Wasz pierwszy ra... mod

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez WheeljackSPW w 04 Sie 2011, 23:38

Mój pierwszy spamerski temat, chciałbym się dowiedzieć od jaki był Wasz pierwszy mod. :)
Ja kiedyś dawno temu, zanim wyginęły tyranozaury przeglądałem forum i natrafiłem na jakiś tutorial o zmianie parametrów broni, miałem zainstalowane ABC inferno, configi broni już były, nie było to trudne, więc pozmieniałem prawie wszystko co się dało, radocha z super gnata była niesamowita. :P Mijał czas, uczyłem się coraz to nowych rzeczy aż w końcu doszedłem do SDK, bawię się w nim już ponad pół roku i muszę przyznać, że jest to o wiele ciekawsze niż monotonne pliczki konfiguracyjne, jak skończę moda, nad którym aktualnie pracuje to pewnie rzucę to wszystko w cholerę, no chyba, że ktoś wciągnie mnie w kolejny projekt. :)

No, pewnie tylko ze 3 osoby odpiszą. :F

Nie chodzi mi o pierwszy mod jaki ściągnęliście, tylko jaki był Wasz pierwszy krok w moddingu!

Za ten post WheeljackSPW otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Reklamy Google

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez vandr w 05 Sie 2011, 08:02

Mój, to oczywiście Autumn Aurora...

Zeszło mi z nim niesamowicie długo(około półtora roku), bowiem chciałem dopracować do perfekcji wszystkie tekstury, które edytowałem ręcznie(tablet) oraz dodawałem je całkowicie nowe. Dźwięki dosłownie wszystkiego, które to pobierałem ze strony z darmowymi dźwiękami i poddawałem dodatkowej obróbce oraz re-masteringowi, mieszanie shaderów, oraz wiele innych...tak po prawdzie, dopiero wczoraj oficjalnie zakończyłem owego moda wypuszczając wielki(400 mb po rozpakowaniu) patch Desolate Land, który można pobrać tutaj:

Gamefront

:

----------------------------------------------------------
S.T.A.L.K.E.R. Desolate Land - final patch for Autumn Aurora by Vandrerer
----------------------------------------------------------

Installation:

Place "gamedata" folder in your game folder and replace all files.


Desolate Land it's a large patch, which contains all fixes, addons which
I made(Patch v1.0, Host Melankoli & Trees Fix) and contains new things too.

Full list of changes/fixes:

*Re-Animation project added with the completely new sounds of weapons edited by me.

*Artifact Activation Mod added with completely new textures of artifacts in very high(2048x2048 and 4096x4096)resolution.
Additionaly, I manually painted texture of arm, because arm texture from
Artifact Activation Mod was completely different.

*TOZ 34 weapon added to buy at the trader.

*LED Flashlight Mode added.

*Totally new grass and improved bump-map of ground on each level.

*Little correction of shaders.

*New sounds of ambient, weapons and new atmospheric song(playing in Rostok and Stancia 1)

*Trees Fix added. This fix makes, that crowns of trees are much denser and makes that levels are more different in terms of color.

*Better asphalt texture added(higher quality).

*Patch contains Absolute Scopes install.


Wiele nerwów ale i satysfakcji...na jakiś czas koniec z tego typu rzeczami, raz- że nie będę miał czasu, a dwa że po prawdzie sporo zdrowia mi zeżarło jak coś przypadkowo źle ustawiłem i w przypływie szału usuwałem wszystko i pracowałem od nowa(oczywiście nie nad całością, nad jakimś tam aspektem...)

To by było na tyle. Tymczasem wyjeżdżam na wakacje. Cześć!
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez stalker417 w 05 Sie 2011, 16:54

Ja kiedyś peczytałem jakiegoś tutak dotyczcego chandlarzy i ekwipunku na starcie.Po tym tutku zaczołem się bawić w plikach chandlarzy i w rzeczach na starcie.Potem zaczołem coraz bardziej drązyć stalkera i teraz robie własnego moda.

Uwagi moderatora:

chandlaży? zaczołem? I to dwa razy aż...

Za ten post stalker417 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Pyr0.
Awatar użytkownika
stalker417
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 17 Maj 2011, 21:04
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 11:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Adam w 05 Sie 2011, 17:12

Pierwszy mod? Zainstalowałem go chyba na początku pobytu na tym forum. Chodzi o Dream Moda :D

Z takich większych, moim pierwszym był SRP MOD (Stalker Reborn Project), który polecam :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez kubekpop w 05 Sie 2011, 17:17

Ja sam nie pamiętam, jak zacząłem, pamiętam tylko, że zacząłem edytować pliki Random Moda. NIe wiedziałem o istnieniu pliku actor.ltx, więc edytowałem parametry kombinezonu frakcyjnego :E Potem zacząłem bawić się plikami broni. Potem nauczyłem się jeszcze kilku rzeczy i tak już zostało. Do SDK i innych programów nie zamierzam się dobierać. Chyba, że naprawdę to takie fajne :D
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez WheeljackSPW w 05 Sie 2011, 17:41

Adam mnie źle zrozumiał, chodzi o to co pierwszy raz zmodowaliście. :P

Za ten post WheeljackSPW otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gabriel.
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez caleb59 w 05 Sie 2011, 17:45

Dawno, dawno temu jeszcze kiedy tak nie piłem pierwszy był nowy wygląd karabinka snajperskiego VSS Vintoreza, później zdaje się przywrócenie domyślnych kombinezonów do moda Oblivion Lost, poprawka spolszczenia Oblivion Lost 2.1, spolszczenie Special Free Play Mod (czy jakoś tak - nie pamiętam), spolszczyłem też modzika Greedy Traider Repair (czy jakoś tak - nie pamiętam) i to w sumie tyle - jak widać głównie zabawa teksturami i edycja configów - nic szczególnego...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Kpuc w 05 Sie 2011, 18:18

Pierwszym modem jaki zrobiłem było zwiększenie pojemności plecaka, następnym zmiana wartości artefaktów...
Największym stworzenie a w zasadzie edytowanie kordonu i dodanie go jako nowej mapy do gry, tak więc wchodziłem miedzy ustalony punkt i przenosiło mnie na Kordon2, na samej mapie zmieniłem tylko kilka pierdół.
Ostatnio dla kogoś zmieniłem ekwipunek na starcie w Czystym niebie.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez atikabubu w 05 Sie 2011, 19:46

Pierwsze "mody" jakie robiłem do szuflady to wszelakie tweaki cen, obrażeń i takich tam. Jedyny mod jaki wypuściłem to Better Start CoP, czyli coś dla cziterów. :E No i pomogłem Cysiowi z jego mini-modem, żeby nie płakał po nocach. :E

A z modów ógólnie, to chyba pierwszym było spolszczenie Re-Volt. :P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 25 Kwi 2024, 14:58
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Xen w 13 Sie 2011, 12:38

Mój pierwszy hmm... zastanówmy się. To był chyba Full Upgrades for Weapons and Armors Mod (1.0), albo cheat mod. Pamiętam tyle, że został usunięty bo psuł grę jak cholera :)

Uwagi moderatora:

Przeczytaj co napisałem 3 posty wyżej.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Pijawol w 29 Wrz 2011, 07:29

Ułatwienie poziomu trudności w Cieniu Czarnobyla. Po prostu zmniejszyłem niektóre wartości w pliku "actor".
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 12:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wasz pierwszy ra... mod

Postprzez Nyguz w 29 Wrz 2011, 09:11

Moim zdaniem temat bez sensu i nie wiem co autor sobie myślał i chyba powinien ple ple blekot klekot i takie tam :E

Żartowałem :D

Otóż mój pierwszy mod polegał na zmodyfikowaniu pliku fsgame.ltx ze zmianą game_data na true :D

Potem to z górki. Instalowałem różnego rodzaju modyfikacje poprawiające grafę i dodające inne bzdety. Moją pierwsza POWAŻNĄ zainstalowaną modyfikacją był Oblivion Lost.

Natomiast w Czystym Niebie to ja SAM zmieniłem sobie ilość kasy na kilka milionów RU.

No to chyba tyle. :wink:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość