Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Dżuz w 08 Mar 2012, 17:29

A ja jakoś szczególnie nie przepadam za serialami zza oceanu, to znaczy za tymi najnowszymi. "House'a' jaszcze oglądnę czasem, ale z produkcji szpitalnych i tak zawsze wolałem "Ostry dyżur". Kiedyś to były seriale. Tak jak napisał Glaeken - MacGyver, Drużyna A, Magnum, Gliniarz i prokurator, Na wariackich papierach... i jeszcze Brygadę Acapulco bym do tego dorzucił, do pełni szczęścia :P A te dzisiejsze losty, frindże, mentalisty, dekstery i prizonbrejki to nuda straszna jak dla mnie. Początki niektóre miały może i ciekawe, ale im dalej się w to brnęło to stawało się coraz bardziej naciągane i nużące. Różnej maści paranormalne zjawiska cieszyły mnie do momentu gdy skończyło się "Z archiwum X", a facet z mapą wytatuowaną na całym ciele to już totalna głupota. Ewentualnie jeżeli już mam się bawić w jakieś cuda niewidy, to chętniej oglądnąłbym znowu "SeaQuesta", albo z nowszych nie najgorszą "Battlestar: Galactica" jak ten dzisiejszy chłam.
Zdecydowanie bardziej wolę coś przyziemnego typu "Rodzina Soprano", albo świetna, zakończona już jakiś czas temu, "Brygada ratunkowa" (Third Watch).
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Glaeken w 08 Mar 2012, 18:38

o wlasnie brygada acapulco... jak moglem zapomniec o Alison Armitage i Catherine Oxenberg! Serial byl zalosny ale panienki cudo:)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Allistdead w 08 Mar 2012, 20:38

:arrowu: Pocieszę cię. Ja sam zapomniałem o reszcie seriali co mówiłeś, a przecież kiedyś oglądałem je bardzo chętnie (muzykę z czołówki Brygady A wciąż przypomniałem sobie bez trudu). Do tego bym jeszcze dorzucił Colombo i Kojaka. Peter Folk w tym swoim wytartym prochowcu, starym samochodzie i wciąż gadający o żonie był niesamowity :) I choć od początku wiedzieliśmy kto zabił to dochodzenie do prawdy przez porucznika było bardzo wciągające. Wciąż łaził koło zabójcy i wkurzał go pytaniami. Ech... :)
Patrzcie jak się zmieniły czasy. Colombo (czy wcześniejsi detektywi) dochodzili do prawdy głównie rozmową i kojarzeniem faktów. Teraz różne CSIaje ślęczą nad skrawkami materiału, kroją trupy, pobierają DNA i odciski a palców a przestępcy nawet złapani za rękę kłamią że to nie oni i chcą adwokata.
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Glaeken w 20 Mar 2012, 22:48

Dziś skończyłem oglądanie 1 sezonu Gry o Tron i muszę powiedzieć, że tak znakomitego serialu dawno już nie widziałem. Jako fan książek nieco obawiałem się, że w trakcie produkcji serialu dojdzie do nieuniknionej amputacji zbyt wielu elementów obecnych w papierowej wersji i tym samym spłycono by fabułę (no i ta gigantyczna kampania reklamowa i wątpliwości co do doboru aktorów), na szczęście moje obawy nie potwierdziły się, wszystko to co ma być jest na swoich miejscach a oglądało mi się serial z zapartym tchem... i to pomimo tego iż znalem całą fabułę. Wybrano najbardziej esencjonalne wątki z książki i przeniesiono je wiernie i z dużą skrupulatnością na ekran. Wspaniale dekoracje, świetnie dobrani aktorzy, wartka akcja, fantastyczne pejzaże, bezkompromisowe sceny brutalności... zupełnie tak jakby to co miałem w głowie czytając cykl przełożono na "język" ruchomych obrazków nie krzywdząc pierwowzoru. Nie szczędzili kasy na serial, plusem jest także fakt, że nawet sam twórca uniwersum sprawował nad serialem pieczę.
Pozytywne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności tylko potwierdzają jego jakość, również i ja się do nich przyłączam. Doskonała robota, chciałbym przyczepić się do czegoś ale cholera nie dano mi powodów. Czekam z niecierpliwością na kolejne sezony ;)

p.s.: obowiązkowo do obejrzenia przez miłośników cyklu literackiego.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez ulvhedin w 22 Mar 2012, 08:58

Zima nadchodzi...sry 2 sezon, za kilka dni w USA :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wGILsrdGdM
| Intel Core i5-2500K 3.3GHz + Grand Kama Cross | Asrock Z68 Pro3-M | Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel | ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 | Samsung SpinPoint F3 HD502HJ + HD103SJ | Be quiet! Straight Power CM E8-CM-580W | Fractal Design Define R3 Black Pearl | Iiyama ProLite PLE2473HDS-B1 24" LED Black | MX518 |

Za ten post ulvhedin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Glaeken.
Awatar użytkownika
ulvhedin
Tropiciel

Posty: 262
Dołączenie: 02 Lis 2010, 19:47
Ostatnio był: 19 Paź 2021, 13:03
Kozaki: 63

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Realkriss w 22 Mar 2012, 09:38

A ta piosenka w trajlerze!!! Cóż za świetny wybór!
Ja tez czekam na ten sezon, bo książki już będę kończyć, został mi tylko "Taniec ze smokami". Jestem Wam, Chłopaki obydwu bardzo wdzięczna, że mnie zachęciliście do czytania cyklu, naprawdę było warto. Ten Królobójca...

Jeśli chodzi o amerykańskie seriale, to poza Grą, jestem fanatyczką "Dextera" i mam wielką słabość do serii "Lost", tak, nawet pomimo zakończenia.
Ale taki number one, to zawsze "Sex and the city". Wiem, nikt mnie tu nie zrozumie, ech.

Poza tym lubię "True blood", "Boardwalk empire", "Herosów".
Z ostatnich "Lie to me", polecam miłośnikom zagadek i kryminałów, ogląda się wspaniale, a Tim Roth jest wart każdych pieniędzy.
Najgorszy serial, jaki ostatni widziałam, to "Terra nova", że do takiego steku bzdur i niedoróbek przyznaje się Spielberg, to jestem w szoku. Niedorzeczna bajka dla niezbyt mądrych dzieci.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Glaeken w 22 Mar 2012, 12:50

Co do sekwencji otwierającej serial Gra o Tron, ona nieco się różni w zależności od tego w którym miejscu będzie toczyć się akcja danego odcinka ;)
Obejrzałem wszystkie dodatki do serialu, i wytłumaczona jest w nich nie tylko dawna historia Westeros (czasem nawet z punktu widzenia różnych rodów), ale także różne religie, legendy, mity, podania i historia każdego z rodów z ich perspektywy oraz dostęp do dossier każdej wyst. w danej scenie postaci. Genialny zabieg i znakomite uzupełnienie do książek i wprowadzenie dla ludzi nie znających literackiej wersji - w pigułce i w bardzo ładnej formie wizualnej. Przykład poniżej:



A tu mała ciekawostka:
:

Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 22 Mar 2012, 17:46

Nagroda dla Petera całkowicie zasłużona. To doskonały aktor, który pokazał w GoT (i nie tylko), że mimo marnej postury można grać wielkie role.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez ulvhedin w 22 Mar 2012, 19:32

| Intel Core i5-2500K 3.3GHz + Grand Kama Cross | Asrock Z68 Pro3-M | Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel | ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 | Samsung SpinPoint F3 HD502HJ + HD103SJ | Be quiet! Straight Power CM E8-CM-580W | Fractal Design Define R3 Black Pearl | Iiyama ProLite PLE2473HDS-B1 24" LED Black | MX518 |
Awatar użytkownika
ulvhedin
Tropiciel

Posty: 262
Dołączenie: 02 Lis 2010, 19:47
Ostatnio był: 19 Paź 2021, 13:03
Kozaki: 63

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Realkriss w 23 Mar 2012, 09:44

No, pamiętam tego "Dróżnika", swoją drogą kawał świetnego kina. I już tam go polubiłam.
Facet wspaniale oddaje ducha Tyriona Lanistera i nagroda jak najbardziej zasłużona.
W ogóle obsada, jak już wspomniał Glaeken, jest w tym filmie na medal. Mam jedynie dwa zastrzeżenia: nie podoba mi się aktorka grająca Catelyn Stark, w książkach to trzydziestokilkuletnia, atrakcyjna kobieta, a w serialu stara smutna baba.
Brienne jest jeszcze za ładna. Bardzo lubię tę postać, ale liczyłam na prawdziwą brzydulę.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Cromm Cruac w 23 Mar 2012, 10:40

ulvhedin napisał(a):TU pokazał!!!
http://www.filmweb.pl/Droznik

Właśnie o tym filmie myślałem pisząc 'i nie tylko' ;)

A co do Lady Stark to nie tylko ona wygląda na starszą niż w książce. Przecież wszystkie jej dzieci są jeszcze nastolatkami. Robb ma chyba16 a Sansa 14. Denerys w chwili wyjścia z Drogo jakieś 12. HBO nie mogło raczej zatrudnić wszystkich aktorów w tym wieku (bo golizny byłoby za mało :)) i 'postarzyło' obsadę.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez ulvhedin w 23 Mar 2012, 10:49

Dzisiaj znalazłem to:
"Gra o tron" wraca na antenę HBO w Polsce 2 kwietnia (w USA dzień wcześniej). Od 2 kwietnia będzie też można oglądać za darmo pierwszy odcinek w HBO GO.

http://www.serialowa.pl/21104/gra-o-tron-swietny-smoczy-plakat-i-nowe-klipy/

@Realkriss, ona się nadaje na babcię Stark(zima nadchodzi...sry, nachodziła rozporek Eddara, jak miał z nią udać się do łoża ;), ale za to perfekcyjnie dobrali szczurzą mordkę młodego Joffreya Lannistera(nazwisko po ojcu) :E
| Intel Core i5-2500K 3.3GHz + Grand Kama Cross | Asrock Z68 Pro3-M | Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel | ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 | Samsung SpinPoint F3 HD502HJ + HD103SJ | Be quiet! Straight Power CM E8-CM-580W | Fractal Design Define R3 Black Pearl | Iiyama ProLite PLE2473HDS-B1 24" LED Black | MX518 |
Awatar użytkownika
ulvhedin
Tropiciel

Posty: 262
Dołączenie: 02 Lis 2010, 19:47
Ostatnio był: 19 Paź 2021, 13:03
Kozaki: 63

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości