Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Ashenmoor666 w 22 Lut 2010, 18:22

nie tak dawno temu koleżanka coś mi wspomniała o "pikniku" i o Grze zwanej stalker, pomyślałem (tak zdarza mi się myśleć) a co mi tam :D ostałem wtedy cień czarnobyla w swe ręce iiiiii........ spodobało mi się i to bardzo, wciąga ale nie gra a klimat, jest świetny po prostu, potem przyszedł czas na czyste niebo i lekkie zawiedzenie bo jest lekko przekombinowany i pzreludniony ale trzyma się klimatu, gram sobie w niego obecnie a potem szukamy/kupujemy/pożyczamy zew pyrpeci :D
poza tym przez stalkera o mało semestru nie zdałem na uczelni ale nie żałuje
"I didn't come to play. I came to win."
Awatar użytkownika
Ashenmoor666
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 17 Lut 2010, 10:06
Ostatnio był: 21 Gru 2016, 17:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście stalkera

Postprzez Wojak w 23 Lut 2010, 18:19

Ja dowiedziałem się o Stalkerze ledwo rok temu. Dostałem go od kumpla na urodziny. Wiedziałem, że Stalker to gra osadzona w Czarnobylu, gdzie zabija się mutanty... i to raczej wszytko co o niej wiedziałem. Zagrałem pierwszy raz i gadając z Sidorowiczem zaczął się tutorial obsługi PDA itp. To było całkiem trudne, bo gada mi coś o Striełoku i jakimś PDA a ja w ogóle nic nie rozumiałem :P Wyszedłem do wioski, zapoznałem się z tym i z tamtym i ta gra mnie zauroczyła :o Przeszedłem ją po jakimś miesiącu i potem kupiłem Czyste Niebo, a przed samą premierą Zewu Prypeci miałem go już w rękach :E A wszystko zaczęło się od gry, o której nic nie wiedziałem :E
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Postprzez Adam w 24 Lut 2010, 09:11

Hmmm to zależy. O wybuchu w Czarnobylu to wiedziałem od małego, ale zbytnio się tym nie interesowałem. Tak samo jak w temacie "Pasja" i dokładnie tak samo jak Wiewiórka, stalkera poznałem dopiero dzięki uprzejmości programu Hyper, który puścił pierwszego trailera Stalkera z 2004 roku. Wtedy to obiecałem sobie, że nigdy nie zagram w tą grę. Los chciał inaczej ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Postprzez Jaldd w 24 Lut 2010, 15:22

Może to dziwne ale ja poznałem stalkera gdy byłem na wakacjach :D Nie na tych, ale jakieś 2-3 lata temu, syn właściciela tego "schroniska" właśnie grał w stalkera, byłem w podobnym wieku, więc zagadałem do niego i dał mi zagrać, no i zakochałem się w mrocznym klimacie tej gry, żeby potem nie psuć sobie zabawy z gry, to pograłem jakieś 15 min. jak już wróciłem z wakacje to kupiłem swój własny egzemplarz i gra mnie wchłonęła.
Żołnierz Wolności wysłany do Kordonu razem z Vańką Szybką Strzałą i Mietkiem Kulawą Nogą w celu werbowania nowych ludzi do frakcji.
Awatar użytkownika
Jaldd
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 30 Sty 2010, 16:30
Ostatnio był: 01 Paź 2012, 18:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -6

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Postprzez Argemen w 27 Lut 2010, 11:37

JA poznałem STALKERA przez starszego ode mnie o 6 lat brata. Kupił on wtedy SoC, wtedy, kiedy była premiera, czyli chyba 2 lata temu. Przez jego studia nie grał zbyt dużo, ale zaglądałem mu przez ramię. Gra spodobała mi się, więc spytałem się go o wymagania i tu mnie przymknęło ;o. Na 6-cio letnim wtedy kompie ta gra by mi nawet intra nie odpaliła. Dlatego czekałem, czekałem, aż w końcu brat skończył stalkera i miał sesję, a więc pozwolił mi grać wtedy, kiedy się uczył z książek. I ta gra mnie zupełnie wciągnęła. Brat nie mógł odciągnąc mnie od komputera, grałem po nawet 4h dziennie, co jest niedopuszczalne ;O. I tak się wciągnąłem w ten świat i kupiłem CzysteNiebo i Zew Prypeci, jednak wrażenia już nie był takie same, jak gra w pierwszą część.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Postprzez Fredzio12 w 04 Mar 2010, 14:32

Ja w pewnym sensie poznałem stalkera przez przypadek.
Byłem na wakacjach w Norwegii i mam pozwoliła mi kupić parę gier kupiłem wtedy DMC IV, Unreal tounrament III i w tym Stalkera, wróciłem do polski wgrałem wszystkie gry (wszystko pięknie) włączyłem stalkera i pierwsze co pomyślałem "Zmarnowałem pieniądze" wyłączyłem grę, pograłem w coś innego znowu włączyłem stalkera bo nie dawało mi to spokoju.
Trochę pograłem, doszedłem do baru i dalej już się samo toczyło.
Image
Awatar użytkownika
Fredzio12
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 12 Maj 2009, 15:22
Ostatnio był: 26 Kwi 2010, 09:30
Miejscowość: Grudziądz
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Paus w 12 Mar 2010, 20:47

Zona zaczarowała kiedy mój kuzyn sobie na xboksa Gears of War wtedy zaczarowywały mnie opuszczone miasta. kilka miesięcy później ujrzałem Fallouta wtedy zakochałem się w napromieniowanym świecie czyli w Stalkerze.
Jak prosta może być ewolucja :E
"Dwie rzeczy popychają ludzi do działania – interes i strach"- Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
Paus
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 17 Sty 2010, 13:12
Ostatnio był: 11 Sty 2023, 00:33
Miejscowość: Baza Stalkerów w Agropromie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Snajper Obokan w 16 Mar 2010, 13:57

Ja też podchodziłem do STALKERA jak pies do jerza jednak w moim przypadku głównym powodem był kiepski komputer, który wtedy posiadałem. To właśnie chęć zagrania w STALKERA zmotywowała mnie do zakupu lepszego kompa. Moim zdaniem STALKER jest jedną z tych gier, dla których warto ulepszyć komputer albowiem tylko granie na najwyższych detalach daje 100% radochy i pokazuje całe nieprawdopodobne i fascynujące piękno zony.
Awatar użytkownika
Snajper Obokan
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 31 Gru 2009, 18:35
Ostatnio był: 16 Mar 2010, 14:05
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez StalkerCiastek w 16 Mar 2010, 16:41

To było dawno temu w roku 2008. Kolega cały czas mi w szkole opowiadał jaką to on ma fajną grę, ale nie może w nią grać. Jak wychodził z "jakiejś piwnicy" to mu się gra zawieszała. Przyszedłem do niego i zobaczyłem, że wszystko ma na high (komp słaby). Poustawiałem co trzeba i graliśmy. W sumie byłem bardzo zdziwiony, że tą grą okazał się Stalker. Dużo o niej czytałem i strasznie mnie ciekawiła. Potem kilka razy jeszcze do niego przychodziłem grać. I tak mnie oczarowała Zona. Ten klimat po prostu miażdżył wszystko inne. Jeszcze nie mając gry zarejestrowałem się na Stalker.pl. Latem 2008 strasznie nie miałem w co grać. Postanowiłem wtedy kupić Stalker: Cień Czarnobyla. I to było coś! Do dziś pamiętam pierwsze wyjście z bunkra. Pierwsze spotkanie z Pijawką! To było coś! Gra wgniatała w fotel. Potem przyszedł czas na Czyste Niebo. Kupiłem je późną Jesienią 2008. Przed jej zakupem nie uważałem się jeszcze za fana Stalkerów. Czyste Niebo było może i gorsze ale też świetne. Dalej wciągający klimat i mroczny świat Zony. Wtedy zdałem sobie sprawę, że zostałem fanem Stalkerów. Potem to czekanie na Zew Prypeci. W wakacje często wchodziłem na Stalker.pl żeby oglądać gameplaye z CoPa z "Igromanii". Premiera cały czas się przesuwała, ludzie prorokowali jaki to będzie shit, ale stało się. Wyszła wersja Rosyjska. Natychmiastowo mnóstwo piratów ujawniło się na forum. Kiedy tylko był dostępny Pre-Order nie czekają na nic zamówiłem go. Stalker to świetna seria. Czekam na 2 część. :wódka: !
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Głuszec w 20 Mar 2010, 23:18

Pamiętam że starszy kolega który mieszkał piętro wyżej nade mną grał w stalkera (SoC). Wtedy jeszcze nie za bardzo grałem w strzelaninki więc tylko tak patrzyłem i trochę mi się spodobało. Niestety byłem bardzo mały i szans na tą grę nie widziałem(16+).W tym zaś roku (2009/10) poszedłem do gimnazjum w Zielonej. Zaprzyjaźniłem się z jednym gościem a że mieszkał blisko budy poszedłem do niego. Odpalamy kompa, patrzę, a tam Clear Sky !!! Od razu mi się wszystko przypomniało i zacząłem grać. W 3h doszedłem do podziemi agropromu. Niestety to jest oczywiście pirat z patchem 1.5.04 i crackiem do tego właśnie, więc gra zacięła mi się na zadaniu z Jantaru ,,podążaj za stalkerem na dach hangaru", kiedy miała być misja z nadaniem sygnału radiowego czy coś takiego w Magazynach Wojskowych. Do dziś nie mogę tego u kolegi przejść, ale w domu mam wszystkie części oryginalne i wszystkie przeszedłem kilka razy. Tak na marginesie chociaż tyle razy je przechodzę to stalker za każdym razem ma jakąś niespodziankę :)
Głuszec
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 11 Gru 2009, 23:46
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 13:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Greyeeh w 20 Mar 2010, 23:23

#up
Nie przyznawaj się do pirata, tutaj takich nie tolerujemy.

#top
Zobaczyłem recenzję w Click! i pomyślałem - "Może kupię, zapowiada się fajnie..." a była to moja pierwsza strzelanina komputerowa, wcześniej nie grałem w FPS'y. Kupiłem dwa dni po premierze stalkera na allegro (oryginał!) z kolegą, tak pół na pół. Następnie to samo z Clear Sky, tym razem z Media Markt'u.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez STALKER98 w 21 Mar 2010, 11:44

Ja przeglądając coś (chyba) o Czarnobylu w Internecie , na Wikipedi był taki niebieski napis z grą STALKER ShoC... Więc weszłem w to i wtedy już zaczołem czytać o STALKERZE, lecz tylko poczytałem i wyszłem... Ale pewną razą nie miałem w co grać , więc sobie o STALKERZE przypomniałem... No później to kupiłem i ...
Polyushko-pole, Polyushko, shiroko pole. Edut po polyu geroi , Ekh, sa Krasnoy Armii geroi! Devushki, glyante, Glyante na dorogu nashu. Vyetsya dalnyaya doroga, Ekh , da razveselaya doroga !
Awatar użytkownika
STALKER98
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 08 Mar 2010, 23:27
Ostatnio był: 03 Lut 2011, 11:31
Miejscowość: Tyż z Kremla a co se bede żałować ;)
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości