Nowa książka

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Nowa książka

Postprzez Głuszec w 11 Wrz 2011, 18:45

Mam tu coś dla Was :)

Znalazłem to na facebook'u.
Myślę, że jest warte poświęcenia pewnej uwagi.
Wstawiam, bo wcześniej nigdzie tego nie zauważyłem, a myślę, że byłoby fajnie, gdyby znalazło się na stronie głównej.

Z tego co zdołałem zrozumieć jest to książka napisana przez amerykana Johna Mason'a, w klimacie stalkera. Akcja rozgrywa się w nowym miejscu - jest to strefa podobna do Zony, ale wokół zniszczonej elektrowni w Afganistanie, dlatego jest nazwana Zonistanem. Wydawcy zapewniają jednak, że wszystko wygląda tak, jak w ,,starej" Zonie.

Akcja rozgrywa się w 2014 roku. Ukraiński instytut badawczy wysyła naukowców aby zbadali czy mutacje flory i fauny, a także powstawanie artefaktów, ma związek z następną dziurą w noosferze. Kiedy jajogłowi znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, ,,the ukrainian secret service" (nw jak to przetłumaczyć) wysyła tam ich najlepszego weterana Zony, majora Tarasova, wraz z dobrze uzbrojonymi żołnierzami specnazu, którzy (tłumacząc dosyć dokładnie) ,,wkrótce odkrywają, że znajdują się na łasce nieprzyjaznego środowiska gorszego od tych, z którymi przyszło im się kiedykolwiek wcześniej zmierzyć".

Dla chętnych dowiedzenia się więcej wstawiam link
http://www.stalkersoutherncomfort.com/

Na stronce można poczytać o książce, pooglądać rysunki, trailer, zobaczyć mapę i wiele innych ciekawych rzeczy
Głuszec
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 11 Gru 2009, 23:46
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 13:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Nowa książka

Postprzez Tajemniczy w 11 Wrz 2011, 19:37

Temat Zony i Czarnobyla staje się coraz ciekawszy. To dobrze, gdyż jest to dobry materiał na książki fantasty. Ja już wolę czytać takie prowincjonalne i mało znane książeczki jak "Piknik..." lub "Pogranicze" niż wylansowanego przez media "Harrego Pottera". Według według mnie ta książka staje się coraz nudniejsza jedynie "Kamień Filozoficzny" był niezły, podczas gdy temat Zony to źródło świetnych pomysłów na świetne książki które przy odpowiedniej reklamie mogą stać się bestsellerami.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Nowa książka

Postprzez Glaeken w 11 Wrz 2011, 20:18

Tajemniczy napisał(a): Temat Zony i Czarnobyla staje się coraz ciekawszy. To dobrze, gdyż jest to dobry materiał na książki fantasty. [...] temat Zony to źródło świetnych pomysłów na świetne książki które przy odpowiedniej reklamie mogą stać się bestsellerami.

One już są bestsellerami w Rosji, na Ukrainie i innych państwach WNP. Cytat z wywiadu z właścicielem GSC: "seria S.T.A.L.K.E.R. " rosyjskojęzyczna sprzedała się w ilości powyżej 5 mln. Wydano ponad 65 książek i złożyliśmy zawiadomienie do księgi rekordów o najdłuższej serii."
Niestety ponieważ u nas te książki nie są wydawane ani też nie były dotychczas przetłumaczone na PL, toteż nasi fani niezbyt się tym interesują i nie są świadomi jak ogromną popularnością cieszy się ta seria.

Co do w/w książki Masona... streszczenie tej książki odepchnęło mnie aż uderzyłem o ścianę :D Inna Zona w Afganistanie ? Litości... to już jakaś parodia. I to jakiś nieznany typ to popełnił a GSC na to poszło? :facepalm: Aż przeczytam :E

Uznaję tylko opowiadania i książki z oficjalnej serii stalker, reszta to jakieś hybrydy, mutacje i kopie których już nawet w języku rosyjskim jest pełno. No chyba, że ktoś napisze coś naprawdę dobrego osadzonego w tej właściwej Zonie bo właśnie w taki sposób natrafiono na pisarzy, którzy obecnie piszą dla tej oficjalnej serii.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Nowa książka

Postprzez Tajemniczy w 11 Wrz 2011, 20:24

@Glaeken
Nom ja też uważam ze z tą Zoną w Afganie to lekki surrealizm. Dla mnie Zona to jakieś postkomunistyczne kraje- Rosja, Ukraina, Białoruś etc. Afganistan jest dobry dla książek i filmów wojennych ew dokumentalnych. Mimo tego jeżeli ta książka zostanie przetłumaczona na PL chyba ją kupię. Oczywiście o ile cena nie będzie wygórowana.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Nowa książka

Postprzez Głuszec w 17 Wrz 2011, 23:09

Myślę, że nie powinniście oceniać książki po okładce

Czytałem na stronce trochę o tej książce, autor wydaje się być uświadomiony o co chodzi w temacie Zony. Pisze, że S.T.A.L.K.E.R. nie polega na strzelaniu z karabinu, więc chyba wie o co chodzi. Nie bądźcie tacy staroświeccy - jak akcja nie rozgrywa się na Ukrainie i w krajach wschodu to już nie jest to... a skąd wiecie, może będzie ciekawa?
Głuszec
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 11 Gru 2009, 23:46
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 13:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Nowa książka

Postprzez Kuba w 19 Wrz 2011, 10:49

Tajemniczy napisał(a):Temat Zony i Czarnobyla staje się coraz ciekawszy. To dobrze.


Nie, to niedobrze. Od tego tylko krok do "komercjalizacji" i spłycenia tematu.

Przykłady?

Kiedyś...

Nosferatu - Symfonia grozy (1922) lub Nosferatu Wampir (1979), a nawet Dracula (1992)... a teraz?

Zmierzch, Pamiętniki wampirów i inne współczesne płycizny... :facepalm:

Rozumiesz do czego zmierzam?
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."

Za ten post Kuba otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, ulvhedin.
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: Nowa książka

Postprzez Glaeken w 19 Wrz 2011, 12:53

Głuszec napisał(a):[...], autor wydaje się być uświadomiony o co chodzi w temacie Zony. Pisze, że S.T.A.L.K.E.R. nie polega na strzelaniu z karabinu, więc chyba wie o co chodzi.

A co miał napisać ? Zwyczajny marketing.
Głuszec napisał(a): Nie bądźcie tacy staroświeccy - jak akcja nie rozgrywa się na Ukrainie i w krajach wschodu to już nie jest to...

A wyobrażasz sobie Wiedźmina akcja którego toczy się poza uniwersum stworzonym przez Sapka ?
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Nowa książka

Postprzez Tajemniczy w 19 Wrz 2011, 18:01

@Kuba
No dobrze z tymi horrorami to masz rację. Kiedyś horrory były naprawdę horrorami. Teraz są te "Zmierzchy" "Smakosze" i inne gó!@$na. Mój brat posiada wszystkie części Zmierzchu i nie wiem co go w nim zafascynowało? Przecież to jest płytkie jak kałuża i bez żadnego sensu- mówiąc krótko guano dla kiczowatych nastolatków. A mam wielką nadzieję że temat Zony nie zostanie skomercjalizowany i np film "Stalker" nie będzie kolejnym "megahitem" Polsatu puszczanym co miesiąc.
@Glaeken
Też tak samo uważam. Dla mnie Zona to Zona- postkomunistyczne budowle, AK-47 w rękach stalkerów a nie jakieś Afganistany i pustynie.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Nowa książka

Postprzez Kuba w 23 Wrz 2011, 10:48

Twoja nadzieja kontra fakty. Praktycznie każdy temat, który w popkulturze nabiera większych rumieńców zwykle jest brany na warsztat przez Hollywoody czy inne "komercyjniaki". Dlatego lepiej niech tematyka Stalkera pozostanie, hmm... niszowa?
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości