Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Arapskyy w 01 Cze 2016, 14:50

Z wyznania jestem chrześcijaninem wyznaję religię Rzymsko - katolicką. Wierzę w Boga, ale według mnie nie istnieje. Uczęszczam do kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Węgorzewie (dla nie kumatych województwo warmińsko-mazurskie) chodź nie byłem w kościele od około 4 lat ;) Od czasu ostatniej komunii - nie mojej -, ale to nie potrwa zbyt długo bo zaraz bierzmowanie za jakiś rok.
Awatar użytkownika
Arapskyy
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 17 Mar 2016, 20:13
Ostatnio był: 12 Kwi 2017, 12:59
Miejscowość: Polska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Cromm Cruac w 01 Cze 2016, 15:03

Arapskyy napisał(a):Wierzę w Boga, ale według mnie nie istnieje.

Czy tylko ja widzę sprzeczność w tym zdaniu?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, Terminus, trolololo, Universal, vandr.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Wiara

Postprzez Red Liquishert w 01 Cze 2016, 17:40

Arapskyy, no to taki z Ciebie katolik, jak z koziej dupy trąba :u3:

Wierzę, że istnieje jakaś siła, moc, nadistota, która tu i ówdzie dorzuca swoje trzy grosze do tego, co się dzieje na świecie. Nie próbuję sklasyfikować, czy to jest Allah, Bóg chrześcijański czy 1001 innych stworów bogopodobnych, wymyślonych po to, żeby manipulować tłumem. Po prostu, coś jest i napędza koło. Co lub kto - dowiem się jak fiknę i powędruję na drugą stronę. Dam wam znać, co widziałem, jak coś :caleb:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiara

Postprzez Cromm Cruac w 01 Cze 2016, 17:45

A co jak się okaże, że ta cała ciemna energia/materia to jakiś bóg co kręci wszechświatem? :-/
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 01 Cze 2016, 19:28

To się okaże że ta cała ciemna energia/materia to jakiś bóg co kręci wszechświatem? :caleb:
W sumie nawet bym się nie zdziwił. To w pewnym sensie jest trochę logiczne: W końcu jest to coś czego człowiek nie jest w stanie, przynajmniej na razie zrozumieć (Trochę jak X-ray Engine :ms: )
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 01 Cze 2016, 19:42

Ja zawsze się dziwię, czemu Bóg pozwala na te wszystkie wojny i itp. Czyżby wyznaczył ludzkości czerwoną linię, za którą czeka nas zagłada? Wiem, to z Metra, ale bardzo mi się to spodobało. A tak w ogóle, jestem ciekaw, jak będzie wyglądać koniec świata. Jeżeli przekroczymy granicę, czy świat przestanie istnieć?
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 01 Cze 2016, 20:16

Bóg dał ludziom rozum i wolną wolę, dzięki temu mogli zadecydować czy najedziemy siłą na plemię X czy z tymże plemieniem będziemy żyć pokojowo.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez Red Liquishert w 01 Cze 2016, 20:22

To dość ciekawe, bowiem w Sodomie i Gomorze mu się sporo nie podobało, więc te miasta po prostu spalił. Wysyłał ludziom anioły i wizje, twórcom wieży Babilon poplątał języki, a podczas pięćdziesiątnicy to na chwilę odkręcił. Mordował, niszczył, by potem życie oddać, a to co zniszczył, odbudować.
Tylko w ciągu ostatnich 2000 lat, konkretniej od śmierci ostatniego apostoła jakoś wziął był ucichł.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiara

Postprzez Universal w 01 Cze 2016, 20:34

PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):Ja zawsze się dziwię, czemu Bóg pozwala na te wszystkie wojny i itp.

Kochanowskich matematyków wielu nad tym dumało,
Że już doszedł do sedna, niejednemu się zdawało.
A po prawdzie zło stworzono dlatego,
By w opozycji stało do dobrego :kupa:

Alem wierszyk wysmażył, jaki ładny! W jakiś sposób "tłumaczy" to choćby deizm, przynajmniej na tyle, na ile się orientuję w temacie. Można też uznać, że dobro bez zła byłoby do porzygu nudne, lub że to sprawdzian prawości itp. itd.
PRZEMEK ŁOWCA napisał(a):A tak w ogóle, jestem ciekaw, jak będzie wyglądać koniec świata.

Świat zakończy się najpewniej w momencie, w którym zesrasz się w szpitalne łóżko, rzygniesz i stracisz rozum, śpiewając do sufitu piosenki z dzieciństwa. Bo cokolwiek potem by się nie działo, to już nie będzie ten świat.
Red Liquishert napisał(a):[...] Mordował, niszczył, by potem życie oddać, a to co zniszczył, odbudować. [...]

Yhym, a świat w siedem dni ziemskich powstał :suchar:
Ostatnio edytowany przez Universal, 11 Sie 2016, 04:02, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez trolololo w 01 Cze 2016, 20:37

Ja zawsze się dziwię, czemu Bóg pozwala na te wszystkie wojny i itp.

A to Bóg walczy w tych wojnach, czy ludzie z wolną wolą?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Wiara

Postprzez Mito w 01 Cze 2016, 20:40

@Arapskyy: wat? :E

@Przemek: Takie gadanie to chyba najdurniejsza rzecz, jaką często w książkach/filmach spotykam i jest to bardzo irytujące. Po pierwsze, to nie Bóg powinien nie pozwalać na wojny, tylko my, ludzie. Po drugie, Bóg dał nam wolną wolę i Ziemię - to że my tu robimy burdel, to już nasza sprawa. Po trzecie, wyobraź sobie, że byłbyś przynajmniej czymś bóstwopodobnym z jakąś mocą kontroli zdarzeń dziejących się na świecie. Postaw się na Jego miejscu - i pomyśl, czy "nie pozwalanie" na coś ma tu jakiś sens? Jeżeli zaczniesz bezpośrednio pomagać cywilizacji, czy to za pomocą cudów, czy dobrych porad - ludzie będą chcieli z powodu swojej natury jeszcze więcej tej pomocy, więcej! I w końcu okaże się, że poprzez pomaganie ludziom robisz z nich niedorozwiniętych, leniwych legatów bez żadnej inicjatywy. Opuszczenie ich na chwilę skończyłoby się ogromną katastrofą.
Takie jest moje zdanie na temat cywilizacji ludzkiej względem Boga: skoro jesteśmy Jego tworem, a na dodatek stworzonym na Jego wzór... To, do cholery, ruszmy dupy do roboty i udowodnijmy, że zasługujemy na nasze pochodzenie! Że nie jesteśmy bandą dzikusów cywilizujących się nawzajem przez groźbę tego, że za złamanie prawa zostanie nam odebrane życie, bądź dom, rodzina, środki do życia. A póki co mamy bandę różnych krajów i kraików chcących każdy każdemu utrzeć nosa - zupełnie jak kilku jakichś polaczków cebulaczków, co są swoimi sąsiadami.
I nie mam na myśli nawalenie wszędzie wokół pomników na cześć Niego i Jego kapłanów. Mam na myśli utworzenie działającej, pokojowej i oświeconej cywilizacji mającej za zadanie po prostu żyć ze sobą w harmonii - a inne sprawy to już jak kto chce, eksploracja kosmosu, rozwój nauki, sztuki - dla każdej z tych dziedzin ktoś się znajdzie.
Ja tam mogę zaczynać od zaraz.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Wiara

Postprzez Red Liquishert w 01 Cze 2016, 20:47

Mito, co ty pierdo*isz? Pomysł z Bogiem, który dał nam wolną wolę i dlatego nie pomaga, jest chu*owy. Bo po pierwsze, to nawet brzmi chu*owo. Po drugie, jeśli jesteś tym bóstwem, to chyba nie tworzysz dużym nakładem sił czegoś tak pięknego jak świat i istoty go zamieszkujące, by potem powiedzieć "a ch*j, wyrżnijcie się. Nara.". Poza tym, tak jak mówiłem - Sodomę spalił, Babilon powalił, bo miał taki kaprys. Ale Holocaustu już w sumie nie zatrzymam, nie chce mi się :caleb:
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość