FPS + RPG?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

FPS + RPG?

Postprzez hawaj w 04 Wrz 2007, 04:59

Siema! S.T.A.L.K.E.R jest naprawde świetny pod każdym względem- grafika, dźwięk, klimat, AI przeciwników. Gra jest super. Tylko że mój problem polega na tym że wiele osób mówi że to FPs z elementami RPG. Ja osobiście jestem fanem gier RPG i cRPG począwszy od "Baldur's Gate", poprzez "Fallouta" i "Diablo" na "Oblivionie" skończywszy. Więc niech ktoś mi powie gdzie w tej grze są elementy RPG!!!??? POZDRO :wink:
hawaj
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 03 Wrz 2007, 18:26
Ostatnio był: 09 Wrz 2007, 08:49
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Quinn w 04 Wrz 2007, 07:39

Ponoć elementami są statystki pancerzy, męczenie się i konieczność jedzenia. Ale to ma tyle z RPG związane, co Doom 3.

Początkowo był to faktycznie mocny RPG + FPS, ale ostatecznie wywalono elementy RPG, ponoć było to za trudne dla autorów, ale prawda jest taka, że gry RPG + FPS wymagają myslenia, a że żyjemy w czasach powszechnego anal - fabetyzmu, gra zwyczajnie by się nie sprzedała, leciały by tylko teksty w stylu: "Ej spierd*** z tom grom! tam czeba wybierac akies cechy czy cos to wzialem kur** sile na maxa i kur** mnie od razu zaj***! spierdal*** z takim szitem!"

Takie życie. BTW: wymieniłeś cRPG - w jakie RPG grywasz?
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez donciu w 04 Wrz 2007, 08:27

Quinn napisał(a):(...)a że żyjemy w czasach powszechnego anal - fabetyzmu, gra zwyczajnie by się nie sprzedała, leciały by tylko teksty w stylu: "Ej spierd*** z tom grom! tam trzeba wybierac akies cechy czy cos to wzialem kur** sile na maxa i kur** mnie od razu zaj***! spierdal*** z takim szitem!"

Takie życie. BTW: wymieniłeś cRPG - w jakie RPG grywasz?


Anal-fabetyzm - nic dodać nic ująć.

Jeśli już jesteśmy przy temacie gier umysłowego lumpenplebsu to zadając im pytanie w jakie najchętniej grają tytuły (w ich języku "gierki") i jakie gatunki ich najbardziej kręcą to odpowiadają że "Szczelanki i samochoduwki" czyli w nieśmiertelne "Wais Sity" i "Andergraund/Most łanted". Gdy zapytamy się czy znają serie Fallout przewracają oczami. Kobiety też są nie lepsze , ani nie znają gatunków gier , ani innych gier od Sims/Sims2 , no ale to kobiety więc nie można od nich wymagać logicznego myślenia.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez Microtus w 04 Wrz 2007, 09:06

Kobiety też są nie lepsze , ani nie znają gatunków gier , ani innych gier od Sims/Sims2 , no ale to kobiety więc nie można od nich wymagać logicznego myślenia.


To żeś popłynął. Jeszcze byś sie zdziwił ile kobiet/dziewczyn gra nie tylko w simsy.
Sam znam jedną co w fallouta ciupała i pewnie by Ci za ten tekst oczy wydrapała ;)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez nagyatsu w 04 Wrz 2007, 09:08

Nah nah ! :) A ile to kobiet ciupie w Counter Strike'a lub kultowego Lineage ][ ! :]
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Terminus w 04 Wrz 2007, 09:16

Eh...
Jedna koleżanka na studiach dała mi płytę ze Starcraftem...
Inna pożyczyła swoją kopię NWN 1 z dodatkami. W zamian chciała Arcanum...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Szalony Iwan w 04 Wrz 2007, 09:53

Są wyjątki ale i tak jest mało kobiet grających w RPG. Głownie grają w wyścigi albo sims2.
Awatar użytkownika
Szalony Iwan
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 03 Wrz 2007, 20:48
Ostatnio był: 22 Sty 2013, 01:00
Miejscowość: Bydgoszcz
Kozaki: 0

Postprzez Legion w 04 Wrz 2007, 14:41

Się dyskusja rozkręciła.
Ja lubię proste niezobowiązujące umysłowo strzelanki, lubię kosić setki bezmyślnych przeciwników (lubię też oglądać podobne filmy) i co to znaczy, że jestem analfabetą i bałwanem?
A jak ktoś już gra w Arcanum (notabene świetna gra bardzo ją cenię), Newerwintery, Baldury i inne RPGi to inteligent i człowiek na poziomie?
Ale sobie kryterium wymyślili.

Co do elementów RPG w Stalkerze: jest trochę dialogów (niezbyt rozwiniętych ale zawsze), zwiedzania świata, kolekcjonowania różnych przedmiotów. Nie ma tego dużo, ale odrobinę takich RPGowych smaczków się znajdzie.

Mnie osobiście cieszy, że niema doświadczenia i rozwijania postaci, już widzę delikwentów, którzy stworzyliby Naznaczonego mogącego taszczyć czołg na plecach i biec szybciej niż mistrz olimpijski na setkę; przyjmującego na klatę trafienia z RPG i tracącego 1% żywotność i strzelającego z pistoletu z celnością karabinu wyborowego.

Nigdy mnie nie bawiło rozwijanie postaci i tworzenie półbogów.
Legion me imię, albowiem jest nas wielu.
Awatar użytkownika
Legion
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 05 Sie 2007, 14:50
Ostatnio był: 21 Lis 2007, 23:29
Miejscowość: Krakuf
Kozaki: 0

Postprzez Michu w 04 Wrz 2007, 14:52

Mnie osobiście cieszy, że niema doświadczenia i rozwijania postaci, już widzę delikwentów, którzy stworzyliby Naznaczonego mogącego taszczyć czołg na plecach i biec szybciej niż mistrz olimpijski na setkę; przyjmującego na klatę trafienia z RPG i tracącego 1% żywotność i strzelającego z pistoletu z celnością karabinu wyborowego.

Nigdy mnie nie bawiło rozwijanie postaci i tworzenie półbogów.


Zgadzam się z tym,w całości.W Stalkerze,jest RPG-ka akurat,wiec gra sie bardzo przyjemnie,lubie sobie ukladac i ogladac przedmioty ktore ma na przycisku ''I'',bardzo mi sie podobalo to w stalkerze,ogolem,brakuje mi tylko ,ze jest za malo rzeczy do znalezienia .np.Artefaktow ;).
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Postprzez Leiga w 04 Wrz 2007, 14:55

W STALKER'ze o tyle fajnie że w miarę realistycznie. Tutaj nie ma grania z cegłą na myszce, wciśnięte W i do przodu. Czasami trzeba się zatrzymać, spojrzeć w prawo lub do tyłu. A headshot to headshot - czy to ja w kogoś czy też ktoś we mnie.

Czy STALKER jest cRPG? NIE po trzykroć. Czy STALKER jest paltformówką - NIE po trzykroć. Mamy jakiś wybór - tak i to jest ważne, mogę pomóc nie muszę, mogę być miły dla kogoś, kogo innego mogę stuknąć. Twórcy dali jakieś pole manewru. A i co najważniejsze - koniec z podręcznym STAR'em ze sprzętem (a tym to może z RPG'a, tamtym z dubeltówki a na pieski granatniczek).

Heh
... na 12 poziomie doświadczenia Strielok, wyuczonym gestem i ruchem warg inkantuje wzmocnienie pancerza, przyśpieszenie ruchów i oślepienie wrogów. Później rzuca się tanecznym krokiem w głąb ciżby nieudacznych przeciwników i tnie, i tnie zarzynając je niczym świnki swym nożem +1...
PZDR :)
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez donciu w 04 Wrz 2007, 15:06

Jak najbardziej mogło by być więcej elementów RPG. Koledzy mówią , że Naznaczony by "taszczył czołg na plecach". W dobrze wyważonym RPG taki poziom można osiągnać po kikludziesięciu a nawet kilkuset godzinach gry.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez Quinn w 04 Wrz 2007, 15:13

Szalony Iwan napisał(a):Są wyjątki ale i tak jest mało kobiet grających w RPG. Głownie grają w wyścigi albo sims2.


Gdzie ty żyjesz? Ja przez rok należałem do bractwa RPG, gdzie liczba kobiet była identyczne do liczby facetów. Poza tym odróżnijmy cRPG od RPG!
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości