Wasze spluwy

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze spluwy

Postprzez pan kozaq w 10 Lip 2013, 19:52

Ehhh, wszyscy szpanują koxerskimi spluwami ASG za ciężkie lub mniej pieniądze. Ja zaś mam zamiar zrobić chałupniczą dwururkę, na nabój myśliwski (ale nie będę strzelał, ma pasować łuska). Tylko nie mam pomysłu na spust i iglicę, ale coś się wymyśli.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Wasze spluwy

Postprzez GTR w 10 Lip 2013, 21:04

HCNOPS napisał(a):Póki co mam doświadczenie jedynie w broniach "nieco" wcześniejszych, czyli łuki :D Sympatyzowałem kiedyś z bractwem rycerskim jako łucznik i stąd też zainteresowanie do cichego skrytobójstwa z dalekiego dystansu ;)


Widzę, że nie jestem sam. Strzelasz dalej? I rozumiem że jak jesteś lub byłeś w bractwie rycerskim to tylko tradycyjne?

Ja jestem póki co nowicjusz. Na bractwo rycerskie chodzę już chyba równy rok, póki co mam tylko ubrania. Teraz odkładam pieniędzy na kilka istotnych rzeczy - jedną z nich jest łuk i strzały. Celuję w:
- Łuk krymsko-tatarski z naciągiem 17-21kg, bez laminatu. W ten weekend prawdopodobnie pojadę na inscenizację bitwy Grunwaldzkiej, więc sobie porozmawiam z łuczarzami w ich kramach.
- Strzały kute, lub same groty kute. Mam możliwość zdobycia darmo sporej ilości naturalnych piór gęsich (które mimo że wyglądają jak wyglądają, są o niebo lepsze od tych sztucznych), promienie to kwestia groszy, do tego trochę dratwy, jakieś umiejętności no i groty kupić.
- Kołczan, który prawdopodobnie sam zrobię. Kołczan krótki i sztywny na plecy (chciałbym coś podobnego, jak miał Connor w Assassin's Creed III) i zapięcia na trzy pasy. Jeden z lepszych (póki co najlepszy jakiego widziałem) łuczników z XIIIw. miał taki kołczan podczas zawodów (które nota bene sam wygrał ze sporą przewagą) - szpan wyciągania strzał zza pleców a nie dupska był nieziemski. A dla mnie i tak kołczan przy pasie jest niewygodny.
- Pierścień aby strzelać stylem azjatyckim.

Może jest na forum jeszcze inny fan średniowiecza i strzelania z łuku tradycyjnego? A może i nawet ktoś się bawi jak ja, w rekonstrukcję XIII wieku?
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Wasze spluwy

Postprzez Universal w 10 Lip 2013, 21:06

@pan kozaq

Zrób dwururkę na nabój myśliwski i czekaj aż ktoś Cię zakapuje za nielegalną broń. Weź chociaż to zakamufluj w ten wintowce :P

:

Image
Może się przyda?


http://mauser98k.internetdsl.pl/scheme.html a tu masz schemat Mausera. Sposób strzelania z niego chyba nie odbiega tak bardzo od strzelby?
--------------------------
Broń powinna być sprzedawana jak cukierki, wtedy by mnie było na nią stać :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wasze spluwy

Postprzez Winiacz w 10 Lip 2013, 21:21

Chałupnicza dwururka to nie taki trudny koncept.
Jak coś ma być "nie do strzelania" to zwykły pipe gun ujdzie. Ale tylko do celów naukowych.
Awatar użytkownika
Winiacz
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 19 Cze 2013, 11:54
Ostatnio był: 01 Sty 2020, 12:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

Re: Wasze spluwy

Postprzez pan kozaq w 10 Lip 2013, 21:24

(ale nie będę strzelał, ma pasować łuska)

:facepalm:
Sory Uni, schemat się nie przyda, będzie łamana :D . Podeślij lepiej jakiejś dwurury kurkowej.

Winiacz: poniekąd ma być na jakąś apokalipsę lub coś jak z Metro 2033. Ma się nadawać do "pukania iglicą o spłonkę łuski". Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.

Mam zamiar użyć rur od grzejników (nie grzejników).
Problemem może być szczelność lufy, aby gazy szły w jedną stronę
Schemacik
____________________________________________
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: 8 o 8 o 8
____________________________________________
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasze spluwy

Postprzez Matt141 w 12 Lip 2013, 13:29

@pan kozaq
Oprócz 'koxerskiego arsenału broni asgejowej za ciężkie pieniądze' (staram się o tym nie myśleć, choć czasami uderzy mnie niepokój, czy kiedyś przypadkiem nie sprzedam rodziny za repliki), też sporo myślałem o dwururce :) Na razie myśli te uciszyłem pracując nad wyciszonym rewolwerem Nagant na wzór NKWD.

Co do strzelby, najlepiej byłoby pomyśleć nad przeróbką jakiegoś denixa. Jeżeli masz zamiar wpasowywać nabój dwunastkę, to może pomyślisz nad takim oto konceptem: http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=5026
Problem jest tylko nad wymyśleniem mechanizmu, w którym iglica będzie shellsa uruchamiać, ale nie zniszczy go.
Awatar użytkownika
Matt141
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 30 Paź 2011, 14:42
Ostatnio był: 07 Lut 2016, 20:02
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: Wasze spluwy

Postprzez pan kozaq w 12 Lip 2013, 21:03

Kiedyś z znajomymi robiliśmy lego guny. Taka prowizorka, ale podłużny bolec na 6 metrów w dal wyrzucało :D

Co do mechanizmu: muszę znaleźć schemat dwururki kurkowej, i podparzeć jak to wygląda. Wstępnie chciałem wyginać kawałki metalu/drutu, potem ew. wyrobić jak klucz.

Co do naboju: to ma mieć ew. wartość sprawną, gdyby wsadzić shellsa z ołowiem (pomyśl i popatrz na inne posty). Miała to być na początku taka do cosplay-i, ale jak będzie pasować nabój i zrobię mechanizm, to będzie git. Mam już mniej więcej (w głowie, nie mają w tej Bułgari zeszyów :caleb:) schema łamania, jak wrócę to naszkicuję i wrzucę, albo w paincie zrobię ;)

Szybki schemacik:
:

Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasze spluwy

Postprzez Szczepan w 16 Lip 2013, 21:30

ahhhhh byłbym zapomniał , w między czasie gdy mój cosplay dojrzewa, pokażę wam jeszcze mojego autorstwa Wintara BC :) hehe

Jest to replika ASG, całkowicie od podstaw wykonana przeze mnie. ( stal )


Image

Image

Image

Image

Image

Image

( wiem że w podpisach fotek jest błąd z apostrofem , ale nie chce mi sie tego już poprawiać )
ZNAM ADMINA :D:D

Za ten post Szczepan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Monster, Domianos, Matt141, Gro3a, STALKIER998, walec.
Awatar użytkownika
Szczepan
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 11 Lip 2013, 18:55
Ostatnio był: 09 Gru 2016, 19:35
Miejscowość: Garwolin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 52

Re: Wasze spluwy

Postprzez Kuballa44 w 16 Lip 2013, 23:46

Pare pytań, oczywiście z ciekawości. Jak wykonałeś pokrywę? Tłumik tłumi? Zleciłeś jego wycięcie czy kupiłeś? Magi sam robiłeś? Jak działa zwalniacz maga?
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Wasze spluwy

Postprzez Gro3a w 17 Lip 2013, 10:08

No, Nieźle Ci to wyszło. Blacha na pokrywę na pewno ręcznie klepana, więc szacun :D Jednak śrubę mocującą kolbę mogłeś schować głębiej wykonując nawiercenie otworu większym wiertłem i wkręcić ją głębiej. Zamek masz trochę za wysoki i widać środek repliki przez otwór z boku, ale to nie przeszkadza ;) No ale podziwiam twój zapał do takiej roboty, bo sam jestem w trakcie robienia SKSa. Efekt twojej repliki jest piorunujący i z oddali można ją pomylić z prawdziwą bronią palną :E
Mam jednak pytanie co do atrapy zintegrowanego tłumika. Jest ona chyba precyzyjnie wykonana na tokarce, wraz z karbowaniem? Chyba kiedyś widziałem twoją replikę na jakimś forum ASG, ale nie jestem pewien ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szczepan.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Wasze spluwy

Postprzez Szczepan w 17 Lip 2013, 16:16

Gro3a napisał(a):No, Nieźle Ci to wyszło. Blacha na pokrywę na pewno ręcznie klepana, więc szacun :D


Dokładnie :) młotkiem 2 kg na moim patencie heheh

Gro3a napisał(a):Jednak śrubę mocującą kolbę mogłeś schować głębiej wykonując nawiercenie otworu większym wiertłem i wkręcić ją głębiej.


Wiem, spartoliłem to, ponieważ to było moje pierwsze podejście do jakiejkolwiek roboty stolarskiej i nie wiedziałem co i jak, teraz robię drugą sztuke Wintara i będzie to poprawione :)


Gro3a napisał(a): Zamek masz trochę za wysoki i widać środek repliki przez otwór z boku, ale to nie przeszkadza ;)


Ano tutaj też masz rację, że za wysoki ale to jest wina tego, że żeby wsadzić gearbox v3 trzeba powiększyć rozmiary, i tutaj nie da się nic zdziałać :(


Gro3a napisał(a):Mam jednak pytanie co do atrapy zintegrowanego tłumika. Jest ona chyba precyzyjnie wykonana na tokarce, wraz z karbowaniem? Chyba kiedyś widziałem twoją replikę na jakimś forum ASG, ale nie jestem pewien ;)

Być może, wrzucałem jeszcze na inne fora tematyczne te fotki :)

co do tłumika to tak , jest robiony przez tokarza .
Ogółem dziękuję, za uznanie i za konstruktywną krytykę - to zawsze sobie chwalę , masz kozaka za to :)
ZNAM ADMINA :D:D
Awatar użytkownika
Szczepan
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 11 Lip 2013, 18:55
Ostatnio był: 09 Gru 2016, 19:35
Miejscowość: Garwolin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 52

Re: Wasze spluwy

Postprzez DarthAvalon w 02 Sie 2013, 15:56

Ja posiadam pięcioletnie M4 z celownikiem optycznym, które ostatnio mi się zepsuło. Ponieważ wiem już, że zakup tego modelu był błędem (cały z ABS - srsly?), a wcześniej miałem AKS-74U, zamierzam sobie takowy kupić. I teraz: której firmy polecacie? Boyi czy Cyma, bo wiele opinii słyszałem. I ewentualnie zamierzam sobie zrobić z niego OC14 Groza oczywiście z GP-25 Kastior. Czy macie Panowie jakieś rady?
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 08 Gru 2020, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości