Wasz pierwszy ra... mod

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Floper Szczur w 07 Paź 2011, 22:24

Moim pierwszym krokiem w moddingu było zmienianie tekstur. Niektóre były ładne inne słabe. Później bawiłem się dodawaniem ekwipunku Stalkerom i towaru handlarzom. Na końcu zrobiłem kilka modeli(np. artefakt Piekielny Precel albo zmutowana wielka Mrówka) 3D jednak nie udało mi się ich wrzucić do Stalkera.
:

Tylko Monolit może was uratować.
Awatar użytkownika
Floper Szczur
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 01 Lip 2010, 02:08
Ostatnio był: 07 Sty 2013, 06:35
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Cromm Cruac w 13 Paź 2011, 18:19

O ile pamiętam to ja chyba zacząłem od teksturek bandytów i lunetek/lornetki do Priboia. Oczywiście do szuflady.
Pierwszy opublikowany to AtmosFear 1 do CoP. NB. powstał on na CS jako kompilacja z SWO i Panoramic-a, w którą sobie radośnie grałem i dopiero jak wyszedł CoP zdecydowałem się go wrzucić do sieci bo nie było jeszcze modów pogodowych do CoP-a.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Spyrok w 23 Paź 2011, 12:01

Mój pierwszy krok w modyfikowaniu to zmiana przedmiotów otrzymywanych za wykonane zlecenia.
Pamiętam jak po raz pierwszy wprowadziłem jako zapłatę za wykonanie zlecenia (znalezienia meduzy dla Sidorowicza) działo Gaussa i kilka pocisków.
Potem zwiększyłem udźwig maksymalny postaci i tak stopniowo coraz bardziej staram się wykonywać bardziej skomplikowane modyfikacje.
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Junx w 23 Paź 2011, 12:35

Mój pierwszy mod i zarazem duża produkcja "Frosty Wind" do CoP. Postępy można tutaj śledzić viewtopic.php?f=76&t=15589
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 08 Cze 2024, 00:45
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez djcycu w 23 Paź 2011, 13:09

Moim pierwszym modem były dwa mody. Właściwie mało wnosiły bo tylko sam retextur, polepszona celność no i zmiana i urozmaicenie dźwięków broni. Było to tworzone do CoP no i do Moda OGSM który najbardziej podobał mi się do CS (chyba najwięcej wnosił). Tak poza tym to się jeszcze przy NS bawiłem w zmianę configów amunicji i pancerzy by było przyjemniej jak np w podstawce czy też innych zdrowo normalnych modach (realistyczne obrażenia stalkerów a nie biegające czołgi).
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez bumshaker12 w 24 Paź 2011, 00:36

Niestety jedyne umiejętności modderskie jakie posiadłem w stalkerze to zwiększenie udźwigu i pieniędzy za zadania.
Niestety jakoś nie ciągnie mnie do moddingu ale być może temat kogoś zainspiruje do stworzenia jakiegoś moda.
Image
Awatar użytkownika
bumshaker12
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 14 Paź 2009, 09:14
Ostatnio był: 31 Sie 2023, 13:05
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 18

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości