Jacy naprawdę są Bandyci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Tormentor w 04 Lis 2012, 13:20

Dla mnie bandyci to bardziej styl życia niż frakcja.
W grze stanowią fajne tło, bez nich rozgrywka dużo by straciła. Nie potrafię sobie wyobrazić Zony bez tych zasrańców mimo wszystko, w każdym rejonie świata są te pasożyty więc i w Zonie nie mogło ich zabraknąć.
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Kalib99.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez djcycu w 04 Lis 2012, 14:05

Twoja poprzednia wypowiedź chyba miała mnie z lekka obrazić, no i tak zadziałała.

Nie miała obrazić. Miała wyjaśnić parę kwestii :)

Ogólnie, nie powinno się odróżniać stalkerów i bandytów jako frakcje. Oni dzielą się na gangi i grupy.

Wszyscy razem to stalkerzy ale dzielą się na dwie grupy... Bandyci i wolni stalkerzy tu znów każda z grup dzieli się na inne czyli na grupy i gangi jak sam prawidłowo orzekłeś.

A niby dlaczego sądzę że bandyci byli by pierwsi? Tam najpierw trafili ludzie uciekający przed prawem, gdzieś tam było powiedziane (chyba jeszcze w SoC). Ludzie dopiero po tym, jak ktoś znalazł artefakty zaczęli tam mknąć. Bo po śmieci z wysypiska? Jak nawet wyjść się nie dało.

Fail... Wszystkie części opowiedziały kto pierwszy przylazł. Przyleźli bliżej niezidentyfikowani ludzie nazywającymi siebie stalkerami (w CoP tak to brzmi). Skoro tak to sami możemy wywnioskować iż przyszli i zobaczyli zło zony. Ci którzy byli wytrwalsi zaczęli szukać tajemnic powstania tych czarów i artefaktów a ci którzy byli sprytniejsi skończyli szukać i zaczęli kraść i zabijać. Chwilę potem pojawili się najemnicy którzy ewoluowali po stalkerach (przykładem jest samotny najemnik Szrama). Zaczęło się zabijanie osobników z obu stron na zamówienie i szukanie fantów za pieniądze. Na szarusieńkim końcu pojawiły się typy spod ciemnej gwiazdy które spieprzały do zony by żyć wolno... Jedni rżnęli bandziorów i cwaniaków dalej a inni się wyciszyli i stalkerowali (przykładem był Bies z wysypiska). Chwilę potem powstała Powinność walcząca z zoną a na zaprzeczenie powstała Wolność broniąca zony dla innych. Kumali się także najemnikami (tymi co założyli frakcję - i nie są oni innej narodowości) i pomogli w zestrzeleniu śmigłowca z Krugłowem na pokładzie (kto śledził pierwotne założenia GSC ten wie o tej grze tyle ile powinien).

Anyway gra jest epicka tylko pociachana w kosmos. Stąd każdy ma problem z określeniem frakcji, powstania społeczności stalkerów itd.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mdss, stalker3467.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Gorianov w 13 Lis 2012, 23:17

Na pewno nie można lekceważyć bandytów, oni zawsze byli i pozostaną.
To nie są ludzie z którymi możesz normalnie porozmawiać na każdy temat, większość to przestępcy którzy uciekli przed prawem do zony, taka jest właśnie prawda. Wszyscy piszą że są słabi i nie nadają się do niczego, ale moim zdaniem mają wśród swoich ludzi z wyposażeniem co powinność, jest ich pewnie zaledwie garstka ale są bardzo doświadczeni i wiedzą jak przeżyć.
Tak czy inaczej gardzę nimi, większość nie ma za grosz honoru. Kradną co się da i strzelają bez ostrzeżenia, atakują jak zwierzęta. W czystym niebie można ich bliżej poznać, dołączyłem do nich raz i nie bardzo mi się podobało.
Poza tym bandyci nie mają jednego stałego szefa. Raczej dzielą się na ''gangi'' i mniejsze grupy które żerują na samotnikach. W czystym niebie dowodził Joga, w SHOC Dzik.. rządy się zmieniają u nich szybko, kto jest u władzy to ma najwięcej, dlatego się o nią biją.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Kalib99 w 17 Lis 2012, 20:48

Jak dołączyć do bandytów ?

Uwagi moderatora:

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=29&t=3264#p47082 FAQ, pkt 4.2, warn. - Wheeljack

Kalib99
Wygnany z Zony

Posty: 10
Dołączenie: 02 Maj 2012, 09:50
Ostatnio był: 10 Gru 2012, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -3

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Tormentor w 17 Lis 2012, 20:57

Musisz mieć konto na eDarling.

Tak trudno poszukać innych tematów.

viewtopic.php?f=29&t=16162&p=224730&hilit=Jak+do%C5%82%C4%85czy%C4%87+do+bandyt%C3%B3w#p224730
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Kalib99.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Aragaj w 24 Kwi 2013, 13:12

''Dla mnie bandyci to najgorsze mendy pod słońcem, nieudacznicy którzy żerują na niewinnych stalkerach. Wszyscy zasługują na śmierć, z kulką w głowie czy powieszeni na płocie przy przejściu z Kordonu do Wysypiska, bez różnicy, ważne żeby się wynieśli z Zony.'' - Aragaj, po odwiedzeniu obozu koncentracyjnego.
''Służba Zonie i korzystanie z jej dobrodziejstw to nagroda sama w sobie.'' -Aragaj

Za ten post Aragaj otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL, stalker3467,
Negative Piłat.
Awatar użytkownika
Aragaj
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 30 Cze 2012, 19:32
Ostatnio był: 01 Gru 2013, 20:47
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -2

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez StefanStrielok w 24 Kwi 2013, 18:46

Witam.Moja wypowiedź na temat bandytów jest następująca.W grupie tworzą bardzo zgrany i silny ogień.Gdy są sami są raczej mało niebezpieczni.Najczęściej okradają samotników dają im ultimatum dawaj łupy i puszczają żywo albo można wybrać opcję walki jest to mało sprawiedliwe ponieważ gdy atakują ze wszystkich stron nie wiadomo do którego z nich strzelać muszę im przyznać świetne z wyglądu i z wtopienia w otoczenie płaszczy nie dają one największego pancerza lecz fajnie na nich leżą.Nie należę do osób które są do nich przywiązane ale mają swoich kilka plusów.

Za ten post StefanStrielok otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, kajzerPL, stalker3467,
Negative Tormentor.
Awatar użytkownika
StefanStrielok
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 31 Mar 2012, 18:22
Ostatnio był: 21 Lis 2021, 00:29
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez T-man w 24 Kwi 2013, 19:05

A według mnie to ich potencjał w grze został zmarnowany, ale mają też kilka indywidualności, które to nieźle rekompensują.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez DiegtiariowTM w 24 Cze 2013, 06:55

Bandyci hmm jacy są ? Są tacy że jeśli próbujesz im sprzedać Kałacha( Normalnie za 2000 tys. rubli chodzi ) To
oni dadzą ci najwyżej 60.
Tak się na nich wkur..łem że rozwaliłem cały ich nędzny obóz (Skład) w CS.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Grzechu300 w 25 Cze 2013, 12:14

Bandyci? Pasożyty, żerujące na cudzej pracy i trudzie. Nie potrafią sami przebywać w Zonie, więc zbijają się w grupy - sami nie potrafią również zrobić czegokolwiek konstruktywnego, więc idą po najmniejszej linii oporu, ograbiając stalkerów.
Jacy są bandyci? Proste - słabi, tchórzliwi i leniwi ludzie, którzy posuwają się do mordów i kradzieży, bo to najprostsza droga do zdobycia pieniędzy, których tak bardzo pragną. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StefanStrielok.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Piłat w 25 Cze 2013, 13:34

Uwielbiam tematy poświęcone moim "braciom w zbrodni".
Cóż mogę powiedzieć, jako ja - skromny Król Bandyta - na temat bandyckiego półświatku? "Pasożyty żerujące na cudzej pracy i trudzie." Wolę jednak sformułowanie: "wyrafinowane pasożyty żerujące na cudzej pracy i trudzie." Otóż wcale nie jest tak łatwo być "pasożytem". To wymaga ciężkiej pracy, pomysłowości i współpracy. Bo cóż byłby z nas za pasożyt, gdyby byle frajer mógłby nas zgnieść, zdeptać i wyrwać? Otóż to - należy na to dumne miano zapracować. I właśnie dlatego tak dużo kombinujemy, aby zarobić, ale żeby się nie narobić, a przy okazji zrobić. Nie wiem jak dla Ciebie, Grzesiu, ale dla mnie to bardzo konstruktywne.

Urzekł mnie Twój argument o "zbijaniu się w kupę". Dzięki Tobie zrozumiałem jak nieporadni, nieudolni, bezradni, niedołężni, bezmyślni i bezsilni są członkowie wszystkich frakcji w Zonie. Jak wielkim trzeba być kretynem, aby zbijać się w grypy w Zonie? Przecież każdy doskonale sam radzi sobie w Strefie. Idiotyzm!
- A teraz na serio. Jedynym powodem dla którego niektórzy Stalkerzy są Samotnikami, jest fakt, że są zbyt chciwi, skąpi i samolubni aby dzielić się z kimkolwiek łupami. Amen.

Może i Bandyci są leniwi, ale na pewno nie jesteśmy słabi, a już na pewno nie idziemy po "najmniejszej linii oporu". Życie Banity w Zonie nie jest usłane różami. Zauważ że nie potrzebujemy jakiś wybajerowanych kombinezonów i sprzętu do przetrwania. Wystarczy nam pistolet, nóż, własne umiejętności i duża doza szczęścia. To wszystko, plus wszędobylskie zagrożenie ze strony mutantów, anomalii i innych Stalkerów, sprawia, że Bandyci są wytrzymali i twardzi jak stal.

Poza tym nie chcesz mi chyba powiedzieć, że przybyłeś do Zony, aby pozwiedzać post-apokaliptyczne miejsca i podziwiać widoki? Oczywiście że chodzi Ci o kasę! Każdemu chodzi o kasę. A w Strefie walczy się o każdy grosz. I nie ważne pod jakimi służysz barwami i jakie wykrzykujesz hasła. Zawsze chodzi o kasę, bratku.
- Rzekłem.

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kamko Furiat.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Jacy naprawdę są Bandyci ?

Postprzez Grzechu300 w 25 Cze 2013, 13:51

Hm, no to od początku.

Frakcje - zbieranie się w frakcje, zgrupowania, religijne sekty czy inne ścierwo to BZDURA. Jeżeli nie potrafisz działać sam ( ekhm, bandyci...), to na cholerę pchać się do Strefy - żeby czekać, aż kumpel bandzior strzeli ci w plecy, bo podoba mu się twoja pukawka ( którą, jak hiena zajumałeś stalkerowi...) . Jeżeli ktoś nie umie polegać WYŁĄCZNIE na sobie, to jest po prostu... martwy. ;) Albo bezdennie głupi.

Pasożytnictwo- Och, jakże trudno być pasożytem, bo taki pasożyt musi ruszyć czasem głową, i wymyślić, jak tu nie dać się odstrzelić, gdy każdy do nas strzela, i niewiadomo czemu, przecież my tacy biedni i niewinni...

Wasz jakże ciężki trud i walka o przetrwanie tylko z nożem - uwarunkowany jest tylko tym, że jak dzieci poszliście do Strefy w kurtce i z kuchennym kozikiem... bo nic więcej nie udało wam się ukraść. No cóż, skoro zarabiać na sprzęt sie nie chce, a stalker dał po mordzie przy próbie ukradzenia mu sprzętu, no to nic innego nie pozostaje. ;)

Ymm, co do postapokaliptycznych widoków - bardzo chętnie, ale co do kasy - nie - wątpię, żebym trafił do Strefy aby tam zatabiać - raczej dla odkrycia tego co nieodkryte, zbadania tego co niezbadane, i dla.... świętego spokoju.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości