu) nagrywania, więc często zostawiamy nasze błędy i nie poprawiamy tego bo kamera nie daje nam takiej możliwości.
"Nie da się tu żyć bez gorzałki..."
Awatar użytkownika
pronx18
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 21 Mar 2012, 18:02
Ostatnio był: 10 Maj 2020, 14:15
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 63

Re: RedHorizontStudio: Niewygodny Świadek(2013) Film Amators

Postprzez Regot w 11 Wrz 2013, 12:24

poprzednich filmów faktycznie nie oglądałem, ograniczyłem się tylko do tego. Może w niedługiej przyszłości się to zmieni. Skoro jesteście świadomi błędów jakie popełniliście to super. Często spotykałem się z tym że przy jakiejś produkcji "wszyscy wiedzą że jest źle, ale nikt nie wie dlaczego". Skupiłem się na tym co nie wyszło by wskazać miejsca do poprawy, gdybym mówił co wyszło niewiele by to wpłynęło na poprawę produkcji. Teraz rzuciłem okiem na wasze Serce Zony. Widać że Niewygodny świadek powstawał niemal na spontanie i to niestety czuć momentami.

Jeśli mam się już rozpisywać na tematy aktorstwa to proszę: Przyzwoicie. Jak na tego typu produkcje jest ok. Przesłuchiwany zachowywał się mechaniczne, jak na komendę zaczynał się rozpaczliwie szamotać, po chwili jak za ruchem czarodziejskiej różdżki się uspokaja i rozgląda w ciemności.
Zaletą produkcji jest klimat. Osobiście bardzo lubię filmy w stylu Pulp-Fiction, a ta produkcja nim mocno zalatuje ;) Zakończenie też fajnie pomyślane. Zamykacie wątek w pewnej samonapędzającej się spirali. Fajny humorystyczny motyw. Tak samo podobała mi się scena z butami, choć tu miałem wrażenie że kolega w butach trochę przesadził z ekspresją w pewnym momencie. Nie mniej humor fajny. Przyjemnie się to oglądało głównie na te i inne wstawki. Ot lekki śmieszny filmik. Dobrze że nie popadliście w przesadę i gagi nie leżą jeden na drugim bo zepsuło by to cały efekt. No i dobra robota z efektami specjalnymi, osobiście uważam że tej krwi było za dużo, ale jak kto woli. Wszystko kwestia konwencji. Nawet najbardziej absurdalny film się obrani jeśli jest zrobiony dobrze.

Jeśli wolicie ten rodzaj warsztatu, ok. Tak też można dojść do perfekcji. powodzenia i pozdrawiam.
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Regot
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 20 Gru 2007, 15:30
Ostatnio był: 01 Mar 2014, 01:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: RedHorizontStudio: Niewygodny Świadek(2013) Film Amators

Postprzez pronx18 w 13 Wrz 2013, 14:49

Zrobiłem dużo krwi bo lubię po prostu "gore". Zresztą jak w Pulp Fiction Vincent strzelił w samochodzie Marvinowi w łeb to też nieźle ich tam to zalało krwią (nawet chyba Jules miał kawałek mózgu na włosach):D. Bardzo miło mi to słyszeć (czytać :P), że nasz film ma podobny klimat do Pulp Fiction.
Dzięki i również pozdrawiam.
PS. Jeżeli zabierzesz się za oglądanie naszego filmu Call of Juarez Legacy to wiedz, że nie wyszedł nam ten film jak chcieliśmy i jesteśmy nie zadowoleni z niego za bardzo. Przynajmniej ja nie jestem z niego zadowolony :D

EDIT: Wersja w lepszej jakości i poprawionym montażem:
Ostatnio podbity przez pronx18, 13 Wrz 2013, 14:49
"Nie da się tu żyć bez gorzałki..."
Awatar użytkownika
pronx18
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 21 Mar 2012, 18:02
Ostatnio był: 10 Maj 2020, 14:15
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 63


Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości