Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez kubala500 w 17 Paź 2009, 00:41

Ja Stalkera poznałem tak : Mój kolega zachwycał sie bardzo Stalkerem, więc postanowiłem do niego pojechać i pograć troche :) . Jak pierwszy raz zobaczyłem Stalkera u niego a później jak zagrałem to poprostu musiałem go mieć :)
Awatar użytkownika
kubala500
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Lis 2008, 23:41
Ostatnio był: 15 Lis 2009, 02:16
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Cichy w 17 Paź 2009, 10:42

Mnie wciągnęła kiedy poszedłem do Media Marktu i zobaczyłem pudełko z grą S.T.A.L.K.E.R Czyste Niebo przeczytałem i spodobała mi się od pierwszego wejrzenia.Kiedy przyjechałem do domu na kompie stacjonarnym nie chciała pójść więc wgrałem ją na laptopa i chodziła cudownie. :+:
Awatar użytkownika
Cichy
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 20 Wrz 2009, 16:07
Ostatnio był: 24 Gru 2011, 16:30
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Samotnik94 w 17 Paź 2009, 10:59

Zamieniliśmy się z kumplem grami w 2 gimnazjum :P nawet nie wiedziałem co to za gra, ale ładnie wyglądała opis też spoko, to zainstalowałem od tego momentu jestem fanem xD ( gry, bo firma wyrzuca wszystko co z niej najlepsze )
Zona broni swych tajemnic, przed tymi, którzy nie powinni ich poznać.
Więc nie zmieniaj poziomu trudności. ;)
Awatar użytkownika
Samotnik94
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 10 Paź 2009, 15:20
Ostatnio był: 14 Lis 2009, 00:52
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Czaro w 20 Paź 2009, 21:18

Moja przygoda ze S.T.A.L.K.E.R.em zaczęła się od Hypera. Po obejrzeniu trailera byłem oczarowany. Musiałem mieć tą grę! Następnego dnia pognałem do Empika i stałem się szczęśliwym posiadaczem S.T.A.L.K.E.R.a pierwszego :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez utak3r w 11 Lis 2009, 19:17

Nie jestem nałogowym graczem. Byłem nim... w ubiegłym wieku ;)
Dziś raz na miesiąc odpalam coś, w co można godzinkę pograć i odłożyć na kolejny miesiąc (jakiś wyścig itp.). Z częstotliwością raz na pół roku sięgam po coś większego. Raz, że nie mam czasu (praca, rodzina itp.) dwa że dziś nie ma już porządnych i dobrych gier - dziś gry opierają się na grafice... nie będę mówił, gdzie mam grafikę ;)

Jak już włączę coś dużego, zazwyczaj nie kończę, nudzi mi się... choć na wiosnę tego roku grałem w Rainbow Six bodajże Lockdown i - skończyłem, spodobała się.

Nadeszła jesień i postanowiłem znów coś włączyć. Na półce od roku (!!!!) leży Cień Czernobyla, rozważałem jeszcze FEARa. Padło na Stalkera, z uwagi na realizm....

:mad: włączenie tego to był błąd...

Przeszedłem Stalkera, jestem w trakcie Priboy Story, testuję różne mody, właśnie zabieram się za własne (jestem programistą i grafikiem). Dlaczego ja się tego dotknąłem?!....

Ujmę to tak - ostatni raz, gry gra mnie na tyle wciągnęła, to była pierwsza część Call of Duty. Zakochałem się w Stalkerze :D
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Najemnik w 12 Lis 2009, 22:49

Ja zacząłem moją przygodę ze stalkerem od wypadu w wakacje (2007) na rower, był upalny dzień, więc z kumplem postanowiliśmy gdzieś ochłonąć, a nawinął się nasz ulubiony sklep komputerowy ( :D ), gdzie po chwili przeglądania półki z grami znudzony zapytałem kasjera o jakiś ciekawy tytuł, polecił mi stalkera, a że miałem przy sobie kasę, no to kupiłem tą platynową kolekcję, następnie wracając do domu. Gra nie chodziła tak jak trzeba (pół godziny wczytywanie, a jeden krok trwał 5 sek) bo miałem słabego kompa (256mb RAM...), kilka dni potem, komp "przypadkiem się zepsuł", szkody nie były poważne, więc wylądowałem z tym samym kompem, tyle że miał już 512 mb RAMu, a stalker chodził z przycinkami, choć dało się grać, wciągnięty w serię stałem się po prostu stalkeromaniakiem i tak zostało mi do dziś (oczywiście lepszy komp :) )...
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 19 Sty 2024, 22:07
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez KOles w 12 Lis 2009, 23:12

Moja przygoda ze stalkerem rozpoczęła się nagle. Pewnego razu oglądałem gry w sklepie i zauważyłem SoC'a. Coś mi się w głowie przypomniało, jak kumpel pokazywał i o nim artykuł w CD-Action. Skoczyłem szybko do domu i wróciłem do sklepu z kasą i zakupiłem Stalkera. Od razu mnie wciągnęło, może nie tak bardzo ale po żmudnym i długim(z powodu słabego neta) ściąganiu nowych patche zagrałem w tryb multi i mimo dużego pingu na większości sevrwów zakochałem się w tej gierce.
Awatar użytkownika
KOles
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 12 Lis 2009, 22:30
Ostatnio był: 22 Sie 2011, 01:32
Miejscowość: Kępno
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez GrzechuPL w 14 Lis 2009, 22:20

Kumpel powiedzial ze porzyczy stalkera (pierwszego) i cos zapominal i w koncu porzyczyl ,myslalem ze to jakis shooter jak CoD,okazalo sie ze to pierwsza moja gra tego typu. wciagnela mnie .Po 1-2 miesiacach poznalem mody.Jakis czas po premierze CS dorwalem z netu (obie czesci to piraty.pirace nie place XD)no sie cieszylem do puki jeb staruch nawalil .kupilem uzywany. karta graficzna ze starego zloma po podlaczeniu do nowego, nawalil i teraz siedze na zintegrowanej.Mam tera X360 i sie nie nudze ale stalka nie ma ,ale slyszalem ze zew prypeci wyjdzie na X360.

Banned :P - Michu
GrzechuPL
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 10 Lut 2009, 17:50
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 18:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Kontroler w 15 Lis 2009, 10:26

Ja odkąd pamiętam interesowałem się "Czarnobylem" i dawno temu kiedyś kupiłem Clicka! (taką gazetę z grami komp. której już nie ma ;/) i kiedy zobaczyłem Stalkera to był bodajże 2003-2004 rok to zostałem zaczarowany i już wiedziałem ,że to będzie to ,czyli gra życia ,gra z klimatem jakiej nikt inny nie wymyśli ,gra oparta na prawdziwej historii. Po prostu zostało tylko czekać ,ale premiera się przeciągała,oglądałem też film taki stary Stalker mam pełno plakatów itp. dużo o tym czytam oglądałem już chyba wszystkie 4 filmy o czarnobylu na discavery i czytałem dużo artykułów na necie o samej grze jak i o czarnobylu i okolicach zony ,o różnych opowiadaniach historiach tych prawdziwych i nie wiecie mózgozwęglacz i te sprawy tylko szkoda ,że nie miałem internetu w roku 2004 bo nie mogłem oglądać w tych czasach pierwszych trailerów ,ale za to miałem gazety ,ale ja wytrwałem i pierwsze wrażenie z Cienia Czarnobyla <-----NAJLEPSZA GRA W JAKĄ KIEDYKOLWIEK GRAŁEM naprawdę bardzo mi się spodobała choć były różne opinie i komentarze do tej pozycji (nawet jak dla mnie diablo II się chowa) : D pamiętam też jak kładłem się do łóżka spać i myślałem czy mi stalker pójdzie na kompie i wyobrażałem sobie ,że chodzę i strzelam z kałacha po zonie ,latają mutanty a ja w nocy ich zabijam i jest super klimacik ahh... nigdy tego nie zapomnę ,mógł bym jeszcze tak opowiadać cały dzień ,ale zabraknie mi w końcu tuszu w klawiaturze : D
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez mateszew w 15 Lis 2009, 11:00

Dawno..a co ja wygaduje moja przygoda zaczela sie w 2003 roku kiedy to na youtubeie zobaczylem 1 trailera stalkera shadow of chernobyl wiedzialem ze to bedzie gra idealna dla mnie przez 3lata czekalem i czekalem czytalem chyba wszystki artykuly zwiazane ze stalkerem i w 2006 roku po dlugim oczekiwaniu kiedy wyszedl stalker polecialem do media marktu kupilem go wrocilem do domu zainstalowalem i wlonczylem dalem nowa gra i kiedy rozpoczolem...... gralem 10 min i gre odlozylem na polke az do 23 sierpnia tego roku wreszcie wyszedl mod idealny alpha 1154 (przynajmniej wtedy ja odkrylem)i wreszcie zaczolem grac w idealnego stalkera THE END
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Wpływ S.T.A.L.K.E.R 'a na życie

Postprzez Vandelshoff w 08 Gru 2009, 23:24

W moim przypadku to wyglądało tak:
kupiłem kiedyś z ciekawości S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla. Zachwycony, zacząłem się powoli interesować prawdziwą Zoną, Czarnobylem oraz terenami przyległymi. Potem kupiłem wszystkie dodatki, ściągnąłem soundtracki, film a książka teraz w drodze :) Jestem strasznie zafascynowany klimatem. Wydaje mi się, że to swego rodzaju obsesja... mam tapetę ze Stalkerem, słucham soundtracka ciągle, grywam (a nawet jestem uzależniony) w najnowszą część, zamierzam wybrać się na wycieczkę do Czarnobyla, nawet ostatnio kupiłem bluzkę fajną taką bo w stylu Stalkera. :facepalm:
Vandelshoff
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 05 Gru 2009, 17:30
Ostatnio był: 19 Sty 2018, 23:14
Kozaki: 0

Re: Wpływ S.T.A.L.K.E.R 'a na życie

Postprzez Scurko w 09 Gru 2009, 00:03

Szczerze mówiąc po premierze Cienia Czarnobyla miałem podobnie. Bardzo dużo czasu poświęcałem na szukaniu informacji o Zonie, samej elektrowni, a także o wszystkim, co było związane ze S.T.A.L.K.E.R.em. Także wycieczka do Prypeci wchodziła w grę (ciągle mam nadzieję, że kiedyś się wybiorę). Potem ochłonąłem, może temu, że już wszystko "odkryłem" i troszkę pasja we mnie wygasła. Jednak długo to nie trwało i znów sporo wolnego czasu poświęcam nad nieznaną mi dotąd częścią całości.

A tak na marginesie. Zanim gra ujrzała światło dzienne jedyne, co łączyło mnie z Czarnobylem, to wirus o tej samej nazwie co elektrownia, który aktywował się w moim komputerze w dniu bodajże 16. rocznicy wybuchu. Przez niego zmieniłem PeCeta :wink:

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość