Najlepsze sceny z filmu STALKER Tarkowskiego

Najlepsze sceny z filmu STALKER Tarkowskiego

Postprzez KomandoMagnum w 27 Mar 2006, 17:50

Dobre bylo jak w strefie zadzwonil telefon i jeden z tych kolesi co tam byli go odebral ...
Watek z tym czarnym psem byl extra. No i niezapomniane muterki :D

//Kolejny ort w temacie :)
Awatar użytkownika
KomandoMagnum
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 15 Wrz 2005, 16:06
Ostatnio był: 20 Cze 2006, 00:19
Miejscowość: KIELCE
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Erjot w 27 Mar 2006, 20:14

uff dzieki adminie ze to napisales bo juz sie powstrzymywalem :D
Nie robiac z tego offtopic napisze, ze mi sie podobal caly film.
Co do scen to ta jazda na drezynie do strefy i te rozmowy jak lezeli w wodzie (na trawie, nie pamietam dokladnie gdzie).
Awatar użytkownika
Erjot
Tropiciel

Posty: 299
Dołączenie: 09 Paź 2005, 15:19
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:15
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez panish w 27 Mar 2006, 20:19

Jak dla mnie caly film wywarl spore wrazenie - to bylo moje pierwsze zetkniecie ze starym, rosyjskim kinem. Jednak ze scena najbardziej zapadala mi w pamieci poczatkowa, kiedy glówny bohater budzil sie i opuszczal dom (nie wiem czemu) oraz jak jeepem wkradli sie do Strefy przez przejazd kolejowy.
Awatar użytkownika
panish
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 07 Maj 2005, 16:36
Ostatnio był: 19 Lut 2018, 05:22
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 1

Re: Najlepsze sceny z filmu STALKER Tarkowskiego

Postprzez Medium w 12 Paź 2009, 13:09

Być może odkopuję dinozaura ale:

No i stało się. Nie chcąc oglądać kolejnego spotkania naszej reprezentacji w piłce nożnej (tym razem z Czechami) znalazłem przez przypadek na kanale religia.tv film „STALKER”.

Cóż można powiedzieć. Film jest filozoficznym wykładem o sprawach wiary, wolności, granicach i przełamywaniu granic i barier. Nie dziwię się, że ten film był niejednokrotnie nagradzany. Ale osób, które szukają tam sensacji pościgów itd. film rozczaruje. Nawet dynamiczne sceny poprzez pracę kamery i przedstawiania opóźnień czasowych stają się statyczne, jednak w ten sposób budują niesamowity nastrój i klimat. Połączenie części czarno-białej i kolorowej powoduje, że rzeczywiście czujemy się jakbyśmy byli w dwóch światach.

Mam teraz 38 lat. Gdybym ten film obejrzał przed trzydziestym, no może przed 25-ym rokiem życia niewiele bym z niego zrozumiał.

Ciekawostką jest bardzo duży wpływ niektórych scen z filmu na gry serii STALKER. Szpital z Czystego Nieba jest niemalże skopiowany w niektórych fragmentach z filmu, podobnie jak przejścia podziemne w podziemiach Agropromu w Czystym Niebie czy w Cieniu Czarnobyla.

Nawiązań bezpośrednich do Pikniku na Skraju drogi nie ma, są jedynie pośrednie, a w ogóle ma się wrażenie, że chodzi o inną strefę i innych stalkerów. Nie wiedzieć czemu, w filmie są silne wpływy brytyjsko-amerykańskie, mimo, że ma się wrażenie, że strefa umieszczona jest w Rosji lub na Ukrainie. Być może były to specjalne zabiegi by cenzura dopuściła film na ekrany.

Jedyne, do czego mogę mieć zastrzeżenia to tłumaczenie. Wolałbym obejrzeć w oryginale, lektor mi trochę przeszkadzał, chociaż to też ciekawe doświadczenie słyszeć kwestie podwójnie po rosyjsku i po polsku i porównywać jedną i drugą.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Najlepsze sceny z filmu STALKER Tarkowskiego

Postprzez djcycu w 12 Paź 2009, 13:54

Kolega wspomnial o wieku... No coz mam te 19 lat i mialem faktycznie wrazenie ze bedzie troszke inaczej i bedzie nieco akcji jak np z tym przekradaniem sie przez stacje kolejowa :). W filmie podobal mi sie klimat i praktycznie kazda scena. Jesli ktos nie widzi zadnych powiazan z gra to sie myli. Faktycznie calosc filmu byla inspiracja dla tworcow gry np. tory kolejowe, dziwna maszyna na podwoziu wagonu, stare podziemne kanaly i budynki, pustka no i sam klimat. Wspanialy film nawet kiedy znalazlem go na youtube z angielskimi napisami :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Najlepsze sceny z filmu STALKER Tarkowskiego

Postprzez Kuba w 15 Paź 2009, 13:09

Jeśli chodzi o najlepsze sceny, to zdecydowanie moment w którym Stalker, Pisarz i Profesor jadą drezyną w głąb Zony. Cudne plenery i nastrojowa muzyka. Tak niewiele, a tak dużo.
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

STALKER by Andriej Tarkowski

Postprzez BasseB w 30 Lis 2009, 20:38

Nareszcie na polskim rynku wydawniczym ukazał się kultowy film Andrieja Tarkowskiego "Stalker" inspirowany opowiadaniem braci Strugackich "Piknik na skraju drogi". Film nagrodzony w Cannes! prod.1979.
Cytujac za opisem empik.com:
Opis filmu: Stalker

Olśniewająca plastycznie, prowokująca intelektualnie i wyjątkowo zdyscyplinowana w sposobie opowiadania kolejna filmowa przypowieść Andrieja Tarkowskiego. Tym razem zarys fabuły wziął twórca „Andrieja Rublowa” z jednego z najlepszych utworów autorstwa klasyków rodzimej fantastyki literackiej Andrieja i Borysa Strugackich – „Piknik na skraju drogi”. Była to opowieść o zagadkowej wizycie na Ziemi – a raczej jej skutkach – przybyszy z odległego zakątka Kosmosu. U Tarkowskiego przewodnik czyli Stalker (Aleksandr Kajdanowski) prowadzi Pisarza (Anatolij Sołonicyn) i Profesora (Nikołaj Grinko) przez apokaliptyczny krajobraz obszaru zwanego Strefą do zagadkowej Komnaty, gdzie można ponoć spełnić najbardziej skryte ludzkie marzenia. „Ludziom nie zostało już nic. Po co niszczyć wiarę?”. To zdanie padające z ekranu jest trafnym podsumowaniem filmu. Jak słusznie zauważył francuski krytyk Michel Ciment: „Tarkowski mówi nam o swoim kraju i swojej epoce”. Ale „Stalker” to przecież nie tylko aluzyjna krytyka totalitarnego systemu i symboliczny obraz duchowych spustoszeń, jakie się dzięki niemu dokonały. Tarkowski po raz kolejny usiłował uchwycić na ekranie to, co się z reguły filmowcom wymyka. Obecność tajemniczej boskiej siły. Tym filmem dołączył jeszcze raz do nielicznego grona tych ludzi kina – jak jego mistrzowie Robert Bresson i Ingmar Bergman – którym taki więcej niż zuchwały zamiar się powiódł.

Więcej szczegółów : http://www.empik.com/stalker-film,prod29230169,p

ja już swój kupiłem :) naprawdę warto

EDIT: dzięki za przeniesienie, natomiast szukając po tarkovsky czy tarkowski nie znalazłem niczego więc założyłem new topic :)
Ostatnio edytowany przez von Carstein, 30 Lis 2009, 21:42, edytowano w sumie 1 raz
" Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia alkoholu aby bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"
E. Hemingway
Awatar użytkownika
BasseB
Stalker

Posty: 96
Dołączenie: 08 Cze 2007, 14:16
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 23:49
Miejscowość: Ostrów Wlkp
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Najlepsze sceny z filmu STALKER Tarkowskiego

Postprzez jasiek stalker w 01 Cze 2013, 20:34

PILNIE POSZUKUJE FILMU Andrieja Tarkowskiego STALKER :wódka: :kotek: :+: :+: :kotek: :wódka:

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ I PROSZĘ O POWIADOMIENI MNIE PRYWATNĄ WIADOMOŚCIĄ O ZNALEZIENIU FIMU
____________________________________________________________________________________________________
GDY GRA SIĘ KOŃCZY KRÓL I PIONEK WRACAJĄ ZAWSZE DO TEGO SAMEGO PUDEŁKA
-WŁOSKIE PRZYSŁOWIE
____________________________________________________________________________________________________

Za ten post jasiek stalker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe,
Negative Wańka_Wkręt.
Awatar użytkownika
jasiek stalker
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 16 Mar 2013, 18:44
Ostatnio był: 18 Lut 2023, 19:05
Miejscowość: w każdym razie Polska
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: -13


Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości